Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 11:51
0,65 %
8.519,13
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15.11
0,87 %
1.449,42
SI 15.11
0,41 %
880,68
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Skladi  >  KD Galileo - zakaj tak padec? kriv upravljalec?

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 143   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5
#59153 (odg: #59145 crt)  01.03.09 11:24  _whateverodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

je pa to tveganje in to drugacne vrste kot tisto, da se tkoaltko podre celotna panoga. lazje je peljati se navzdol (in navzgor) s celotno grupo drugih ponudnikov kot pa nekaj praskati po svoje. saj verjetno poznas tisto klasicno...

- kupil si dimnikarstvo spodnji kaselj in uspel. uh, ta ima pa res sreco.

- kupil si dimnikarstvo spodnji kasel in zajebal. kaksen kreten, nesposobnjakovic, kako mu sploh pade kaj takega na pamet!!

- kupil si krko in uspel. velik strokovnjak, tako se dela!

- kupil si krko in zajebal. ja no, se lahko zgodi vsakomur.

Razno razni skladi (in upravljalci) mislijo da je stock-picking (in njihov team analitikov) ta glavni faktor. V resnici pa je risk-management.

Sep ali Oct 2008 sem za foro sel gledati (na FT) 'nalozbe' Galileo-ta, ki je po takratnih podatkih imel:

- krepko cez 50% Slo delnic

- samo okrog 8% v denarju in depositih (pravilnik pa mu dovoljuje 30%)

Kje je tukaj risk-management? Zakaj samo 8% (domaca naloga: rezultat sklada, ce bi res imel 30%)?

Da ne bo pomote, Galileo uporabljam kot primer, govorim pa o skladih nasplosno.

Osebno mislim, da je bil Galileo (in drugi skladi) zelo slabo upravljan, ampak, kot sem ze napisal v tej temi, ne verjamem da je bil upravljalec popoln lolek (beri politika in visji bogovi).

Ampak, ni pa krivda upravljalca to, da je folk drzal tocke sklada ne glede na padanje vrednosti sklada... To ni vezan deposit, ki se ga ne da prekiniti...

Je pa res, da so skladi pumpali folk o "dolgorocni" nalozbi... Das denar in pozabis na njega naslednjih 10-15 let... In na koncu bos profitiral... Ja, pa se kaj!?

#59156 (odg: #59141 )  01.03.09 12:46  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Makarena]

:: [andrejcc]

::nic narobe ne bi bilo, ce bi se vsaj kaj od tega kar nastevas naucila. po vsem videnem, slisanem, napisanem v zadnjih letih v to vse bolj dvomim (crt pa lahko vse to potrdi na kubik :))::

Mislim, da si napisal preveč na splošno. Debata je o tem, da KD nekaj poimenuje "fleksibilna naložba", ko pa je potrebno to fleksibilnost udejaniti, pa se začnete zgovarjati na to, da so vlagatelji itak pohlepne ovce, ki so si same krive.
--daj preberi se kaksen clanek, drugo mnenje ipd na teh straneh (ki se ticejo tudi galilea) preden ocenjujes na podlagi odgovora na eno temo v forumu koliko da kdo na splosno govori. poleg tega da noben od nas tu ne upravlja kdjevih skladov

* zadnji popravek: 01.03.09 12:46
#59158 (odg: #59156 andrejcc)  01.03.09 14:16  _Makarenaodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--daj preberi se kaksen clanek, drugo mnenje ipd na teh straneh (ki se ticejo tudi galilea) preden ocenjujes na podlagi odgovora na eno temo v forumu koliko da kdo na splosno govori. poleg tega da noben od nas tu ne upravlja kdjevih skladov::
Res je, da sem nov na tem forumu in da Finančne točke in vašega opusa sploh nisem poznal. Komentiram samo napisano v tej temi in ravno tukaj me je zmotilo, da administratorji kritično napadate vlagatelje, medtem ko o očitni nestrokovnosti KDjevih upravljavcev molčite. Sicer mi je to razumljivo, saj je Finančna točka v lasti KDja. Drugače pa sem na splošno mnenja, da je fama okoli profesionalnega upravljanja (ne samo slovenskih DZUjev) ampak skladov nasploh čisti "bullshit". Vse skupaj bolj spominja na vedeževanje, čeprav se upravljavci v kravatah izogibajo, da bi jim kdo pripisal lastništvo kristalne krogle, kar tudi redno sporočajo v svojih izjavah in se skrivajo za neko kvazi dolgoročnostjo (poglejte primer zloma leta 1929, pa povejte koliko časa je "dolgoročni" vlagatelj potreboval, da je prišel na nulo - da pomagam 25 let). V osnovi pa rezultati lepo pokažejo, da skoraj ni sklada, ki bi premagal referenči indeks, zato se človek lahko vpraša, zakaj bi nekdo sploh vlagal v vzajemne sklade in plačeval upravljavcu provizije, zakaj ne bi enostavno kupoval nek indeks ali pa kar neposredno delnice. Pričakujem naučen odgovor, da za to rabiš čas, denar, izkušnje, informacije, kar naj bi DZUji imeli. Če je temu tako, kje so rezultati? Skratka menim, da lahko vsakdo, ki si vzame malo časa za razmišljanje naredi na borzi toliko kot "superduper" upravljavci, če le investirajo v nekaj podobnega indeksu. Verjetno poznate primer, ko je opica, ki je naključno izbirala delnice premagala upravljavce (bilo na Stern TV)...
#59159  01.03.09 14:24  _2008odgovori / citiraj  |  shramba  

Po mojem mnenju je za vlagatelje problem ta, da se čutijo zavedene zaradi imena sklada. Pričakovali so, da bo imel sklad večji del sredstev naloženih v delnice, ko cene le-teh rastejo in večji del sredstev v obveznicah, ko cene delnic padajo - tako bi fleksibilnost razumel jaz (opomba: nisem in nikoli nisem bil imetnik točk VS Galileo). Zato sem enkrat že predlagal, da bi bodisi spremenili ime (ki je zavajajoče) bodisi začeli fleksibilnost udejanjati. Donosnost sklada tega tipa 2008 ne bi smela pasti pod -20 %. Sicer pa predlagam, da na forum povabite upravljalca sklada, da se bodo lahko vlagatelji z njim pogovorili. V soboto ali nedeljo bi gotovo našel čas za to.
#59161 (odg: #59158 )  01.03.09 17:32  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Makarena]

:: [andrejcc]

:: --daj preberi se kaksen clanek, drugo mnenje ipd na teh straneh (ki se ticejo tudi galilea) preden ocenjujes na podlagi odgovora na eno temo v forumu koliko da kdo na splosno govori. poleg tega da noben od nas tu ne upravlja kdjevih skladov::

Res je, da sem nov na tem forumu in da Finančne točke in vašega opusa sploh nisem poznal. Komentiram samo napisano v tej temi in ravno tukaj me je zmotilo, da administratorji kritično napadate vlagatelje,
--ravno zaradi tega ker nisi sledil vsega kar smo do sedaj napisali to govoris. ce bi sledil oz pogledal za nazaj bi vedel, da smo veckrat razlicni avtorji "napadali" obe strani.

medtem ko o očitni nestrokovnosti KDjevih upravljavcev molčite. Sicer mi je to razumljivo, saj je Finančna točka v lasti KDja.
--se enkrat preberi se kaj drugega preden posplosujes na veliko. seveda je lazje kar trositi kaksen da je nekdo ne da bi prebral kaj drugega ampak kaj cemo - cloveska narava

Drugače pa sem na splošno mnenja, da je fama okoli profesionalnega upravljanja (ne samo slovenskih DZUjev) ampak skladov nasploh čisti "bullshit". Vse skupaj bolj spominja na vedeževanje, čeprav se upravljavci v kravatah izogibajo, da bi jim kdo pripisal lastništvo kristalne krogle, kar tudi redno sporočajo v svojih izjavah in se skrivajo za neko kvazi dolgoročnostjo (poglejte primer zloma leta 1929, pa povejte koliko časa je "dolgoročni" vlagatelj potreboval, da je prišel na nulo - da pomagam 25 let).
--imas tudi novejse primerke in glej ga zlomka predstavljene na teh straneh preden se je zacelo vse lomiti ampak seveda pretezko pogledat

V osnovi pa rezultati lepo pokažejo, da skoraj ni sklada, ki bi premagal referenči indeks, zato se človek lahko vpraša, zakaj bi nekdo sploh vlagal v vzajemne sklade in plačeval upravljavcu provizije, zakaj ne bi enostavno kupoval nek indeks ali pa kar neposredno delnice. Pričakujem naučen odgovor, da za to rabiš čas, denar, izkušnje, informacije, kar naj bi DZUji imeli. Če je temu tako, kje so rezultati?
--kje so rezultati moras povprasati po DZUjih. na teh straneh je kdor je zelel videti in slisati drugacne poglede, kot samo v nebo vpijoce zgodbe in samo best case scenarije, precej

#59164 (odg: #59158 )  01.03.09 17:55  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Makarena]

Komentiram samo napisano v tej temi in ravno tukaj me je zmotilo, da administratorji kritično napadate vlagatelje, medtem ko o očitni nestrokovnosti KDjevih upravljavcev molčite. Sicer mi je to razumljivo, saj je Finančna točka v lasti KDja.
ce ti ne pritrjujem k vsaki besedi, to ne pomeni, da trdim, da upravljalci delajo krasno.

ce o tem, kaj se dogaja z galileom *s strani kd*, ne pisem na veliko v forumu, to ne pomeni, da o tem sploh ne sprasujem. ampak z vrhom kd (dzu in celote) se lahko menim direktno in za to ne rabim foruma.

v nasprotju s tem pa je forum oziroma stran ft prostor, namenjen javnosti, predvsem vlagateljski. zato se tukaj pogovarjam predvsem z vlagatelji.

z vlagatelji pa se najraje pogovarjam o vlagateljih. zakaj - ker je po moje drasticno najvec koristi od tega, da se naucis upravljati samega sebe. potem je namrec med drugim tudi teza tega, kaj pocnejo ali cesa ne pocnejo drugi (na primer upravljalci), omejena.

sicer je, ce potegnem crto pod 10+ let nagovarjanja raznih publik o borznih temah, zal tako, da ljudje zvecine tega potencialno najbolj ucinkovitega ucenja izrecno ne zelijo. namesto tega izrecno zelijo biti, kot ze omenjeno, ovce s spominom zlate ribice. kar pa me zaenkrat se ne ustavi in se vedno kaj recem na to temo. :)

da so lahko tudi upravljalci ovce s spominom zlate ribice in da sam pojem "upravljalec" nikakor ne pomeni nadclovesko bitje, sem ti danes ze omenil.

ce ti zraven vseeno se povem, da recimo ales ni golobradi praktikant, je to enostavno zato, ker ga ze zelo dolgo poznam v borznem kontekstu in je za moje pojme dalec od tega, da bi bil nesposoben. vendar je upravljanje sklada vec kot to, kaj se zdi eni osebi (karkoli se ji ze zdi).

in ce zate vse to pomeni, da smo tvoji tukajsnji sogovorniki nekako podkupljeni (ali kaj), ker je v skrb nam zaupana ft v lasti kd, potem evo ti srednji prst, ker se s tabo v tem primeru zal ne da racionalno pogovarjati.
#59165 (odg: #59153 )  01.03.09 17:59  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[whatever]

Razno razni skladi (in upravljalci) mislijo da je stock-picking (in njihov team analitikov) ta glavni faktor. V resnici pa je risk-management.
ja.

Kje je tukaj risk-management? Zakaj samo 8% (domaca naloga: rezultat sklada, ce bi res imel 30%)?
ja.

Osebno mislim, da je bil Galileo (in drugi skladi) zelo slabo upravljan
ja.

ampak, kot sem ze napisal v tej temi, ne verjamem da je bil upravljalec popoln lolek
ja.

Ampak, ni pa krivda upravljalca to, da je folk drzal tocke sklada ne glede na padanje vrednosti sklada... To ni vezan deposit, ki se ga ne da prekiniti...
ja.

Je pa res, da so skladi pumpali folk o "dolgorocni" nalozbi... Das denar in pozabis na njega naslednjih 10-15 let... In na koncu bos profitiral... Ja, pa se kaj!?
ja. no, tu pa je stvar tistih, ki nismo del marketinga, da povemo drugace.

kar je bilo na ft tudi pravocasno, zelo izrecno in precejkrat povedano.

od tu dalje je najvec stvar tega, ali so vlagatelji dovzetni za to, da se cesarkoli naucijo ali pa izrecno zelijo videti samo roznato varianto prihodnosti.

zal so prakticne izkusnje taksne, da povecini niso dovzetni in se celo med obdobjem metanja gnilega paradajzda radi z drugim ocesom skilijo, kje da je spet kaksna huda priloznost.

pa jebiga potem.
#59166 (odg: #59158 )  01.03.09 18:03  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Makarena]

zato se človek lahko vpraša, zakaj bi nekdo sploh vlagal v vzajemne sklade in plačeval upravljavcu provizije, zakaj ne bi enostavno kupoval nek indeks ali pa kar neposredno delnice.
naceloma ni razloga. je pa dalec od tega pa do sklepa, da ce bo clovek delal sam, bo pa rezultat boljsi. pridobil bo edino to, da se ne bo imel vec nad kom pritozevat. to pa po izkusnjah za marsikoga sploh ni pridobitev.
#59174 (odg: #59164 crt)  01.03.09 21:10  _Makarenaodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

in ce zate vse to pomeni, da smo tvoji tukajsnji sogovorniki nekako podkupljeni (ali kaj), ker je v skrb nam zaupana ft v lasti kd, potem evo ti srednji prst, ker se s tabo v tem primeru zal ne da racionalno pogovarjati.::
???? čemu taka agresija in nervoza...
#59175 (odg: #59174 )  01.03.09 21:19  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

kaksna agresija in nervoza?

lepo ti pise CE. v primeru, da to ne velja, je vse ok.

* zadnji popravek: 01.03.09 21:19
#59200 (odg: #59175 crt)  02.03.09 09:52  dinozaverodgovori / citiraj  |  shramba  

25.08.2008 je bil na FT-ju objavljen intervju Andreja Čušina s predsednikom uprave KD skladi Dagom Kraljem. Zanimiv se mi zdi odgovor na 9. vprašanje:

9. Primerjava skladov, ki pokrivajo področje Balkana razkriva, da s skladom KD Balkan zaostajate za konkurenti. Veliko vlagateljev se je odločilo za vaš sklad zaradi vaše večletne prisotnosti na teh trgih in pričakovanja, da bodo donosi ravno zaradi tega relativno boljši ampak temu ni tako. Kje vidite poglavitne razloge za to relativno zaostajanje?

Razlika med skladi, ki pokrivajo področje Balkana, je nastala predvsem zaradi različne obtežitve posameznih balkanskih trgov v portfelju skladov. Za KD Balkan lahko rečemo, da je imel med vsemi "balkanskimi" skladi največji delež naložb izven matičnega Balkana (npr. Avstrija), ki je v prvi fazi počasneje rasel, kasneje pa padel z enakim tempom. Je pa KD Balkan relativno mlad sklad in ustreznost njegove strategije se bo pokazala na daljši rok, saj smo vlagateljem ob vstopu predstavili KD Balkan kot sklad s časovnim horizontom med 5 in 10 let. Žal pa je divja rast trgov na Balkanu v prehodu iz 2006 v 2007 povzročila priliv vročega denarja in potem je bil padec neizogiben. Ideja, zakaj investirati in komu je sklad namenjen, pa se v vsem tem času ni spremenila. Trdno zaupamo v naše upravljavske sposobnosti - gre za izredne posameznike, ki jih je dr. Peter Groznik uspel povezati v zmagovalno moštvo - in prepričani smo, da bodo njihovi rezultati na dolgi rok tisti, ki bodo najboljše upravičili tudi zaupanje naših vlagateljev.

Pozabimo, da se je vprašanje nanašalo na sklad KD Balkan, saj je debata o Galileu. Bolj je zanimivo, kako se odgovor ‘Trdno zaupamo v naše upravljavske sposobnosti - gre za izredne posameznike, ki jih je dr. Peter Groznik uspel povezati v zmagovalno moštvo’ ujema z rezultati Galilea:

Tekoči podatki

Zadnje stanje

Obr. dan ?

VEP Premik (EUR) ČVS ? (mio EUR)

26.02.09 6,25 EUR +0,16% NP

Gibanje VEP 26.02.2008 - 26.02.2009 (več o gibanju...)

Premiki VEP v EUR (kako se upoštevajo tolarske VEP ?)

Obr. dan ?

25.02.09..Izbrani sklad///V skupini mešani skladi

......................................Mesto

Letos (%) -10,84/////20. od 21

1-Letni (%) -59,41///19. od 19

2-Letni (%) -56,09///17. od 18

3-Letni (%) -43,25///16. od 17

4-Letni (%) -40,01///15. od 15

5-Letni (%) -30,99///13. od 13

Do sedaj je veljalo, da je zmagovalno moštvo tisto, ki zasede prvo mesto in ne tisto, ki zasede predzadnje ali zadnje mesto.

Če podam svoje mnenje. Za rezultate posameznega sklada je odgovoren izključno upravljalec. V primeru Galilea je, glede na rezultate iz zgornje tabele, upravljanje sklada slabo oz. ZELO SLABO. Odgovornost nas vlagateljev pa je, komu dajemo denar v upravljanje.

#59212 (odg: #59200 dinozaver)  02.03.09 10:52  ventoodgovori / citiraj  |  shramba  
[dinozaver]

spremenila. Trdno zaupamo v naše upravljavske sposobnosti - gre za izredne posameznike, ki jih je dr. Peter Groznik uspel povezati v zmagovalno moštvo - in prepričani smo, da bodo njihovi rezultati na dolgi rok tisti, ki bodo najboljše upravičili tudi zaupanje naših vlagateljev.
Ha, tale "Dream team" je tudi v drugih skladih (z nekaj zgodovine) v svojih kategorijah na podbnih mestih kot je Galileo.

_____________KD Prvi izbor_____KD Rastko_____KD Bond

Letos (%)______94. od 214______157. od 214_____4. od 5

1-Letni (%)_____72. od 196______180. od 196_____5. od 5

2-Letni (%)_____63. od 181______143. od 181_____4. od 4

3-Letni (%)_____42. od 139______72. od 139______4. od 4

4-Letni (%)_____NP____________85. od 97_______4. od 4

5-Letni (%)_____NP____________60. od 86_______2. od 2

Recimo, da je upravljanje sprejemljivo, če se sklad uvršča okoli povprečja v svoji kategoriji. V tem primeru bi to veljalo zgolj za Prvi izbor (pa še tam zadeve posredno upravljajo drugi).
#59215 (odg: #59212 vento)  02.03.09 11:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[vento]

V tem primeru bi to veljalo zgolj za Prvi izbor (pa še tam zadeve posredno upravljajo drugi).
--prvi izbor je za moje pojme zelo dobro upravljan. ravno zaradi tega ker so vmes se drugi in s tem vecji stroski
#59233 (odg: #59215 andrejcc)  02.03.09 12:44  dinozaverodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]
--prvi izbor je za moje pojme zelo dobro upravljan. ravno zaradi tega ker so vmes se drugi in s tem vecji stroski
Sam bi besedo zelo izpustil, je dobro upravljan, pri čemer krivulja uspešnosti pada.
#59451 (odg: #59212 vento)  05.03.09 17:54  Diofantodgovori / citiraj  |  shramba  

Potrebno bo priznati, da če ne dosegaš povprečja, si pač podpovprečen. A so to osebne nesposobnosti (golobradcev), indolentnost -dream teama, ali indolentnost nadzora je vseeno. Kaj če bi fante plačali močno variabilno po osebnem prispevku, vezanem na VEP (ne glede na širša gibanja -saj gre vendar za denar!). Mogoče bo potrebno, da bo Gantar našel malo časa tudi za te (za njega očitno minornega pomena) aktivnosti. Pomočniki mu očitno slabo delajo! Očitno so mu vsa sponzorstva, tudi v politiki, in cilji o bankah vseeno "kapacitetüberlauf". Potem bo Galileo zopet v grafu nad SBI.
#59589 (odg: #59451 Diofant)  09.03.09 14:24  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Pogled v preteklost: o strategiji prihodnjega upravljanja Galilea so njegovi upravitelji pisali novembra 2005 na strani 22 2. številke revije KDO.
#59591 (odg: #59589 sandi)  09.03.09 16:43  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Če bi že kdo bral to temo:

Zakaj že :) bi mu bilo potem takoj jasno kdaj bo konec te finančne krize :)

Beri to bo takoj, ko bo ta tema zginla z (dnevnega) menija...
#73737 (odg: #57922 )  05.10.09 23:44  _cayziodgovori / citiraj  |  shramba  
[david15]

Tudi sam sem do odgovorov poskušal priti tako pri posrednikih kot po telefonu, ko sem klical KD. Zahteval pogovor s katerim od upravljalcev Galilea. Nikoli noben dosegljiv. Vedno na sestankih, na poti... Menim, da bi morali vložiti skupno tožbo vseh vlagateljev proti KD skladom in KD Group, ki ne le da slabo nadzira delo svojih upravljalcev, temveč niti ne odgovarja na vprašanja in upravičene pripombe nas, ki jih živimo.

V mojih očeh so izgubili vso kredibilnost, zato svoje redne mesečne vložke z veseljem vlagam k drugim ponudnikom, ki se trudijo tako z aktivnim upravljanjem, kot tudi korektno komunikacijo.

KD, opravljaj svoje delo, upravljaj pošteno z našim premoženjem, ne pa da se zgolj trudiš pridobivati nove naivne stranke.

Pa še naslednje: povsem enako lahko trdim tudi za KD v Zagrebu. Ignorantski odnos brez primere.
Sem nov v skladih in vsej tej zgodbi. Ko takole gledam in se odločam ali iti v neko naložbeno zavarovanje z skladi (Triglav - Fleks, ZM Prizma, Tilia Global, Wiener staedtische - UFOS, KD - Fondpolica naložbeni)

mi od vseh nabolje deluje KD.

Ok Tilia ima itak tako veliko skaldov na izbiro, prav tako WS in Prizma.

Ima kdo kakšno menenje o Triglav DZU recimo?
#73839 (odg: #59591 MSTANK1)  06.10.09 16:20  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Če bi že kdo bral to temo:

Zakaj že :) bi mu bilo potem takoj jasno kdaj bo konec te finančne krize :)

Beri to bo takoj, ko bo ta tema zginla z (dnevnega) menija...

ti si pa legenda !

na dan največjega preobrata na borzi v (novejši) zgodovini si dal tako preroško napoved. :-)

danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan. :-)
#73862 (odg: #73839 Osojnik)  06.10.09 17:55  djurisodgovori / citiraj  |  shramba  

Samo bi želel opozorit ki vdim da ste nekateri zelo proti kd. Mislim da so edini na slovenskem trgu ki so pred krizo opozarjali da lahko pride do izgub niso ko nekteri delali rekleme in kazali odstotke da so najboljši
#73867 (odg: #73862 djuris)  06.10.09 18:57  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

glede na to, da odgovarjaš meni:

- nimam nič proti kd

- sploh niso edini, ki so na slovenskem trgu opozarjali

- so kot nekateri delali reklamo

- so kazali odstotke

- seveda so najboljši.
#73872 (odg: #73862 djuris)  06.10.09 20:05  _david15odgovori / citiraj  |  shramba  
[djuris]

Samo bi želel opozorit ki vdim da ste nekateri zelo proti kd. Mislim da so edini na slovenskem trgu ki so pred krizo opozarjali da lahko pride do izgub niso ko nekteri delali rekleme in kazali odstotke da so najboljši
Unbeliveable!!! Mah kje si se pa ti kar naenkrat vzel. Mamo ovce pa vseeno nekajletni spomin. K opozarjanju jih veže zakonodaja, zato moraš pri pristopu k skladu podpisat izjavo, da se zavedaš tveganja. Tako zakonsko določilo pa je nastalo zakaj? Ker prej nihče (tudi v KDju) ni tveganju posvečal dovolj pozornosti. Preberi si temo v celoti in se seznani z drugačnimi izkušnjami vlagateljev.
#73877 (odg: #73839 Osojnik)  06.10.09 21:53  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

:: [MSTANK1]

:: Če bi že kdo bral to temo:

:: Zakaj že :) bi mu bilo potem takoj jasno kdaj bo konec te finančne krize :)

:: Beri to bo takoj, ko bo ta tema zginla z (dnevnega) menija...

ti si pa legenda !

na dan največjega preobrata na borzi v (novejši) zgodovini si dal tako preroško napoved. :-)

danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan. :-)
Kva pogrešamo borzne padce, da smo to temo potegnil iz naftalina?

Drugač pa tole tipkam na tipkovnici iz radirke :( , tko da se ne bi predolg hvalu / nakladu :)

-btw. tud sam sem že zdavnaj pozabu, da bi to sploh kdaj napisu...

* zadnji popravek: 06.10.09 21:53
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 143   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Seznam forumov  >  Skladi  >  KD Galileo - zakaj tak padec? kriv upravljalec?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>