Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 03:40
-0,14 %
8.188,73
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 18.11
-0,44 %
1.443,02
SI 18.11
0,36 %
883,81
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - petek, 10.04.09

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - petek, 10.04.09
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 10.04.09 08:41  sandi (admin) (DS) shramba  

• [ne najdem članka: 12438] . Ali bo milijon vrnil prostovoljno, potem ko mu je premier naročil, naj o tem razmisli? Ali mu ga bodo pobrali z obdavčitvijo? Najlažje bo banka ta milijon dobila nazaj od svojih varčevalcev. Vsak imetnik NLB-jevega TRR naj gre vsak mesec dvakrat dvignit denar na napačen bankomat (pri tem si NLB zaračuna 47 centov) in milijon bo pokasiran v manj kot letu dni. Komitenti NLB itak prenesejo vse.

• Glede na to, da je pristojni minister ogorčen in šokiran bi se veljalo vprašati, kako da mu tega dejstva ni uspelo izvedeti zadnje tri mesece, odkar se o tem piše. Ali ni upal vprašati članov NS? So ga le-ti odpikali? So mu lagali? Je morda ta podatek vseeno dobil, a ni hotel verjeti v njegovo resničnost? Nobena od teh variant ne prispeva ravno h kredibilnosti finančnega ministra.

• [ne najdem članka: 12436] . Ali si NLB s temi potezami zasluži državno jamstvo, ki utegne (ni pa seveda nujno) na koncu bremeniti davkoplačevalce, postaja vse bolj dvomljivo. [ne najdem članka: 12443] . Ob lanski dokapitalizaciji so klobasali, da je sveži denar potreben za širitev na jug.

• [ne najdem članka: 12440] . Kaže torej, da je največji osmoljenec z največjo količino nezavarovanih kreditov avstrijska sindikalna banka BAWAG in ne NLB. [ne najdem članka: 12437] .

• [ne najdem članka: 12442] . Bavčar naj bi hišo podaril soprogi že v septembru. Verjetno se nihče ne čudi, da je v takih primerih vse premoženje napisano na druge osebe in se morebitni tožniki lahko slikajo.

• Gorenjska naveza: [ne najdem članka: 12441] Preprosto povedano: pomoč Save Kordežu in njegovim prevzemnikom v višini 106 milijonov evrov od novembra 2008 ni več neobrestovana, ampak obrestovana. Delničarji Save naj držijo pesti, da se Merfin ne prekucne.

* zadnji popravek: 10.04.09 08:41

Komentarji uporabnikov  (vseh: 21; zadnji: 10.04.09 15:32)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

10.04.09 09:14  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--sprenevedanj je na vseh podrocjih vse vec in vec.

vec znakov je kazalo na to, da je bila nagrada izplacana in ko je to udarilo v medije sta premier in financni minister naenkrat postala ogorcena in kaj vem kaj (prej pa nic vedela. ziher ja).

istocasno sta oba doticna na veliko razlagala kako drzavne pomoci, porostva ne bodo sla za MBOje in ravno to se dogaja (nfd holding, infond holding, in se kaj se bo zvedlo)

od pogace na dovolj strani dovolj odpade, da so vsi tiho. zivel bantu slovenistan in zivelo izigravanje in delajne norcev iz davkoplacevalcev (ki pa v vecini primerov celo verjamejo praznim besedam. dejanja stejejo in ta so vidna ze mesece)
 10.04.09 09:50  bibiodgovori / citiraj
[andrejcc]

--sprenevedanj je na vseh podrocjih vse vec in vec.

vec znakov je kazalo na to, da je bila nagrada izplacana in ko je to udarilo v medije sta premier in financni minister naenkrat postala ogorcena in kaj vem kaj (prej pa nic vedela. ziher ja).

istocasno sta oba doticna na veliko razlagala kako drzavne pomoci, porostva ne bodo sla za MBOje in ravno to se dogaja (nfd holding, infond holding, in se kaj se bo zvedlo)

od pogace na dovolj strani dovolj odpade, da so vsi tiho. zivel bantu slovenistan in zivelo izigravanje in delajne norcev iz davkoplacevalcev (ki pa v vecini primerov celo verjamejo praznim besedam. dejanja stejejo in ta so vidna ze mesece)
glej višja kasta se norca iz raje dela vseposod po svetu.. v razvitem svetu imajo bolj prefinjene metode zavajanja oziroma nategovanja.. ti naši pa pač imajo.. poceni, ordiner metode.. prilagojeno njihovem dosegu in posledično zavedanju raje, ki jim je podložna..

LP
 10.04.09 09:57  _deaistoodgovori / citiraj

Madoff je dobil 130 ali 150 let zapora - sem ze pozabil (neka novinarka je prijavila da glede na njegovo starost 70+ let to verjetno pomeni dosmrtno ječo - full razlika ce bi bil zgolj 30let star ;))... No me zanima če bosta Bavčar, Vovk, Valant in drugi karkoli odsedeli... Če ima bavčar za vrniti 1 mil, naj jo odsedi... po 50EUR/dan...

lp
 10.04.09 10:09  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[bibi]

glej višja kasta se norca iz raje dela vseposod po svetu..
--itak. ampak zakaj moramo vedno posnemati? aja, ni dovolj intelektualnega potenciala. bomo mi naredili razvojni preboj ja :))))) - ziher z zasedbo, ki ali ne ve ali se dela da ne ve (v obeh primerih katastrofalno), kam gre denar

.. ti naši pa pač imajo.. poceni, ordiner metode.. prilagojeno njihovem dosegu in posledično zavedanju raje, ki jim je podložna..
--vem vem. zal. ampak pac ne uspem biti tiho, ko izvoljenci ljudstva delajo prvovrstne kretenizme
 10.04.09 10:15  MSTANK1odgovori / citiraj
No me zanima če bosta Bavčar, Vovk, Valant in drugi karkoli odsedeli...
Povabi jih na kakšen poslovni sestanek ob Ljubljanici :) pa boš mogoče videl, kako vsi trije skupaj sedijo...
Če ima bavčar za vrniti 1 mil, naj jo odsedi... po 50EUR/dan...
V bistvu ma ta milion kao za vrnititi Kramar-ex Nlb, ne vem pa kaj / koliko naj vrne Bavčar? ker kao nič več nima :)
 10.04.09 10:18  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

... No me zanima če bosta Bavčar, Vovk, Valant in drugi karkoli odsedeli...
--ah kje. pozar in se kaksen novinar, ki je upal prevec povedati bodo.

10.04.09 10:19  MSTANK1odgovori / citiraj
[andrejcc]

... ko izvoljenci ljudstva delajo prvovrstne kretenizme
So pač le predstavniki taistih, torej se od njih ne morejo ne vem koliko razlikovat ali pač?

10.04.09 10:22  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--imas prav ampak to mi ne prepoveduje (vsaj zaenkrat se ne) izrazati kritike

in vsakic znova mi je v debati z vecino folka jasno zakaj je tako. saj vecina se vedno vse deli na nasi/vasi in vsebina jih ne zanima ali pa je ne razumejo

* zadnji popravek: 10.04.09 10:22
 10.04.09 12:03  gorazdrebaodgovori / citiraj

Pa kaj k... so se vsi le na Kramarja spravli, saj ni edini, poglejte Kociča ni dost manj v treh letih dobil kot kramar, pa mu tega nihče ne jemlje, sranja je podobna počel sam drugo pakovanje, al pa direktorja Vzajemne, ki ma služben avto, ok, če to ne bi bil Porsche Caynne... pa bi takih cvetk lahko še pa še našteval.

Ne da jih zagovarjam, ampak menim, da mamo nesposobno klientelistično, koruptivno oblast. Kdo pa ne bi vzel če se mu tolk ponuja, sploh v teh časih. Nobene morale poštenosti... več. Bedak si če ne nategneš nekoga pa makar državo.
 10.04.09 12:41  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Razlika je v tem, ali gre za zasebno firmo ali za večinsko državno firmo, torej tako, ki jo morajo periodično dokapitalizirati davkoplačevalci. Kot vemo, je bilo to lani potrebno tako pri NKBM kot pri NLB. Vzajemna je sicer posebne vrste spaček, načeloma v lasti svojih članov/zavarovancev, vendar pa že ves čas funkcionira kot čista politična firma, v kateri imajo njeni lastniki nula besede.

Da so najhujši ekscesi glede trošenja za luksuzne avtomobile ravno v Vzajemni, ni presenetljivo, ker je nadzor lastnikov nad upravo tam že vseh 15 let njenega obstoja popolna farsa. Če bi živeli v večji državi, bi imel mladi povzpetnik iz Vzajemne dr. Aver verjetno službeni helikopter namesto službenega porscheja.
 10.04.09 13:05  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Kaže torej, da je največji osmoljenec z največjo količino nezavarovanih kreditov avstrijska sindikalna banka BAWAG in ne NLB.
V Trenjih so povedali simpatičen nov evfemizem za bančno dajanje kreditov brez zavarovanja (v kontekstu Kramarjevega dela v njegovem mandatu):

poslovanje izven običajev
 10.04.09 13:21  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[gorazdreba]

Pa kaj k... so se vsi le na Kramarja spravli, saj ni edini, poglejte Kociča ni dost manj v treh letih dobil kot kramar...
--kot je ze sandi omenil, ni problem sama visina

nlb je drzava (torej mi) morala dokapitalizirati in istocasno bi si nekdo delil bajne nagrade (ob tem da bo potrebno verjetno se kaksna dokapitalizacija ravno zaradi dejanj taiste uprave (pa ceprav je vsa politika ta dejanja v vseh teh letih podpirala))

pri triglavu je situacija precej drugacna. zaradi vpletenosti drzave pa je triglav celo moral dokapitalizirati nlb namesto da bi sredstva bolj smiselno porabljal

ce gremo potem na podjetja, ki vecino svojih prihodkov ustvarijo v tujini in so sooceni s precejsnjo konkurenco si predsedniki uprav takih druzb (colaric, bobinac npr) zasluzijo precej vec dokler so rezultati (ceprav bi folk jamral). izvozna podjetja prispevajo tej drzavi veliko (saj prihaja denar od zunaj) in ne samo prekladajo denar iz enega zepa v drug zep znotraj drzave.

drzavni (kvazi)monopolist, ki v tujini ne ustvari prakticno nic (posta, telekom, elektro, pogojno vzajemna in se mnoga) ampak zivi na veliki nogi, ker mu je bil podeljen ta status pa niti pod razno ne zasluzijo kolikor si izplacujejo

podjetja v popolni zasebni lasti pa so izven konkurence

* zadnji popravek: 10.04.09 13:21
 10.04.09 13:35  borutmezodgovori / citiraj

najbolša je ziher izjava od direktorja Vzajemne, ki je izjavil, da rabi tak varen avto ker je on pomemben mož, ki vodi veliko zavarovalnico in se vsak dan vozi iz LJ v KP in nazaj. dobesedno tako piše v včerajšnjem članku v Delu na drugi strani. Sem si članek izrezal.

Drugače pa je NLB zakon:) Ravno včeraj sem hodil po bankah za kredit in so mi vsi ponujali do minimalno 2,7%+3mes. euribor, pol pa na konec pridem na NLB in mi čisto iz prve ponudijo 1,9%+6mes. euribor. Imajo akcijo in sploh nisem verjel referentki sam sem doma preveril pa je res.
 10.04.09 13:39  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

-- :)) evo sem sel zbrskat

Izjava dneva

»Človekovo življenje je veliko vredno in predsednik uprave tako velike zavarovalnice, kot je Vzajemna, si zasluži tak avtomobil.«
 10.04.09 14:50  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[borutmez]

najbolša je ziher izjava od direktorja Vzajemne, ki je izjavil, da rabi tak varen avto ker je on pomemben mož, ki vodi veliko zavarovalnico in se vsak dan vozi iz LJ v KP in nazaj. dobesedno tako piše v včerajšnjem članku v Delu na drugi strani. Sem si članek izrezal.
Ta hohštapler ni edini s to lastnostjo (delusion of grandeur), ima pa srečo, da nad seboj nima lastniškega nadzora.

* zadnji popravek: 10.04.09 14:50
 10.04.09 14:11  _deaistoodgovori / citiraj
[andrejcc]

Izjava dneva

»Človekovo življenje je veliko vredno in predsednik uprave tako velike zavarovalnice, kot je Vzajemna, si zasluži tak avtomobil.«

http://www.euroncap.com/carsearch.aspx
Jebemti... Porschee sploh ni opravil NCAP testov... Mozno da se gospod direktor vozi naokrog z leteco trugo... Priporocam Twinga ali Clia... Preverjeno 4 ali 5 zvezdic... Joj kako so ga okrog prinesli da je varen avto... Pa glede nato da vsak dan tanka to rec, je toliko bolj verjetno da ga kaksen pijan norec nabase ko pumpa bencin....

No mogece je pa fanta zavedlo to, da je to edini avto, ki ima serijsko vgrajen PUSSYMAGNET

* zadnji popravek: 10.04.09 14:11
 10.04.09 14:40  matic7odgovori / citiraj
[deaisto]

:: [andrejcc]

:: -- :)) evo sem sel zbrskat

::

:: Izjava dneva

:: "Človekovo življenje je veliko vredno in predsednik uprave tako velike zavarovalnice, kot je Vzajemna, si zasluži tak avtomobil."

http://www.euroncap.com/carsearch.aspx
Jebemti... Porschee sploh ni opravil NCAP testov... Mozno da se gospod direktor vozi naokrog z leteco trugo... Priporocam Twinga ali Clia... Preverjeno 4 ali 5 zvezdic... Joj kako so ga okrog prinesli da je varen avto... Pa glede nato da vsak dan tanka to rec, je toliko bolj verjetno da ga kaksen pijan norec nabase ko pumpa bencin....

No mogece je pa fanta zavedlo to, da je to edini avto, ki ima serijsko vgrajen PUSSYMAGNET

jah je kar varen ta terenec, ampak problem je to potem popraviti, odvisno kaj je razbito:))

Odvisno kakšen motor ima in tudi če je bencinski npr. turbo je odvisno od letnika vozila. Prvi turbo so imeli na papirju manj konjev, žrlo je pa precej več kot pri novih, ki imajo precej več konjev. Ampak je tudi šlo bolje, po moje so nove zaprli.

Sicer je pa tudi vse crknilo, menjalnik, turbine, potem proti koncu je bilo pa pomoje že marsikaj na spisku...

No ampak vseeno tudi če je novi turbo žre vsaj 25 L.
 10.04.09 14:41  matic7odgovori / citiraj
[andrejcc]

Izjava dneva

"Človekovo življenje je veliko vredno in predsednik uprave tako velike zavarovalnice, kot je Vzajemna, si zasluži tak avtomobil."

:)))
 10.04.09 14:45  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Žurnal24: Vzajemna v izgubi, šef pa v porscheju:

''Kako to, da ima zavarovalnica minus, šef Vzajemne pa vozi službenega porscheja?'' je vprašal pooblaščenec 742 zavarovancev Aleksander Pišlar. Aver: ''Raje se iz Kopra v Ljubljano vozim z varnim avtom, kot pa da bi se vozil s toyoto. Če pa menite, da si tega za vodenje tako velike zavarovalnice ne zaslužim ...''
 10.04.09 15:03  _deaistoodgovori / citiraj
[sandi]

Žurnal24: Vzajemna v izgubi, šef pa v porscheju:

Ja Toyote so ful nevarne ;))) Jih vsak dan vidim vsaj po pet ob cesti v jarku...

Ne saj sem žleht... Je izjemno varen... Ko dirkata s Popovičem po Koperski obvoznici vidi čez njega in se tako izogiba nesreči.. Če bi imel samo M5, se v krizni situaciji pri 292km/h nebi primerno odzval...

* zadnji popravek: 10.04.09 15:03
 10.04.09 15:32  matic7odgovori / citiraj
[deaisto]

:: [sandi]

:: Žurnal24: Vzajemna v izgubi, šef pa v porscheju:

Ja Toyote so ful nevarne ;))) Jih vsak dan vidim vsaj po pet ob cesti v jarku...

Ne saj sem žleht... Je izjemno varen... Ko dirkata s Popovičem po Koperski obvoznici vidi čez njega in se tako izogiba nesreči.. Če bi imel samo M5, se v krizni situaciji pri 292km/h nebi primerno odzval...

he he, precej bolje kot s terencem:))

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>