Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 13:48
0,47 %
9.282,97
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11:45
1,73 %
1.384,74
SI 13:30
0,49 %
887,72
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  Sorry, zmotil sem se

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 54   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#55139  02.01.09 10:04  miljonarodgovori / citiraj  |  shramba  

To je stavek starega amerikanca, ki je nedolgo nazaj usmerjal finance celotne Amerike in posledično celotnega sveta. Priznal je in zato mi je lažje, ko gledam letošnje 70% izgube na svojem računu.

KD finančno točko spremljam že od samega začetka in priznam, da sem jo včasih odpiral vsaj 3 krat na dan. V zadnjem obdobju pa 1 krat na mesec, ker je postala nevarna za zdravje. Verjetno je še veliko takšnih, ki so v zadnjem letu zelo zmanjšali obisk strani z borzno vsebino.

Ja, tudi jaz sem se zelo zmotil! Obilo teoretičnega in praktičnega znanja mi nič ne pomaga v času "borznega zloma". Najhuje je za tiste, ki varčujejo za varno starost in bodo na enkrat brez penzije. Vse bolj sem prepričan, da je tudi varčevanje v 2 in 3 stebru en velik nateg. Izgube, ki smo jih ustvarili v 2008 ne moreš realno pokriti v 10 letih. Države se kar zadolžujejo in nekako bo potrebno dolgove vsaj fiktivno pokriti. Pričakujem, da bo v bodoče denar močno izgubil svojo vrednost in to vse valute.

Vsem tistim, ki ste z mano na potapljajoči barki svetujem ne jokat. Umri pokončno in verjemi, da bomo enkrat vstali iz pepela.

SREČNO 2009

#55140 (odg: #55139 miljonar)  02.01.09 12:05  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[miljonar]

KD finančno točko spremljam že od samega začetka in priznam, da sem jo včasih odpiral vsaj 3 krat na dan. V zadnjem obdobju pa 1 krat na mesec
--cloveska navada je, da radi gledamo narascajoco vrednost nasega premozenja in raje ne gledamo padajoco vrednost

Obilo teoretičnega in praktičnega znanja mi nič ne pomaga v času "borznega zloma".
--oboje gotovo pomaga, ker borzni zlomi so se ze dogajali in se bodo se.

seveda pa je za vsakega vlagatelja najboljsa ucna ura, ko sam dozivi mocne padce, ker smo ljudje pac neverni tomazi in dokler ne obcutimo na lastni kozi nekako drugim ne verjamemo.

s tega vidika bo leto 2008 za vse, ki so bili prisotni na trgih, dobra lekcija.

bodo pa ob novi evforiji spet na trg prisli novinci in ponavljale se bodo iste zgodbe

#55141 (odg: #55139 miljonar)  02.01.09 12:19  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[miljonar]

Umri pokončno in verjemi, da bomo enkrat vstali iz pepela.::

SREČNO 2009

za vse fenixe

http://beta.financna-tocka.si/users/1286...

Srečno!

* zadnji popravek: 02.01.09 12:19
#55142 (odg: #55140 andrejcc)  02.01.09 12:25  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Se čisto strinjam.

Mislim, da je bilo leto 2008 fenomenalna učna ura, ki pa je bila za veliko večino tudi izjemno draga. Vsa čast in mast tistim, ki so v letu 2008 naredili plus; vezani depoziti tukaj ne štejejo, tisti, ki so pa bili ves čas v obveznicah, so pa očitno tako šolo že dali skozi.

Mi je pa tukaj zanimivo nekaj drugega: nekateri strokovnjaki/poznavalci, pa tudi poklicni in nazivni vsevedi začenjajo z zgodbicami, kako po letu 2008 "nič ne bo več tako kot je bilo". Seveda jasno, tudi sam sedaj razumem svoje prednike, ki so imeli svoj denar vezan na banki (danes pa imamo še profesionalca, ki skrbi za čim manjšo inflacijo valute, kar naj bi bil še dadaten garant za kajjazvemkaj) in ki so se ob besedah delnice in obveznice vedno le nasmihali, tisti bolj napredni pa so še dodali "ja sem moral cestne obveznice kupovati, pa nisem dobil nazaj niti za kavo". Ampak nebi o tem. Bolj me zanima vaše mnenje ali gre pri zgoraj zgodbicah res za novico, ali pa hočejo le povedati, da bomo sedaj le kupovali, imeli in gledali vrednost delnic in obveznic, z raznimi finančnimi instrumenti in možnostmi pa se bo ukvarjala zgolj za celoten trg nepomembna skupina profesionalcev (do ponovnega prihoda "črede").
#55143  02.01.09 12:33  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

In še nekaj: vse priznanje Črtu. Za tisto objavo kajjazvemkdaj lani ali konec predlanskega leta, ko je z današnjega stanja prav preroško napisal, kako vidi prihodnost te krize; nekako takole: najprej dolg (ali globok, se ne spomnim točno) padec nato pa dolgo umiranje na obroke.

In nam vsem želim, da smo sedaj na začetku "dolgega umiranja na obroke" :))
#55145 (odg: #55143 skeptik)  02.01.09 13:03  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

Hvala za lepe :) želje, ma ko se bo nafta vrnila npr. na 80$, bo šlo tudi to umiranje na smetišče...hm,zgodovine.
#55147 (odg: #55143 skeptik)  02.01.09 14:42  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

Tole me pa res zanima: Kaj imate vsi proti padanju vrednosti delnic..?
#55149 (odg: #55147 )  02.01.09 15:34  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  
[ewileye]

:: [skeptik]

:: In nam vsem želim, da smo sedaj na začetku "dolgega umiranja na obroke" :))

Tole me pa res zanima: Kaj imate vsi proti padanju vrednosti delnic..?

Jaz proti temu nimam nič.

Kot sem že večkrat napisal, ves ta čas investiram kolikor le zmorem. Pri tem mojem citatu hočem povedati le to, da so zadeve (v letu 2008) padle tako globoko, da niti slavni "če zaradi padanja ne moreš spati prodaj" ne drži več. Vse skupaj je padlo pravzaprav zgodovinsko globoko (v redu 1929 je bilo še malce huje) in sedaj se mora zadeva počasi ustaviti. Ker če se ne bo, bomo kmalu začeli brati napovedi finančnih vizionarjev, ki bodo začeli zgodbe o tem kako se je krog "obvezniško delniške industrije" zaključil in potem imamo samo še drobcen korakec do Karlove filozofije, za katero sem zadnjih 18 let mislil, da jo lahko dokončno zbrižem iz spomina.

Sicer pa izraza "dolgo umiranje na obroke" nikoli nisem razumel kot da bo v tem obdobju vse raslo, ampak le na simboličnih nivojih. To sem razumel kot da nas bo še vedno premetavalo gor in dol, pa mogoče gor, pa spet dol, samo ne tako zelo dol kot do sedaj (v letu 2008). Seveda pa se mi niti ne sanja, kako dolgo bo dolgo.
#55238 (odg: #55139 miljonar)  03.01.09 15:16  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  
[miljonar]

To je stavek starega amerikanca, ki je nedolgo nazaj usmerjal finance celotne Amerike in posledično celotnega sveta. Priznal je in zato mi je lažje, ko gledam letošnje 70% izgube na svojem računu.

Ja, tudi jaz sem se zelo zmotil! Obilo teoretičnega in praktičnega znanja mi nič ne pomaga v času "borznega zloma". ::

Vsem tistim, ki ste z mano na potapljajoči barki svetujem ne jokat. Umri pokončno in verjemi, da bomo enkrat vstali iz pepela.
Če bi imel toliko znanja kot praviš, prav gotovo sedaj ne bi imel 70 % minusa.
#55239 (odg: #55238 )  03.01.09 15:27  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  

Le kako to, da imam jaz le minus 10 %?
#55241 (odg: #55239 )  03.01.09 15:41  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  

Končni zmagovalci bodo tisti, ki sedaj kupujejo in ne tisti, ki jamrajo!
#55242 (odg: #55241 )  03.01.09 16:10  afneGuncaodgovori / citiraj  |  shramba  
[polde]

Mogoče. Ali pa tisti, ki bodo kupovali čez nekaj let. Ali pa ...

:)
#55244 (odg: #55239 )  03.01.09 18:05  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[polde]

Le kako to, da imam jaz le minus 10 %?
Kva si tle že upoštevu petkovo rast :)

Drugač če bi mel -70% bi ti tud jamru? Čeprav se strinjam s tabo, da ti to prov nič ne pomaga... Človek bi si moral že prej pripraviti strategijo, ne pa da preveč zabrede oz. da ostane brez gotovine, ko se pokaže glih najboljša prilika za dolgoročno investriranje :) v zadnjih 5-tih letih...
#55245  03.01.09 19:43  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  

Buy and hold je s to krizo umrlo in upam, da s tem tudi kvazi "strokovnjaki" prodajalci skladov; sam verjamem, da je prihodnost v zelo dinamičnem spreminjanju pozicij

Upam, da si čimprej povrneš izgubljeno; če smem vprašati; kako imaš sestavljen portfelj ?

* zadnji popravek: 03.01.09 19:43
#55246 (odg: #55245 )  04.01.09 00:47  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

Buy and hold je s to krizo umrlo
--umrlo ni in verjetno tudi nikoli ne bo. zna pa bit se nekaj casa (sanja se mi ne kolko) aktivnejsa strategija bolj uspesna (ob predpostavki dovolj znanja, discipline in tudi srece)

#55248 (odg: #55241 )  04.01.09 08:04  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[polde]

koncnih zmagovalcev ne bo, the show keeps going on
#55249 (odg: #55248 crt)  04.01.09 10:03  soncniodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [polde]

:: Končni zmagovalci bodo tisti, ki sedaj kupujejo in ne tisti, ki jamrajo!

koncnih zmagovalcev ne bo, the show keeps going on
Črt, neki časa nazaj sem te vprašal, če lahko poveš, na kaj bi moral biti po tvojem mnenju pozorni, da bomo lahko rekli, no to je bilo pa dno, slabši več ne more biti (to, da se bo ugotovilo to z nekajmesečnim zamikom mi je čist razumljiv)... Takrat si neki omenjal, da imaš že 3/4 napisan, da boš nek prispevek objavil. A si ga mogoče že objavil na to temo ali ga še boš? Hvala :)!
#55250 (odg: #55249 soncni)  04.01.09 10:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

nisem, ker nisem bil zadovoljen s to verzijo. tema je pa obcutljiva in dokler ne bom jaz s tekstom zadovoljen, ostali ne boste imeli prilike bit niti zadovoljni niti nezadovoljni. :)

sicer bom imel v kratkem (par dni) nadaljevanje tistega iz januarja 2008, ki pa bo verjetno za marsikoga dolgocasno (ker pricakujem predvsem nadaljevanje istih dejavnikov kot takrat, plus gor dol naokol vse skup nc tip trga, plus tretji korak tega, na kaksne vse nacine kriza preseneti).

#55251 (odg: #55250 crt)  04.01.09 11:46  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

Črt,

ali misliš, da se vseeno splača začet z mesečnimi vplačili, ali ne?

oz. če že na to ne želiš odgovotit, me zanima, ali ti nadaljuješ s pomakanjem prstov, dlani????

namen sem imel vlagat v EM....

#55252 (odg: #55250 crt)  04.01.09 12:16  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

nisem, ker nisem bil zadovoljen s to verzijo. tema je pa obcutljiva in dokler ne bom jaz s tekstom zadovoljen, ostali ne boste imeli prilike bit niti zadovoljni niti nezadovoljni. :)
Če se malo igračkam z naslovom: Sorry for all fishes that have gone off :)

sicer bom imel v kratkem (par dni) nadaljevanje tistega iz januarja 2008, ki pa bo verjetno za marsikoga dolgocasno (ker pricakujem predvsem nadaljevanje istih dejavnikov kot takrat, plus gor dol naokol vse skup nc tip trga, plus tretji korak tega, na kaksne vse nacine kriza preseneti).
Ma ja če gledaš ekonomijo, kaj pa se je v teh mesecih zares spremenilo, razen da se je (borzni) folk navadil na slabe novice?
#55253 (odg: #55251 longtime)  04.01.09 13:59  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[longtime]

Črt,

ali misliš, da se vseeno splača začet z mesečnimi vplačili, ali ne?
--nisem crt ampak vseeno. samo sam ves kaksen namen in cilje imas in kaksno tveganje sprejemas.

mesecna vplacila kot strategija brez spremljanja trgov se naceloma obnese, ce se tega drzis (ne pa zdaj bi zdaj ne bi).

strategija nekoga drugega je dobra zanj in tezko za koga drugega. ce se opiras na vstop na trg na podlagi tega kdaj je vstopil nekdo drug bos od iste osebe pricakoval, da ti bo povedala kdaj bo izstopila in ce tega ne bo bo spet narobe.
#55254 (odg: #55253 andrejcc)  04.01.09 14:07  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [longtime]

:: Črt,

::

:: ali misliš, da se vseeno splača začet z mesečnimi vplačili, ali ne?

--nisem crt ampak vseeno. samo sam ves kaksen namen in cilje imas in kaksno tveganje sprejemas. ::
namen in cilj....je imeti visoko donosnot (12 + % inflacije), sprejemam visoko tveganje.....ne načrtujem večjih nakupov,,,,, mogoče čez 10 let

gre samo zato, da me ne veseli, da bi skladi padli še za 50%, oz. spoh ni panike, če bodo po tem prišli v 2 letih na nulo. (če pa bodo padli me tudi ne bo pobralo)
#55255 (odg: #55254 longtime)  04.01.09 14:50  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[longtime]

:: [andrejcc]

:: :: [longtime]

:: :: Črt,

:: ::

:: :: ali misliš, da se vseeno splača začet z mesečnimi vplačili, ali ne?

:: --nisem crt ampak vseeno. samo sam ves kaksen namen in cilje imas in kaksno tveganje sprejemas. ::

namen in cilj....je imeti visoko donosnot (12 + % inflacije), sprejemam visoko tveganje.....ne načrtujem večjih nakupov,,,,, mogoče čez 10 let

gre samo zato, da me ne veseli, da bi skladi padli še za 50%, oz. spoh ni panike, če bodo po tem prišli v 2 letih na nulo. (če pa bodo padli me tudi ne bo pobralo)
12% bi ti; mogoče ti lahko Bernard Madoff pomaga :-)
#55256 (odg: #55246 andrejcc)  04.01.09 14:54  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [7tom1ja]

:: Buy and hold je s to krizo umrlo

--umrlo ni in verjetno tudi nikoli ne bo. zna pa bit se nekaj casa (sanja se mi ne kolko) aktivnejsa strategija bolj uspesna (ob predpostavki dovolj znanja, discipline in tudi srece)

Sam sem nasprotnik buy and hold strategije. Mislim, da je preživeta in da je bila namenjena časom, ko so bili stroški menjavanja pozicij previsoki. Praktično nekogoče je napovedovati kakšno bo okolje v katerem deluje določeno podjetje čez nekaj let.
#55257 (odg: #55254 longtime)  04.01.09 14:54  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[longtime]

gre samo zato, da me ne veseli, da bi skladi padli še za 50%
--to nobenega ne :). pa tudi noben ti ne bo znal povedat koliko je to verjetno. pri rednem mesecnem vlaganju nekako naj to ne bi bil problem in pri nivojih pri katerih smo bi v 10 letih donos moral biti ok. kaksen bo in ali bo zadovoljil tvoje cilje pa je druga zgodba (beri inflacija ali deflacija in kolko casa katera).

bolj bi bil pri tvojem zelenem portfelju pozoren na to, da ne das vse v emerging markets. razviti trgi so vedno bili in vedno bodo manj volatilni. ob vsem dogajanju po svetu ob katerem se vedno ni jasno kdaj in kako se bo odvilo in kaksne posledice bodo utrpele posamezne drzave ali valute je odmik samo od razvijajocih trgov po mojem mnenju zazelen
#55258 (odg: #55256 )  04.01.09 15:00  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

:: [andrejcc]

:: :: [7tom1ja]

:: :: Buy and hold je s to krizo umrlo

:: --umrlo ni in verjetno tudi nikoli ne bo. zna pa bit se nekaj casa (sanja se mi ne kolko) aktivnejsa strategija bolj uspesna (ob predpostavki dovolj znanja, discipline in tudi srece)

Sam sem nasprotnik buy and hold strategije.
--tudi meni osebno bolj lezi kaj drugega (v svoji zgodovini sem uspel le eno pozicijo drzati 3 leta :) - da ni bilo davka), vendar gre za doloceno obliko, ki je bila in bo vedno v uporabi. katera bo v kaksnem obdobju v prihodnosti uspesnesja bo pa cas povedal.

vecina malih vlagateljev bo vedno bolj buy and hold, ker za trgovanje nimajo ne casa ne/ali znanja

Praktično nekogoče je napovedovati kakšno bo okolje v katerem deluje določeno podjetje čez nekaj let.
--se strinjam, samo 100 ljudi 100 cudi
#55259 (odg: #55256 )  04.01.09 15:36  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

No, jaz pa mislim, da bo buy and hold strategija, po možnosti celo v kombinaciji z indexnimi skladi vedno preživela in se celo krepila.

Zakaj? Ne samo 100 ljudi 100 čudi, tudi če si subjektivno prepričan, da imaš dovolj strokovnega znanja in je objektivno to popolnoma res, pa prave časovne luknje praviloma ne boš zadel; žal, ne da bi bil privoščljiv, imam osebno silno neprijetno izkušnjo s popolnoma ponesrečenim timingom na področju prodaje delnice; biti vedno malce prehiter ali pa malce prepočasen nikoli ne prinese dovolj dobička, da bi zares lahko rekel, da je ta varianta srednjeročno bolj dobičkonosna. Seveda pa zavidam prav vsem in vsakomur, ki je navkljub opisanim pomislekom uspel z aktivnim investiranjem: naj uživa ob mrzli pijači na toplem soncu ob biserno modrem morju :)) ali pa ob toplem čaju po smučanju v pršiču v jasnem mrzlem dnevu :))))
#55260 (odg: #55255 )  04.01.09 16:10  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

12% bi ti; mogoče ti lahko Bernard Madoff pomaga :-)
kaj je tako utopično pričakovati 12%??

no, če je v tem problem bo pa zadostovalo 10% :))

v katere EM bi vlagali??

andrejcc:

bom pa dodal še mal bete, da bo ok........kakšno razmerje misliš, da bi bilo ql 80/20??
#55261 (odg: #55259 skeptik)  04.01.09 16:11  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  

Bi si potem upal sedajle vzeti en indeksni sklad za penzijo, če bi bil star recimo 30let ? jaz ne

Strokovno znanje je prav tako zelo pomembno oz. še bolj pri buy and hold strategiji (govorim o posameznih podjetjih). Pri takšnem načinu investiranja se praktično "poročiš" z delnico, tako, da bi moral poznati podjetje še precej bolj, kot pa če z njim samo trguješ. Tu nastane še ena težava. Posamezni investitorji in tudi večinoma naši DZUji nimamo vpogleda v dejansko delovanje podjetja. Vsi imamo lahko neskončno strokovnega znanja pa to znanje lahko uporabimo samo na nekih sekundarnih objavah podjetja, ki so javno dostopni. Za buy and hold je potrebno neskončno zaupanje, ki ga jaz ne premorem tudi brez krize.

#55263 (odg: #55261 )  04.01.09 17:48  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz pa bi, če mal pomislim, ravno sedaj vložil za penzijo, veliko je že palo, mogoče bo še mal, ampak od tu naprej bo spet obdobje rasti, na začetku mogoče celo mal večje, ker če tko pomislim, da tisti ki je sedaj precej zgubil, bo to hotel čimprej nekak nazaj polovit, brez novih vložkov not pa bo to težko.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 54   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  Sorry, zmotil sem se

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>