Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 16:09
-0,09 %
7.393,70
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:05
1,05 %
1.445,44
SI 15:30
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Skladi  >  KD Galileo - zakaj tak padec? kriv upravljalec?

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 143   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja
#57912  07.02.09 21:03  swahoodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni.

saj najbrz je ze bilo veliko govora o tem. Ampak zanima me zakaj se je KD Galileo obnesel tako slabo ob tej krizi? Glede na to da gre za sklad s fleksibilno strukturo naložb.

V mojem portfelju sem imel z njim padec skoraj 60% procentov. Vsi ostali skladi (BRIC, indija, beta, turčija), ki so bili vsi delniški so imeli manjše padce in so bili kao vsi bolj riskantni.

Zanimivo mi je prav to ker sem Galilea kupil prav z razlogom, če pride do krize na borzi, da se bo vsaj on dobro obnesel. Pa se je pokazalo, da se je obnesel najslabše.

Kdo je kriv za tako slabo upravljanje sklada? upravljalec? so bile na to temo v KD podane kaksne sankcije, odpuščanja, kazni?

Ker sem mnenja da smo bili tu vlagatelji opeharjeni, pa ne na račun borzne krize, temveč slabega upravljanja s strani KD.

Sem hotel to temo načeti že zadnjič na nekem KD-jevem reklamnem predavanju, pa se mi ni uspelo udeležit. Pa drugic .....

#57913 (odg: #57912 swaho)  07.02.09 21:11  _Zavoodgovori / citiraj  |  shramba  

Zakaj?

Zato, ker upravljalcem ni bila prva skrb naložba stranke, pač pa vstopna, upravljalska in letna provizija.

Sicer pa je tudi BRIC isto slabo odnesel, le vprašanje je kdaj si vstopil in izstopil.

Takrat je bilo denarja na pretek. Ljudje so se bolj kot ne grebli, kdo bo prvi vložil v sklad, zakaj bi se oni matrali in reševali potapljajočo ladjo, če pa provizija enako dalje teče.
#57915  08.02.09 08:26  140956odgovori / citiraj  |  shramba  

Res je tako prava katastrofa.Nmesto se posvečati delu -dobro upravljanje

prirejajo seminarje in delajo reklame za vlagatelje kar imajo tako velike stroške za reklame oglaševanja.Od svetovnega slovesa ,ki so ga imeli pred par leti so

(VZAJEMEC VREDEN VSEGA SPOŠTOVANJA V SVETOVNEM MERILU)pristali med najslabšimi skladi.Ne vem kdo upravlja s tem skladom in ne vem zakaj odgovorni v KD-SKLADI

dopuščajo,da sklad dela tako neodgovorno in da vlagatelji so zbežali in še bežijo ven iz sklada.Skrajni čas je da naredijo nekaj za vlagatelje.
#57916  08.02.09 08:51  140956odgovori / citiraj  |  shramba  

Imajo tudi prevelik delež neposrečenih naložb v svojem portfelju

PETROL, NKBM, GORENJE.

NA SPLETU FINANC SEM PREBRAL KDO JE KUPOVAL DELNICE KRKE v januarju 2009.

Bili so v glavnem tujci,KD-GALILEO je delnice prodajal januarja 2009,delnica pa je v tem obdobju narastla za 12,5%.To naj bi bil fleksibilen sklad.

Nujno je da glavni možje kaj ukrenejo,če ni že prepozno.
#57921 (odg: #57916 140956)  08.02.09 11:37  _Zavoodgovori / citiraj  |  shramba  

Moje mnenje je, da so ti skladi preteklost. Morda še leto, potem pa vprašanje, če bo dovolj vlagateljev, da bodo lahko pokricali stroške.

Edino kar bi jim lahko vrnilo zaupanje je to, da zajamčijo nek donos. Recimo 15% letni donos, ki bi ga vsak podpovprečno sposoben trader moral doseči.
#57922 (odg: #57912 swaho)  08.02.09 12:06  _david15odgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi sam sem do odgovorov poskušal priti tako pri posrednikih kot po telefonu, ko sem klical KD. Zahteval pogovor s katerim od upravljalcev Galilea. Nikoli noben dosegljiv. Vedno na sestankih, na poti... Menim, da bi morali vložiti skupno tožbo vseh vlagateljev proti KD skladom in KD Group, ki ne le da slabo nadzira delo svojih upravljalcev, temveč niti ne odgovarja na vprašanja in upravičene pripombe nas, ki jih živimo.

V mojih očeh so izgubili vso kredibilnost, zato svoje redne mesečne vložke z veseljem vlagam k drugim ponudnikom, ki se trudijo tako z aktivnim upravljanjem, kot tudi korektno komunikacijo.

KD, opravljaj svoje delo, upravljaj pošteno z našim premoženjem, ne pa da se zgolj trudiš pridobivati nove naivne stranke.

Pa še naslednje: povsem enako lahko trdim tudi za KD v Zagrebu. Ignorantski odnos brez primere.
#57923 (odg: #57922 )  08.02.09 12:41  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Naj kar na začetku povem, da sem tudi sam priklenjen pri KD; pač drugače nisem dobil nehipotekarnega kredita. Sem si rekel, saj so profesionalci, pomislil sem, katera je že bila tista družba, ki je od Dadasa prevzela posle (pa se nisem mogel spomniti), takrat so bili celo največji (mislim) sem rekel, OK, brez posebnega navdušenja.

In sedaj smo tukaj kjer smo. Kdaj se bomo nehali slepiti. KD zaradi svojih interesov, ne interesov vlagateljev, skrbi za likvidnost slovenskih delnic in za vzdrževanje nekaterih, prijateljskih nazivnih super meneđerjev, ki bi sicer že davno morali biti bankrotirani in bi za preživetje čistili čevlje. Saj, kaj pa je z nekaj 100 milijoni € v Sloveniji držati pokonci nekaj prijateljskih podjetij.

Sicer pa KD skladi ne bodo propadli. Poglejte kako se reklamirajo in prodajajo razno razna naložbeno ali z naložbami povezana zavarovanja. Mislim, da so tukaj prvi. In če jim ostanejo samo te stranke, brez skrbi, niti malo ne bodo "lačni". In zakaj torej bi se trudili? Zakaj?

Poleg tega pa, cenjeni razpravljalci, koliko časa pa bo slovenska borza sploh že delovala, za tisto eno delnico, ki je res prava delnica, in tistih nekaj delnic, s katerimi se trguje, da se zbudi vtis, kako je vse legalno, tržno in da tajkunov sploh ni, saj je bilo vse kupljeno "transparentno" in "preko borze".
#57925 (odg: #57912 swaho)  08.02.09 12:47  alekodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne strinjam se, da je za padec vrednosti kriv upravljalec. Upravljalec vzajemca ne more shortati. Obseg sredstev v Galileu pa je bil za slo prostor ogromen in se ga, ko delnice (obveznice) začnejo padati ne moreš znebiti kar preko enega trgovalnega dne. Če bi KD skušal prestrukturirati portfelj, bi moral radikalno zapustiti slo prostor, spremeniti pogoje sklada, za kar so potrebni izkušeni upravljalci drugih trgov, ki jih KD nima.

Za padec vrednosti ste/smo krivi vlagatelji! Vlagatelji ste*so*smo znižali vrednost delnic in obveznic s svojim ravnanjem na borzah.

Vlagatelji v sklade so v izgubi zato, ker so v času nakupov zagledali rast, ki bo "trajala večno" in pozabili na "due diligence", ki je pri vstopu na finančne trge potrebna.

There is no such thing as easy money.

#57926  08.02.09 13:23  140956odgovori / citiraj  |  shramba  

Vsi,v tem forumu ugotavljamo,da upravljalci sklada KD-GALILEO delajo slabo,takorekoč izpod vsake kritike.Upravljalec se izgovarja običajno,da je treba vlagati na daljši rok.5-letna donosnost kd-galileo je 13 od 13 skladov-zadnji(tabela fin.točka).Od oktobra 2007 ,ko so bili vsi skladi na najvišjih vrhovih (tudi kd-galileo)je sklad izgubil več kot 60%,večja tragedija pa je ta ,da je svoj portfelj v delnice povečeval,namesto da bi jih zmanjševal.

Želim si da bi vlagatelji,ki smo ostali v KD-galileo enotno nastopili,da dobimo argumente zakaj tako neodgovorno upravljanje z našim premoženjem.

KD-jeve reklame bi bile najbolše,če bi upravljali sklade kot vlagatelji pričakujejo in ne tako da izrabljajo zaupanje vlagateljev v svoje interese.

Pa še upravljalsko provizijo naj znižajo,ker za delo si je ne zaslužijo.
#57928  08.02.09 14:31  _2008odgovori / citiraj  |  shramba  

V veliki meri je kriv upravljavec, ker ni poskrbel za pravočasno preusmeritev naložb iz bolj v manj tvegane, kar bi za sklad s fleksibilno strukturo naložb pričakoval. Pravila upravljanja večje premike v strukturi naložb najbrž dopuščajo - če ne, je potrebno spremeniti ime. Sam vlagam pretežno v uravnotežene vzajemne sklade ali kombiniram delniške z obvezniškimi glede na mojo nagnjenost k tveganju. Sproti spremljam tudi dogajanje na finančnih trgih doma in posvetu. Tako sem večino naložb v delniške vzajemne sklade prodal konec 2007 in v začetku 2008, tako da večjih izgub zaradi finančne krize nisem imel.
#57929 (odg: #57926 140956)  08.02.09 14:41  _Zavoodgovori / citiraj  |  shramba  
[140956]

Želim si da bi vlagatelji,ki smo ostali v KD-galileo enotno nastopili,da dobimo argumente zakaj tako neodgovorno upravljanje z našim premoženjem.

Samo eno vprašanje. Zakaj pa enostavno ne izstopiš iz skladov, če si tako nezadovoljen?

Jaz sem postopoma izstopal od lanskega januarja. Zadnji izstop iz KD MM sem opravil letos januarja.

Evo jaz sem zaključil z njimi. Za vedno.
#57939 (odg: #57925 alek)  08.02.09 19:55  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Prav nasmejal si me alek, upravljalec v tem primeru ni aktivno upravljal naložb in pika.
#57959  09.02.09 07:36  140956odgovori / citiraj  |  shramba  

ZAVO-odgovor.

Sedaj ni čas za izstop,ko bo prilika bom to naredil.

Ti si naredil zelo pametno,ko si se lani januarja rešil teh "nakladačev".
#57962 (odg: #57959 140956)  09.02.09 08:21  luokeSLOodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz tudi ne izstopim samo zato, ker sem naredil že tak negativni "donos", da mi je v bistvu vseeno še za ostalih 40%. Pustil bom not, dokler ne pridem na začetek (vložek), dokler ne spušim vsega ali dokler bo sklad še živ. Niso neki hudi denarji, je pa res da so na KD Galileo sami šalabajzerji.
#57963 (odg: #57925 alek)  09.02.09 08:50  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[alek]

Ne strinjam se, da je za padec vrednosti kriv upravljalec. Upravljalec vzajemca ne more shortati. Obseg sredstev v Galileu pa je bil za slo prostor ogromen in se ga, ko delnice (obveznice) začnejo padati ne moreš znebiti kar preko enega trgovalnega dne. Če bi KD skušal prestrukturirati portfelj, bi moral radikalno zapustiti slo prostor, spremeniti pogoje sklada, za kar so potrebni izkušeni upravljalci drugih trgov, ki jih KD nima.

Za padec vrednosti ste/smo krivi vlagatelji! Vlagatelji ste*so*smo znižali vrednost delnic in obveznic s svojim ravnanjem na borzah.
za padec sicer je sokriva vlagateljska publika, ampak mogoce malo drugace.

pravilno ugotavljas, da so kdjevi skladi, ki imajo slovenske delnice, za slovenski trg zelo veliki oziroma, ce lepo direkt povem, divje preveliki. ker ko imas v neki delnici tako veliko pozicijo, da prakticno nimas nobenega, s komer bi lahko takoj sklenil posel, pri normalnem prometu bi pa rabil za izstop vec tednov ali mesecev, potem v bistvu sploh ne govorimo vec o likvidnih nalozbah.

temu bi se dalo naceloma izogniti tako, da bi skladi zivahno odprodajali slovenske nalozbe v casu velike rasti na slovenskem trgu. takrat so bile med drugim tudi likvidnostne razmere temu neprimerno bolj naklonjene.

ampak ce bi to poceli, potem bi se takrat dvignil val ljudskega nezadovoljstva, ces kako more kd prodajati slovenske delnice, ko pa ja vsi vemo, da lahko samo rastejo in kaksni salabajzarji da so to in da je treba nesti denar drugam.

seveda pa je druga plat tega zavedanje, da ce pa ne odprodajas, potem te en dan doleti tole, kar gledamo zdaj. da bos torej slejkoprej placal ceh za svoje od-trga-mocno-vecje pozicije in to ne glede na situacijo in lahko to kvecjemu odlasas.

tako da take resitve, da bi bili ves cas vsi zadovoljni, tukaj enostavno ni.

kakrsnokoli dokupovanje slovenskih pozicij pa seveda taisti problem samo se poslabsa. in to je v celoti stvar upravljalca.
#57976 (odg: #57963 crt)  09.02.09 12:45  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]
temu bi se dalo naceloma izogniti tako, da bi skladi zivahno odprodajali slovenske nalozbe v casu velike rasti na slovenskem trgu. takrat so bile med drugim tudi likvidnostne razmere temu neprimerno bolj naklonjene.

ampak ce bi to poceli, potem bi se takrat dvignil val ljudskega nezadovoljstva, ces kako more kd prodajati slovenske delnice, ko pa ja vsi vemo, da lahko samo rastejo in kaksni salabajzarji da so to in da je treba nesti denar drugam.
Včash tole sicer drži, v tem primeru pa pomojem ne. Se spomnim Groznikove izjave v tistih časih, da se bodo KDjevi skladi umaknili iz slovenskih naložb in takrat je publika to izjavo pozdravila in mislim, da ni bilo nikakršnega vzdušja, da bomo zdaj pa zapustili te sklade. No žal se je Groznikova izjava nato izkazala za prazne besede, saj so KDjevei skladi še vedno ostali celo neto kupci na LJSE. Prodajati so začeli šele pri 50% nižjih cenah, ko so očitno pač potrebovali denar, da so lahko izplačali odhajajoče vlagatelje.

Tako da mislim, da bi bilo kar prav, da upravljalci tokrat priznajo, da so slabo upravljali sklad (tako ali tako so ga bolj malo upravljali) in ne valijo krivde na publiko - češ, saj ste sami tako hoteli.
#57977 (odg: #57963 crt)  09.02.09 12:55  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [alek]

:: Ne strinjam se, da je za padec vrednosti kriv upravljalec. Upravljalec vzajemca ne more shortati. Obseg sredstev v Galileu pa je bil za slo prostor ogromen in se ga, ko delnice (obveznice) začnejo padati ne moreš znebiti kar preko enega trgovalnega dne. Če bi KD skušal prestrukturirati portfelj, bi moral radikalno zapustiti slo prostor, spremeniti pogoje sklada, za kar so potrebni izkušeni upravljalci drugih trgov, ki jih KD nima.

:: Za padec vrednosti ste/smo krivi vlagatelji! Vlagatelji ste*so*smo znižali vrednost delnic in obveznic s svojim ravnanjem na borzah.

za padec sicer je sokriva vlagateljska publika, ampak mogoce malo drugace.

pravilno ugotavljas, da so kdjevi skladi, ki imajo slovenske delnice, za slovenski trg zelo veliki oziroma, ce lepo direkt povem, divje preveliki. ker ko imas v neki delnici tako veliko pozicijo, da prakticno nimas nobenega, s komer bi lahko takoj sklenil posel, pri normalnem prometu bi pa rabil za izstop vec tednov ali mesecev, potem v bistvu sploh ne govorimo vec o likvidnih nalozbah.

Se strinjam in sem bil vedno mnenja, da bi to takrat morali nujno početi, če bi hoteli ustrezati mojemu okusu...

to vemo, da je res kar praviš in zaradi tega je zadeva večplastna odvisno kako nanjo gledamo.. No seveda, kot sem že večkrat omenil sem nekaj časa celo mislil, jah mogoče pa bodo res odprodajali slo. trg in s tem naredili pametno potezo za moje pojme, ampak s časom sem pa dojel, da ne bodo in zato je dobro biti toliko z glavo pri stvari, da se gre ven iz takšnih naložb. Škoda je upati saj bo, treba je stran od takšnih skladov. So pa to dobri skladi za takrat ko raste:))))))

Vsem ki ste jezni nanje, tudi jaz imam slabo mnenje o njih, ampak če se zadeva spremlja, potem se vidi da je treba ladjo zapustiti.

seveda pa je druga plat tega zavedanje, da ce pa ne odprodajas, potem te en dan doleti tole, kar gledamo zdaj. da bos torej slejkoprej placal ceh za svoje od-trga-mocno-vecje pozicije in to ne glede na situacijo in lahko to kvecjemu odlasas.

tako da take resitve, da bi bili ves cas vsi zadovoljni, tukaj enostavno ni.

Jah ne posluša se publike in se izstopi, saj kaj pa bi par folka bi se drlo na forumih, tako kot je sedaj nekaj forumašev jeznih.

kakrsnokoli dokupovanje slovenskih pozicij pa seveda taisti problem samo se poslabsa. in to je v celoti stvar upravljalca.
#57978 (odg: #57976 KlemenK)  09.02.09 13:01  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

:: [crt]

:: temu bi se dalo naceloma izogniti tako, da bi skladi zivahno odprodajali slovenske nalozbe v casu velike rasti na slovenskem trgu. takrat so bile med drugim tudi likvidnostne razmere temu neprimerno bolj naklonjene.

:: ampak ce bi to poceli, potem bi se takrat dvignil val ljudskega nezadovoljstva, ces kako more kd prodajati slovenske delnice, ko pa ja vsi vemo, da lahko samo rastejo in kaksni salabajzarji da so to in da je treba nesti denar drugam.

Včash tole sicer drži, v tem primeru pa pomojem ne. Se spomnim Groznikove izjave v tistih časih, da se bodo KDjevi skladi umaknili iz slovenskih naložb in takrat je publika to izjavo pozdravila in mislim, da ni bilo nikakršnega vzdušja, da bomo zdaj pa zapustili te sklade.

Jah če groznik to reče, potem naj bi res to počeli, zakaj niso ne vem, mislim pa da naj groznik sedaj rajši pove zakaj niso, ne pa da v svojih člankih citira bufeta, kar je bolano....Jaz bi takoj odpustil takšne ljudi..

Prodajati so začeli šele pri 50% nižjih cenah, ko so očitno pač potrebovali denar, da so lahko izplačali odhajajoče vlagatelje.

Tako da mislim, da bi bilo kar prav, da upravljalci tokrat priznajo, da so slabo upravljali sklad (tako ali tako so ga bolj malo upravljali) in ne valijo krivde na publiko - češ, saj ste sami tako hoteli.

Takoj zamenjati upravljalce:)))

Groznika bo pa že bufet vzel v službo:))

Če bi upravljalci brali forum, bi znali pravilno ravnati madonca saj smo na KD-finančni točki itak da berejo, pa naj vprašajo kdaj crta ali andrejca pa bosta onadva povedala kako in kaj:)))))

he he he
#57979 (odg: #57976 KlemenK)  09.02.09 13:35  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

Včash tole sicer drži, v tem primeru pa pomojem ne. Se spomnim Groznikove izjave v tistih časih, da se bodo KDjevi skladi umaknili iz slovenskih naložb in takrat je publika to izjavo pozdravila in mislim, da ni bilo nikakršnega vzdušja, da bomo zdaj pa zapustili te sklade.
Kadar zadeve rastejo, je psihološko težko plavati proti trendu. Verjetno je lažje iti proti trendu za lasten denar, kot pa pri upravljanju tujega denarja.

Je pa danes vidno, da je bila fascinacija s slovenskimi papirji v nekaterih DZUjih večja kot v drugih.
#57988  09.02.09 16:51  _dejan75odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem dal v Galileo pred približno 4 leti, potem pa dodal še pred dvema. Zdaj sem globoko v minusu.

Pa Galileo ni edini KD-sklad, v katerem imam denar.

Gledal sem, kako padajo tečaji in se sprva še obremenjeval. Ker nisem takoj reagiral, tudi kasneje načrtno nisem in sem se vdal v usodo.

Itak sem imel namen ta denar pustiti v skladih med 5 in 10 leti.

Zdaj bi rad samo pozabil, da imam ta denar tam, in da bi me nenadoma čez 5-10 let nekdo presenetil z veselo novico, kako sem nekaj zaslužil ali vsaj izgubo pokril.

Upam, da ne sanjam zaman:)

#57993  09.02.09 17:56  140956odgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi MODRA LINIJA je imela lani kot KD-GALILEO prebližno 50% portfelja

v slo-delnicah in je po naložbah zelo podobna KD-GALILEU

pa je lani poslovala občutno boljše od KD-GALILEO-ta,pa tudi leta 2007.

Groznik se je lani na seminarju hvalil kako je KD-GALILEO kupoval PETROL

po 450 EUR in kako so prodajali ,ko je bila vrednost 1.000 EUR.

če bi to bilo res ne bi KD-GALILEO padel za 59,30%

2007 ,ko je SBI NARASTEL za 78,1%,pa je KD-GALILEO NARASTEL SAMO ZA 30,31%

Mislim,da je upravljalec popolnoma neuspešen.Me pa zanima če bo kdo od KD-GROUP

priznal in kako mislijo skladu povrniti ugled,ki ga je nekoč nedvomno imel.

Veliko sreče pri upravljanju.
#57994 (odg: #57993 140956)  09.02.09 18:10  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da vlagatelji opravičeno postavljamo takšna vprašanja. V upravljanju res ni nobene fleksibilnosti, zdi se da so celo povečali delež delnic, namesto obveznic. So zaspali na lovorikah? Celo BRIC je boljše odnesel. Takoj, ko se malo zbistrijo časi, prenesem vse iz Galilea, ker jim več ne zaupam.
#57996 (odg: #57976 KlemenK)  09.02.09 18:42  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

Včash tole sicer drži, v tem primeru pa pomojem ne. Se spomnim Groznikove izjave v tistih časih, da se bodo KDjevi skladi umaknili iz slovenskih naložb in takrat je publika to izjavo pozdravila
kakor se spomnim, ta izjava vsekakor *ni* iz casa oblikovanja vrha, temvec ze po poti dol grede. takrat bi, tudi ce bi ravnali skladno z njo, dosegli vedno manj, ker je sla likvidnost ekspresno v maloro.

vsekakor ni moja teza, da bi publika nosila izkljucno krivdo. je pa to tako kot tisto o onem, ki vreco drzi in onem, ki not daje.

#57998 (odg: #57996 crt)  09.02.09 18:47  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

vsekakor ni moja teza, da bi publika nosila izkljucno krivdo. je pa to tako kot tisto o onem, ki vreco drzi in onem, ki not daje.

Razlika je v tem, da tisti, ki vrečo drži zaenkrat ne nosi nobenih posledic (npr. nižja upravljalska provizija, nagrade...), tisti ki pa not dajemo, pa smo milo rečeno "najeb...".
#57999 (odg: #57977 matic7)  09.02.09 18:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

Jah ne posluša se publike in se izstopi, saj kaj pa bi par folka bi se drlo na forumih, tako kot je sedaj nekaj forumašev jeznih.
saj pravim - dalo se je izbirati ali prenasati jezo in odlive takrat ali pa zdaj. ker sama situacija je bila pac speljana v kot in brez take resitve, da bi bili ves cas vsi srecni.

morda mislis, da je vseeno boljse ne biti zraven takrat, ko pada kot pa ne biti zraven takrat, ko raste. morda mislis, da je boljse izpustiti nek dobicek kot pa narediti neko izgubo. te povsem razumem. jaz tudi tako mislim in sem preprican, da je to racionalno.

vendar pa mi izkusnje, ki so dolge in siroke, kazejo, da ljudje pogosto ali celo ponavadi tega ne jemljejo tako in da je najvecji greh ne biti zraven necesa vrocega. vedno znova in znova se folk na to pali in vedno znova in znova potem preklinja marketing, kriv je pa sam.

* zadnji popravek: 09.02.09 18:49
#58000 (odg: #57998 Lesar)  09.02.09 18:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

Razlika je v tem, da tisti, ki vrečo drži zaenkrat ne nosi nobenih posledic (npr. nižja upravljalska provizija, nagrade...), tisti ki pa not dajemo, pa smo milo rečeno "najeb...".
no in iz tega se bo publika kot mnozica naucila...

kaj, po tvoje?
#58001 (odg: #58000 crt)  09.02.09 19:19  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

Naučila se bo ja. Npr.:

- "uzdaj se use i u svoje kljuse",

- pohlep je hud greh,

- marketing je strup za ljudstvo,

- da smo ovce ali kure,

- da denar ne raste na drevesih,

- da drek smrdi,

- da osel gre enkrat na led...

Samo, ko bomo to spoznali, potem ste pa najebali. Mislim, tisti ki živijo od nas "naivnih" vlagateljev.

Naj pripomnim, da sam nimam nekih velikih vsot v skladih, tako da iz mene ne žari posebno velika jeza. Malo sem se že prej zavedal gornjih trditev namreč.

Še kaj?

* zadnji popravek: 09.02.09 19:19
#58004 (odg: #58001 Lesar)  09.02.09 19:41  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--nic narobe ne bi bilo, ce bi se vsaj kaj od tega kar nastevas naucila. po vsem videnem, slisanem, napisanem v zadnjih letih v to vse bolj dvomim (crt pa lahko vse to potrdi na kubik :))

samo dejstvo, da se v sloveniji vedno znova primejo nove in nove denarne verige z vedno drugimi imeni ti pove, da v teh geografskih sirinah zivi nadpovprecno stevilo ljudi, ki verjame, da lahko obogati brez dela, znanja,...
#58006 (odg: #58000 crt)  09.02.09 20:00  _whateverodgovori / citiraj  |  shramba  

- publika kriva, seveda, ampak, publika da denar v sklad, ker misli, da z denarjem upravlja "expert"

- seveda bo pri tem gledala na dobicke in delala neumnosti

- ampak to se ne opravici nesposobnost upravljavljcev

- ker, ko se je publika odlocila za dolocen sklad je s tem izrazila zaupanje do "ekpertizo" doticnih

- skladi so pumpali publiko o visokih donosih, ter o dolgorocnih nalozbah

- oz. spodbujali so mentaliteto "vlozi denar in pozabi na njega naslednjih 5-10 let"

- poznam posameznike, ki so to dejansko naredli

- a so neumni, seveda so, ampak vsi svetovalci/eksperti so jim svetovali taksen odnos

- skratka, kakorkoli obrnem, tezko recem, da je publika kriva za slabe rezultate :)

Pa se:

- a so res upravljalci popolnoma nesposobni?

- osebno mislim, da so precej nesposobni (kar groza mi je, ko sem gledal kdaj je MP vstopal v pozicije (in zelo tezko iztopal; stop-loss order, kaj je to???); iz upravljanja premozenja sem iztopil jan. 2008, z lepo izgubo)

- buy-n-hold, je strategija katere se, po mojem, se vedno drzijo, ko pijanc za ograjo

- ampak, sem skepticen da so res brezupno nesposobni

- IMO, v igri je tudi lokalna politika, oz.

- direktiva z vrha o vzdrzevanju vrednosti dolocenih podjetij (in z njimi povezanimi interesi)

- in seveda, ce sproti ne spremljas trg in pozicije, ko enkrat pades v luknjo, se tezko izkopljes iz nje (kar se potem predstavi, kot, ja, poglejte kaj se je s trgom zgodilo... oz. not our fault)

Osebno sem pocasi sel 100% ven is Slo trga (skladi ali drugace), in mocno dvomim, da se bom se kdaj zezal s takim trgom kot je Slo ali sirse gledano Balkan.

Pa, BTW, z skladi nisem pridelal nobenega minusa, da ne bo kdo mislil, da p....m zaradi tega :)

Kaj narediti?

- zaupas se naprej "expertom" in jim se naprej dajas denar v upravljanje (skladi ali direkt)

- se sam naucis in ce kaj zajebes, lahko samo sebe preklinjas :)

- das denar banki, pa si zadovoljen s tistih nekaj procentov :)

Druga opcija, je, IMO, najboljsa, ampak je realno gledano, nedosegljiva vecini. Zahteva ogromno casa, in tudi pripravljenost pozreti solnino :), ker solnino prej ali slej vsak placa :)

In, ta dogodek z slo skladi, je tudi solnina, a ne da? :)

* zadnji popravek: 09.02.09 20:00
#58009 (odg: #58001 Lesar)  09.02.09 20:16  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Lesar]

Naučila se bo ja. Npr.:

- "uzdaj se use i u svoje kljuse",

- pohlep je hud greh,

- marketing je strup za ljudstvo,

- da smo ovce ali kure,

- da denar ne raste na drevesih,

- da drek smrdi,

- da osel gre enkrat na led...

Samo, ko bomo to spoznali, potem ste pa najebali. Mislim, tisti ki živijo od nas "naivnih" vlagateljev.
no, jaz sicer ne zivim od vlagateljev, imam pa solidno let stika z njimi v razlicnih kontekstih - brokerskih, skladovskih, "pisateljskih", moderatorskih, na ulici, po mailu...

in iz teh izkusenj ti povem, da bo za veeeliko vecino zeeeelo verjetno veljalo naslednje (iz anglo folklore):

what do we learn from a recession?

- in the short run, everything.

- in the middle run, something.

- in the long run, nothing at all.

pa bo spet pohlep glavna odlika, previdnez bedak in aberveznik, marketing glavni prijatelj in osel bo sel se velikokrat na led, ker ga enostavno pristno in iz srca ljubi.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 143   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Skladi  >  KD Galileo - zakaj tak padec? kriv upravljalec?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>