Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 13:30
-0,03 %
9.237,13
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11:30
1,64 %
1.383,51
SI 13:15
0,44 %
887,23
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  Riziko zavarovanja

Naložbena, življenjska, premoženjska zavarovanja, novi produkti...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 16
#57698  05.02.09 08:52  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  

Moje finance so pripravile kar zgleden pregled ponudbe riziko življenjskih zavarovanj na slovenskem trgu.

Za vse tiste, ki se odločajo za ŽZ in pri tem ne želijo kombiniranega produkta z naložbenim tveganjem, nepreglednimi stroški, ter ključavnice na vložena sredstva za x let, raznih sankcij za morebitno kršenje pogodbe itd....

Morda bo komu prišlo prav.

Razlike med ponudbami so impresivne, glede na to, da gre za skoraj identičen produkt.

http://www.mojevro.si/237100/Kje_je_rizi...

* zadnji popravek: 05.02.09 08:52
#57708 (odg: #57698 ZZZ)  05.02.09 10:49  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Potem moram pohvaliti svojega finančnega svetovalca, ker mi je predlagal in sklenil pri WS.
#57709 (odg: #57698 ZZZ)  05.02.09 10:54  listeodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne bi rad delal reklame, ampak vseeno. Ena zavarovalnica (morda jih je več, ampak jaz sem to našel le pri eni) ima tudi ŽZ s padajočo vsoto, kjer z leti zavarovalna vsota pada. Npr. začneš pri 100.000 zav. vsote, ki v 20 letih linearno pade na 0. Premija se plačuje manj kot je zavarovalna doba (recimo le 15let). Tak produkt se mi zdi ugoden za primere, ko so "odvisni" člani z leti čedalje manj odvisni od zavarovančevih dohodkov. V bistvu nekako tak rizik zavarovalnice kupimo tudi pri naložbenem zavarovanju, (kadar seveda naložbeni del s časom raste), tu pa je produkt samostojen. Premija je (vsaj v mojem primeru) ugodnejša od zavarovanja pri fiksni polovični vsoti čez celo obdobje, produkt pa bolje pokrije moje potrebe.
#57711 (odg: #57709 liste)  05.02.09 11:35  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  
[liste]

Ne bi rad delal reklame, ampak vseeno. Ena zavarovalnica (morda jih je več, ampak jaz sem to našel le pri eni) ima tudi ŽZ s padajočo vsoto, kjer z leti zavarovalna vsota pada. Npr. začneš pri 100.000 zav. vsote, ki v 20 letih linearno pade na 0. Premija se plačuje manj kot je zavarovalna doba (recimo le 15let).
Meni se zdi, da bo to Merkur.

Nekaj podobnega pa ima tudi Victoria Volksbanken.
#57714 (odg: #57698 ZZZ)  05.02.09 12:06  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Razlike med ponudbami so impresivne, glede na to, da gre za skoraj identičen produkt.

http://www.mojevro.si/237100/Kje_je_rizi...
Trivia: Wiener Staedtische je bila leto ali dve edina z ugodnostjo popusta zaradi "vnaprejšnje udeležbe pri dobičku", nakar je Triglav to prekopiral in se tako izenačil, ostale zavarovalnice pa očitno še ne.
#57717 (odg: #57698 ZZZ)  05.02.09 12:19  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[ZZZ]

Moje finance so pripravile kar zgleden pregled ponudbe riziko življenjskih zavarovanj na slovenskem trgu.
Za tiste malo mlajše bralce mogoče še Črtov opis prigod pri iskanju takega zavarovanja pred 7 leti:

Lov na življenjsko zavarovanje
#57722 (odg: #57717 sandi)  05.02.09 12:54  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

Za tiste malo mlajše bralce mogoče še Črtov opis prigod pri iskanju takega zavarovanja pred 7 leti:
--ta je bla dobra ja. nasploh je slo za mission impossible
#57730 (odg: #57717 sandi)  05.02.09 14:25  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  
Počutil sem se kot stranka borzne hiše, ki tja pride prvič, se plaho razgleduje naokoli in je skoraj pripravljena plačati, samo da ji kdo kaj hudega ne stori.
:-))
#57811 (odg: #57698 ZZZ)  06.02.09 08:58  _johanodgovori / citiraj  |  shramba  

Da ne odpiram nove teme. Je mogoče kdo že zasledil ali je pri nas ali v tujini mogoče nezgodno zavarovati posebej določen del telesa?

Hipotetično: Recimo da sem frizer in si pri sekanju drv odsekam tri prste. Torej da mi po nezgodi poleg invalidnine do konca življenja pripada še nek dodatek iz naslova takšenga zavarovanja.

Hvala
#57812 (odg: #57811 )  06.02.09 09:01  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[johan]

Da ne odpiram nove teme. Je mogoče kdo že zasledil ali je pri nas ali v tujini mogoče nezgodno zavarovati posebej določen del telesa?
--v tujini ziher za primerno premijo seveda (nekaj je bilo o tem govora pred leti ob nesreci schumacherja)
#57815 (odg: #57811 )  06.02.09 09:43  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[johan]

Hipotetično: Recimo da sem frizer in si pri sekanju drv odsekam tri prste. Torej da mi po nezgodi poleg invalidnine do konca življenja pripada še nek dodatek iz naslova takšenga zavarovanja.

Hvala
v tujini imajo precej več izkušenj s takšnimi zavarovanji. Recimo, Elton John je imel blazno visoko zavarovalno vsoto za svoje prste (če se ne motim, 4 mio funtov), Claudia Schiffer si je tudi za nekaj časa dala zavarovati noge. Visoke zavarovalne vsote imata recimo tudi nogometaša Raul in Beckham, oba prav tako samo za noge.

Univerzalne zavarovalnice so načeloma odprte za vse vrste zavarovalnih ponudb; na koncu pa vedno prevlada kalkulacija verjetnostnega računa zavarovalnega dogodka napram višine zavarovalne premije. Če je slednja previsoka, je potem tudi za zavarovanca vprašljivo, ali ima takšno zavarovanje kak smisel.

Te dni je bilo tudi aktualno zavarovanje slovenskih hokejistov; ti niso hoteli iti (so do zadnjega čakali na Brniku) brez zavarovalne police proti poškodbam, ker od matičnih klubov ne bi dobili nobene odškodnine v primeru poškodbe za nastop v državnem dresu.
#73739 (odg: #57698 ZZZ)  05.10.09 23:58  _cayziodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem pred izbiro takšnega tipa zavarovanja.

Sem tudi prebral članek vendar me izbira WS malo skrbi predvsem takrat ko bo treba kaj izplačat oziroma takrat ko kaj potrebuješ. Kakšne izkušnje?

Malo me moti tudi to da bi lahko pri Triglavu zavaroval še hišo (v prihodnje) avto ter ostale člane družine in mogoče na tak način pridobil več popusta v prihodnje.

Se sploh splača razmišljati na tak način?

lp
#73748 (odg: #73739 )  06.10.09 08:52  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  

Nisem prepričan a sprašuješ mene, ampak moje mnenje je, da se o takšnih stvareh ni pametno odločati ponoči med 23.30 in 1.44 :-))

Vprašanja o zavarovanjih pa si postavil v 8 različnih temah.
#73752 (odg: #73748 ZZZ)  06.10.09 09:35  _cayziodgovori / citiraj  |  shramba  
[ZZZ]

Nisem prepričan a sprašuješ mene, ampak moje mnenje je, da se o takšnih stvareh ni pametno odločati ponoči med 23.30 in 1.44 :-))

Vprašanja o zavarovanjih pa si postavil v 8 različnih temah.
:))

težko zaspim z veliko vprašanji.

#80395 (odg: #57708 alonso)  02.02.10 00:55  cayziodgovori / citiraj  |  shramba  

Trenutno je po mojih izračunih najbolj ugodna:

Generali, Grawe, WS, Triglav, Tilia.

Potrebno bo prebrati še splošne pogoje. Pri WS me najbolj moti to da ni mogoče kasneje dodajati drugih komponent zavarovanja, npr. nezgodna smrt katero imam trenutno dobro pokrito z kolektivnim zavarovanjem preko firme. Ko pa tega ne bo pa bom moral (če bom sklenil pri WS) prekiniti polico ter na novo pod trenutnimi pogoji skleniti novo :(((

#80462  03.02.10 20:36  darotej76odgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni,

Če vas konkretno karkoli zanima glede nezgodnih zavarovanj in rizika naravnih smrti me lahko enostavno kontaktirate na moj mejl profin.svet@siol.net .

Obstaja veliko vrst nezgodnih zavarovanj za katere velja določena pravila in sicer je za fizično osebo najcenejše nezgodno zavarovanje preko:

- skupinskega zavarovanje (imam generalno polico za kogar koli)

- nato je družinjsko

- nato preko življenjski zavar.

- nato upokojence

- najdražja so indivudualna

Obstajajo še druge oblike kot:

- kolektivna nez. zav., ki so namenjena podjetjem (cena zavisi od nevarnostnega razreda)

- kmetijska

- društva

- in razna specialna nez. zavarovanja

Če skleneš riziko naravne smrti preko wienersdatische, lahko ob skadenci vedno priključiš dodatno nezgodno zavarovanje za primer nezgodne smrti in invalidnosti.

Nezgodna smrt ni toliko pomembna kot je riziko naravne smrti.

Zakaj?

- nez. smrt - kritje samo če se pripeti nezgoda

- naravna smrt - krije smrt zaradi nezgode, bolezni ali bilo česa

Lep nasmejan večer,

Darko
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 16

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  Riziko zavarovanja

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>