Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 08:27
-0,89 %
7.488,37
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 07:25
0,24 %
1.451,86
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - svet, 2.12.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - svet, 2.12.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 02.12.08 09:11  andrejcc (DS) shramba  

Komentarji uporabnikov  (vseh: 35; zadnji: 03.12.08 21:22)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

02.12.08 11:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

Ste pesimist?

lahko vas aretirajo http://www.finance.si/blog.php?id=1&post...
 02.12.08 11:51  MSTANK1odgovori / citiraj
[crt]

Ste pesimist?

lahko vas aretirajo
Hm, če bi aretirali vse pesimiste trenutno :) po forumih, bi jih blo za cel šleper-čakamo :( na računalniške forenzike npr. une ki so obiskali sedež Krke? Pesimizem je trenutno pač zelo v modi...Niso pa stvari same po sebi :) nič drugačne če jih gledaš / jemlješ kot komedijo ali pa kot tragedijo.
 02.12.08 12:08  urkostarodgovori / citiraj

Tud brezglavi optimisti v bull marketu so škodljivi, pa roki pravice še na kraj pameti ne pride, da bi jih pocukala za rokav :)
 02.12.08 14:23  gorazdrebaodgovori / citiraj

Pesimist al ne, pravim tko, človek, ki pada mora na trdo (tla) past, ker v zraku se ne more odrint.

Tako bo pa tud z to krizo. Samo nijanse so al bomo pal na kak kup sena al pa na beton, pa iz kake višine.
 02.12.08 14:36  MSTANK1odgovori / citiraj
kup sena al pa na beton
http://www.film-sklad.si/index.php?modul...

http://www.film-sklad.si/index.php?modul...
 02.12.08 15:40  urkostarodgovori / citiraj

Kalifornija pred bankrotom?

http://www.finance.si/231425/Schwarzeneg...
 02.12.08 22:18  milwal (admin) odgovori / citiraj
[gorazdreba]

Pesimist al ne, pravim tko, človek, ki pada mora na trdo (tla) past, ker v zraku se ne more odrint.

Tako bo pa tud z to krizo. Samo nijanse so al bomo pal na kak kup sena al pa na beton, pa iz kake višine.
Višina je bila lepa... kakih 18 let stara po moje. To vseskupaj vidim kot konec neke ere po propadu komunizma. Tisti ruker z dotcom podjetji je bil le priprava.

Torej padamo iz orenk višine. Padamo pa na beton, brez skrbi. Podlaga je trda predvsem zaradi tega, ker izgubljamo iluzije, ki so stare tamo nekje 100 let. Veliko več bo treba predrugačiti, če se hočemo na novo odriniti. Ne propadajo namreč tamo neka leva podjetja... propadajo podjetja, ki so v indeksu DJIA že več kot pol stoletja. propadajo temeljna podjetja ameriškega vzpona in njihovega načina življenja, ne neki konfuzni dotcomovci.

Zato se na betonu (da ostanem v tvoji zelo lepi metafori, res mi je všeč) mora nabrati toliko trupel, da bomo pristali v topli, mehki, krvavi brozgi. Ko bo to realizirano, bo prostor. pomoje ne za spremembo - ne za reciklažo teh trupel in grajenje od temelja. Prostor bo zgolj za novo gradnjo na teh truplih, na mehkih temeljih, na tej brozgi, ki bo ostala. Tako kot smo od leta 2002 gradili na truplih - z narisanim denarjem.

Pomoje še je dovolj rezerve, da se zgodi vsaj še en krog, ali pa morda še več. Grajenje na narisanem denarju še bo kar nekaj časa delovalo.

Kot je rekel mislim da islandski premie: pojdite lovit ribe. To je pomoje izredno kvaliteten predlog, ki pove vse. Dokler bo hrana, dokler bo streha nad glavo, se ni za bati. Šele ko bo sfalilo tega, pa se na truplih ne bo dalo več graditi. Šele takrat bo čas za spremembe.

Če se motim, in je ta čas napočil sedaj... potem sem zelo vesel, ker ne maram čakalnic, raje imam klavnice in mesnice. (pustimo zdaj to, da sem vegetarijanec :-))

Ampak čakalnice so res grozne. Od zdravniških do letaliških. Najhujše pa so ekonomske.
 02.12.08 22:34  kolegaodgovori / citiraj
milwal
Se ti res veselis tega ali govoris v prispodobah?

A ze kar ves, da bos izsel kot zmagovalec?

A nimas nicesar, kar bi te odvracalo od, hmm, zeleti si taksnega kolapsa?

* zadnji popravek: 02.12.08 22:34
 02.12.08 22:39  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--vcasih je dovolj, da ce se na novo gradi, da se na zdravih temeljih. kje tocno si potem sam ni tolk bistveno.
 02.12.08 22:49  milwal (admin) odgovori / citiraj

Gledam na stvari v slogu Nietzschejevega Zaratustre. Kar se mora zgodit, je bolje, da se zgodi prej, kot slej.

Jaz si neizmerno želim, da bi ljudje dojeli teh nekaj zelo preprostih resnic:

1. zemlje je končno mnogo

2. Bog ni vsemogočen

3. več kot spiješ ne moreš spit in več kot poješ ne moreš pojest

4. Ljudje smo različni

ad1.) ker je zemlja končna, torej ne moremo večno rasti - ne američani v potrošnji in ne indijci v številu prebivalstva. Ne moremo, pika. Torej je ves koncept, ki ga živimo, samo čakalnica na novo svetovno vojno - na redčenje porabnikov virov.

ad2.) Nekateri (večina) verjamejo, da obstaja nekje nek bog, ki bo zadevo rešil (naj bo to alah, jezus, ali pa kar obama). Če obstaja tak vsemogočni bog - in se bo spustil na zemljo in nam naredil še eno zraven, da bomo lahko rastli naprej... mislim, a se splača v kaj takega verjet?? pa tudi to je le odlaganje neizbežnega. Ali lahko boh naredi, da 10 +10 ni dvajset? (eni pravijo, da lahko) Okej, a lahko naredi tako težko skalo, da je sam ne more dvigniti? hehehe. Torej ni vsemogočen. (najbrž se mu za nas tudi sladko jebe - saj je vendar Bog - in bomo morali probleme, ki smo jih sami ustvarili, sami rešiti.

ad3.) Več ko nagrabiš, manj je za druge - manj zemlje, manj denarja itd itd (ne sicer tega papirnatega denarja). S tem ni nič narobe, dokler ne zapravljaš skupnih dobrin. Kaj meni pomaga šparanje z vodnimi viri, če se enemu drugemu jebe za njih?

ad4.) In vendar točke tri ne smemo razumeti kot uvajanje diktature in preprečevanje svobode. Svoboda mora biti preprečena le v zelo širokih pogojih - tako kot recimo nimaš pravice voziti 250 km/h po avtocesti, tako tudi ne bi smel imeti pravice do čezmernega uničevanja virov, katerih obnovljivost je omejena, in so ključni za obstoj ekosistema. Torej ni problem nafta - brez nje bo življenje šlo dalje. Problem je čista voda in čista pridelovalna zemlja.

Vse ostalo je treba sprostiti, da prosti trg naredi svoje in da se srečajo različne ideje. Da vsak živi svoje življenje tako, kot ga je sposoben in tako, kot ga želi.

Vidiš, tukaj sem na brzino spocal neke 4 temelje. Resnice, za katere si neizmerno želim, da bi jih ljudje tako močno dojeli, da bi postale del njih in bi ne mogli zaradi notranjega moralnega zakona delovati proti njim. Tako kot recimo normalen, samozavesten moški ne posili ženske, ki ga privlači - pa tudi če ne bi bilo kazni - zgolj zato, ker jo spoštuje in ker to ni v skladu z njegovo moralo. Tako bi morali ljudje dojeti te resnice.

No, žal vse izgleda tako, da ljudje tega ne morejo dojeti - ponotranjiti večinoma ne morejo niti ene izmed njih. Zato je moje srčno upanje eno, moja realna pričakovanja pa so nekaj povsem drugega. Zato se na tako prihodnost pač pripravljam po najboljših močeh. In če moram (karikiram) ubiti tisoč nezavednih, da ostanem živ jaz, zaveden, bom to ne le storil (tudi oni bi to storili) ampak bom celo mirno spal ob tem.

Ja, tudi meni se zdim grozen.
 02.12.08 23:03  kolegaodgovori / citiraj

Ma kaj je z vami, pismo? Kako ni bistveno?

Zdaj, ko sem priblizno dojel, kaj delati, da se ne pretegnem pretirano in da nisem ravno najvecji luzer, zdaj bi vi to spreminjali in kolapsirali sistem, ki v bistvu cisto zadovoljivo deluje, ima pac neko virozo zdaj, ma bo ze ozdravel, nic bat.

Se niste mogli spomnit tega kaksnih 10 let nazaj, ko nisem vedel, kaj bi rad od zivljenja?

Ma bom se kaksen bullet v glavo staknil zaradi tega ali kaj??
 02.12.08 23:03  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--nietzsche je car.

na drugo pa klap klap, ceprav se bo mnogim zdelo preprosto grozno :)
 02.12.08 23:07  kolegaodgovori / citiraj

Koncno sem se nekako vtiril na neke smiselne tirnice, a vi tu zacnete z nekimi kolapsi in vojnami in ociscevanji in nekaksnimi flower power sanjarijami, da bo vse kao super lepo in posteno in tako dalje. Mislite, da se bo vam dobro izslo?
 02.12.08 23:16  gorazdrebaodgovori / citiraj
No, žal vse izgleda tako, da ljudje tega ne morejo dojeti - ponotranjiti večinoma ne morejo niti ene izmed njih. Zato je moje srčno upanje eno, moja realna pričakovanja pa so nekaj povsem drugega. Zato se na tako prihodnost pač pripravljam po najboljših močeh. In če moram (karikiram) ubiti tisoč nezavednih, da ostanem živ jaz, zaveden, bom to ne le storil (tudi oni bi to storili) ampak bom celo mirno spal ob tem.

Ja, tudi meni se zdim grozen.
Ti bi moral romane pisat. Si to tko lepo napisal, kot sem si jaz mislil, pa ne znal smiselno skup spravt.

Bojim se tega zadnjega odstavka, da maš preveč prav.
 02.12.08 23:19  roaddoggodgovori / citiraj

Če si šorter, bi lahko rekli, da je treba aretirat vse optimiste? :)
 02.12.08 23:20  gorazdrebaodgovori / citiraj
[alexd]

Koncno sem se nekako vtiril na neke smiselne tirnice, a vi tu zacnete z nekimi kolapsi in vojnami in ociscevanji in nekaksnimi flower power sanjarijami, da bo vse kao super lepo in posteno in tako dalje. Mislite, da se bo vam dobro izslo?
Izšlo se ne bo nikomur dobro.

Kar se pa tiče tvojega dojemanja, bi pa rekel da smo se šli vsi skup preveč tega dojemanja.
 02.12.08 23:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[alexd]

--kako je ze rekel kucan ob osamosvojitvi. danes so dovoljene sanje, jutri pa je nov dan :)
 02.12.08 23:27  kolegaodgovori / citiraj
Zakaj pa se potem veselite? Moralo bi vas biti strah.

Gorazdreba, ma glej, ne bom se razpisoval tukaj o svojih dogodkih, bolj in manj nedavnih, ampak ti verjetno lahko administratorji potrdijo, da nisem ravno povprecen predstavnik svoje generacije :)

Mater, sem hotel biti skromen, pa sem verjetno ravno drugace izpadel. Fuck it.

02.12.08 23:27  MSTANK1odgovori / citiraj

http://www.youtube.com/watch?v=q3THCcOMg...

"Kill The Poor"

Efficiency and progress is ours once more

Now that we have the Neutron bomb

It's nice and quick and clean and gets things done

Away with excess enemy

But no less value to property

No sense in war but perfect sense at home:

The sun beams down on a brand new day

No more welfare tax to pay

Unsightly slums gone up in flashing light

Jobless millions whisked away

At last we have more room to play

All systems go to kill the poor tonight

Gonna

Kill kill kill kill Kill the poor:Tonight

Behold the sparkle of champagne

The crime rate's gone

Feel free again

O' life's a dream with you, Miss Lily White

Jane Fonda on the screen today

Convinced the liberals it's okay

So let's get dressed and dance away the night
 02.12.08 23:28  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[gorazdreba]

--ah kje. vedno se nekomu dobro izide (na kateri strani pa je kdo pa je bozja skrivnost ;))
 02.12.08 23:28  skeptikodgovori / citiraj

Mislim, da ni potrebno slediti prav vsakemu stališču, ki se ga tukaj prebere.

Če berete ta forum, vam je jasno, da glede na današnje stanje vsa zadeva lahko pade še za 20-40-60-80%, pa se bo v nekem trenutku nekje padanje prenehalo in potem prav počasi bo šla zadeva gor, na tem tako opevanem pogorišču, ki ga vsi želimo videti.

Očitno se bodo stvari temeljito spremenile, ne bo več prerokov Wall Streeta z vsemi možnimi izmisleki, ki jih še vedno tako dobro vnovčujejo razni finančni rokohitreci, kreditnih kartic ali pa razno raznih instant kreditov. Le stare dobre, staromodne delnice bodo ostale, ne sicer vredne kajjazvemkolikodvomestnoprocentovvečnaletogledenaocenenekegaanalitikanekebankeki jo imajonekaterizaugledno ampak le kakšen procent več na leto kot pa je inflacija. Poglejte si kakšen delniški globalni sklad, ki je na sceni več kot 10 let pa vam bo jasno kaj govorim.

In potem: potem bo zopet prišel stari dobri pohlep, medvedje bodo odšli na zimsko spanje, biki pa bodo dajali vtis kaj vse zmorejo.

Naj živi pohlep.
 02.12.08 23:34  roaddoggodgovori / citiraj

Jaz pa verjamem, da bomo še vedno videli več 100% donose in tudi velike izgube..

Kakorkoli pogledaš.. vroči denar se bo vrnil in nekje naredil novi balonček.. Vprašanje je samo v katerem sekrotju bo naslednjič počilo..
 02.12.08 23:35  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[skeptik]

Mislim, da ni potrebno slediti prav vsakemu stališču, ki se ga tukaj prebere.
--jasno da ne. nihce nima kristalne krogle

Očitno se bodo stvari temeljito spremenile, ne bo več prerokov Wall Streeta
--tej bodo vedno, ker jih mnozice iscejo in zelijo.

02.12.08 23:37  kolegaodgovori / citiraj

Roaddog, entertainment ali pa health-care ali pa kaj tretjega :)

* zadnji popravek: 02.12.08 23:37 - Ni tu sklica na prejsnji post :)
 02.12.08 23:38  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ne. pri odgovorih v jutranjih pregledih ni vidno komu se odgovarja. za te namene citiraj
 02.12.08 23:39  roaddoggodgovori / citiraj

entertainment... Hmmm a se ne špara ravno v tem sektorju, ko gre ljudem slabše..

Je pa Ameriška družba res mahnjena na zabavljaštvo in to je vedno dobrlo "laufalo"..

Mogoče bi bil pa čas za novi tech balon? Ali pa "green" balon, ko bo Obama forsiral zelene tehnologije..
 02.12.08 23:42  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

Vprašanje je samo v katerem sekrotju bo naslednjič počilo..
--ce bi moral stavit, bi rekel clean energy (oz kaj drugega, ce pride do kaksne revolucionarne zadeve :), saj zadosti mnogoterim zeljam in vsem mogocim skupinam.
 02.12.08 23:42  MSTANK1odgovori / citiraj
[roaddogg]

Ali pa "green" balon, ko bo Obama forsiral zelene tehnologije..
A ni trenutno :) sam postal nekam green v faco odkar je vidu s čim vse se bo moral kao ukvarjat?
 02.12.08 23:44  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--jaz opazam bolj kisel nasmesek kot pred meseci :)
 02.12.08 23:45  roaddoggodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [roaddogg]

:: Ali pa "green" balon, ko bo Obama forsiral zelene tehnologije..

A ni trenutno :) sam postal nekam green v faco odkar je vidu s čim vse se bo moral kao ukvarjat?
:) Men se bolj zdi vijolčast... Ekonomija ga tepe iz vseh strani..

Ja čist možno je, da bo stvar, ki bo povzročila novi balon šele bila izumljena..
 02.12.08 23:59  MSTANK1odgovori / citiraj
[roaddogg]

:) Men se bolj zdi vijolčast... Ekonomija ga tepe iz vseh strani..
A ni to abbronzatto :) beri črno + rdeče + zeleno = viola...

Ok ti rečeš ekonomija, men se pa bl zdi lastna nesposobnost(oz. neuresničljivost v praksi nekega brezveze besedičenja)...vsaka podobnost s sončno stranjo alp je zgolj naključna :)

* zadnji popravek: 02.12.08 23:59
 03.12.08 00:06  milwal (admin) odgovori / citiraj

če bi jaz moral stavit... bi stavil na tobačno, orožarsko, kemično industrijo. K sreči mi ni treba staviti.

Jaz si res iskreno želim, da bi ljudje dojeli unih par očitnih resnic. Ne želim si klanja in sranja.

Jaz sem se za streho nad glavo in 2 kili hrane na dan in eno reees veliko knjižnico pripravljen odpovedati vsem ostalim radostim tega sveta: televiziji, mojemu 140 konjskemu karavanu, pogledu na ljubljanske mladoletnice... odpovem se tudi otrokom, odpovem se tudi svojemu jeziku in svojemu bogu.

Ampak problem je, da če bom jaz tako lepo živel v svoji čumnati, in vsaka dva tedna šel v knjižnico, se tam po angleško zmenil za tiste knjige, doma pa bom prideloval repo in krompir, pridno in ekoliško in vegetarijansko... Kaj se mi bo zgodilo?

Nekega dne se mi bo na mojo njivo naselil ciganček/albanček/amerikanček, in mi povedal, da njega boli kurac za mojo integralno kmetijstvo in za mojo askezo, on pač mora svojih 5 frocov nahranit. In če mi kaj ne paše, lahko dobim šus v čelo.

Zato se pač jaz ne bom odpovedal ne avtu, ne brhkim ljubljančankam, ne Prešernu in ne Trubarju. Kurc jih gleda, niti internetu in televiziji se ne odpovem. Pa naj teče kri, če mora.

To je razmišljanje mnogih evropejcev. Američani morda tega nagnjenja ne kažejo tako izrazito prav zaradi njihove zgodovine. Oni so se širili v neznansko prerijo, kjer je bil vsakih 100 km en indijanček z lokom. In še zdaj imajo občutek, da če se nekdo priseli v ZDA in bo delal in plačeval davke, je dobrodošel člen v deželi sanj. (okej, ni priporočljivo, da se ravno hussein pišeš, kot predsednik, ali pa da imaš brado do popka)

Ko se je hotel širiti kak evropski narod, so ga na meji pričakali nasprotniki - številčni, oboroženi, pripravljeni na boj do smrti. Zato se evropejci bolj zavedajo končnosti svoje rasti, svojih držav, pa tudi svoje potrpežljivosti.
 03.12.08 07:32  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

men se pa bl zdi lastna nesposobnost(oz. neuresničljivost v praksi nekega brezveze besedičenja)...vsaka podobnost s sončno stranjo alp je zgolj naključna :)
--jasno da zgolj nakljucna :)
 03.12.08 09:11  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[milwal]

To vseskupaj vidim kot konec neke ere po propadu komunizma.
to je lepa linija razmisljanja, ti jo bom privatiziral ob priliki.
 03.12.08 21:22  _user1310odgovori / citiraj

Milwai....bog ti pomagaj :)))

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>