Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:10
0,62 %
9.518,18
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 29.05
-1,77 %
1.219,76
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - maj 2009

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 980   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | > | zadnja
#64251  20.05.09 16:07  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  

Goldi pravi, da gremo dol
#64252 (odg: #64251 )  20.05.09 16:18  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  

Jest pravm da smo na gor :)
#64253 (odg: #64247 )  20.05.09 16:24  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

Celotna nesmiselnost tega rally-ja je povzeta v tej današnji naslovnici; let the comedy continue

http://finance.yahoo.com/news/Stocks-poi...
--komedija je. tudi vse bolj ocitno se zdi, kam so sle milijarde TARPa za katerimi se je zgubila sled, vendar vztrajanje na napacni strani (ce nimas exit strategije) te zna drago stati (kljub vsej nelogicnosti sedanje situacije)
#64254 (odg: #64251 )  20.05.09 16:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

Goldi pravi, da gremo dol
--financials mal pesajo, drugo pa se ne
#64255 (odg: #64253 andrejcc)  20.05.09 16:32  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [7tom1ja]

:: Celotna nesmiselnost tega rally-ja je povzeta v tej današnji naslovnici; let the comedy continue

:: http://finance.yahoo.com/news/Stocks-poi...

--komedija je. tudi vse bolj ocitno se zdi, kam so sle milijarde TARPa za katerimi se je zgubila sled, vendar vztrajanje na napacni strani (ce nimas exit strategije) te zna drago stati (kljub vsej nelogicnosti sedanje situacije)
Lahko te, ampak kakšna je pa druga možnost; nasedati penny stock style pumpanju in iti long; to je tako kot bi kupoval eno podjetje za katero veš, da je fundamentalno na psu. Sam ne vidim druge opcije kot igranje kontraša tukaj. Imam dokaj ugodno vstopno točko in se je ne bom več dotikal

* zadnji popravek: 20.05.09 16:32
#64257  20.05.09 16:40  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Neverjetno kako je g/u poletel...
#64258  20.05.09 16:46  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  

FAZ se super drži zaenkrat; DJ +100; FAZ pa blizu HOD
#64259 (odg: #64247 )  20.05.09 16:47  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

Celotna nesmiselnost tega rally-ja je povzeta v tej današnji naslovnici; let the comedy continue

http://finance.yahoo.com/news/Stocks-poi...
Hm... a ni borza namenjena trgovanju? In kaj je drugega trgovanje kot poskus zaslužiti s prodajo nečesa nekomu po čimvišji ceni? Zakaj naj bi bil torej ta rally nesmiselen.. Še kako smiselen je, saj bo nekdo dobro zaslužil (na račun šorterjev), kar je bistvo borze. Borzništvo ni eksaktna matematika, če bi bila, ne bi bilo zaslužkov.
#64260 (odg: #64255 )  20.05.09 16:56  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

Lahko te, ampak kakšna je pa druga možnost; nasedati penny stock style pumpanju in iti long;
--lahko si ob strani npr. ceprav pravi trader je vedno investiran al short al long

Imam dokaj ugodno vstopno točko in se je ne bom več dotikal
--itak ves sam najboljse (nisem te mislil ucit). samo dodati sem zelel, ker tudi drugi berejo in vsak post hote ali nehote vpliva na odzive na trgu
#64261 (odg: #64259 matejos)  20.05.09 17:00  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[matejos]

:: Celotna nesmiselnost tega rally-ja je povzeta v tej današnji naslovnici; let the comedy continue

:: http://finance.yahoo.com/news/Stocks-poi...

Hm... a ni borza namenjena trgovanju? In kaj je drugega trgovanje kot poskus zaslužiti s prodajo nečesa nekomu po čimvišji ceni? Zakaj naj bi bil torej ta rally nesmiselen.. Še kako smiselen je, saj bo nekdo dobro zaslužil (na račun šorterjev), kar je bistvo borze. Borzništvo ni eksaktna matematika, če bi bila, ne bi bilo zaslužkov.
Ne vem sicer koliko izkušenj imaš z borznišvom, toda če določena firma dilutira delnice, te ne gredo gor, ampak dol. Razen v sedanjih primerih, sam tega v življenju še nisem videl;od tu nesmiselnost rallyja. Shorterji (oz njihov covering) imajo zelo malo zveze s potekom rallyja. Če boš naredil malo DD boš hitro ugotovil, da je short interest ostal približno enak oz. se v določenih primerih celo povečal.
#64262 (odg: #64260 andrejcc)  20.05.09 17:02  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--itak ves sam najboljse (nisem te mislil ucit). samo dodati sem zelel, ker tudi drugi berejo in vsak post hote ali nehote vpliva na odzive na trgu
he, he; čisto pošteno; bi v zadnjem mesecu in pol potreboval kakšne dodatne inštrukcije;
#64263 (odg: #64252 ajeraj)  20.05.09 17:03  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

Jest pravm da smo na gor :)
Never bet against Goldi; he he
#64264 (odg: #64257 kobos)  20.05.09 17:10  cinkodgovori / citiraj  |  shramba  
[kobos]

ja me je fajn ven zabrisalo, ti še držiš?
#64265  20.05.09 17:13  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne sem že prej zaprl... Imel sem long nastavljen (bolj za zajbancijo s TP na 1,56 in se mi ja je izvedlo v parih minutah)
#64266 (odg: #64263 )  20.05.09 17:14  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

:: [ajeraj]

:: Jest pravm da smo na gor :)

Never bet against Goldi; he he
Kukr je šlo gor, bo šlo tudi dol...Edino vprašanje ki še ostane :) Kdaj točno se bo to začelo?

Do takrat pa čimbolj miren :) dopust...
#64267 (odg: #64261 )  20.05.09 17:14  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  
[7tom1ja]

:: [matejos]

:: :: [7tom1ja]

:: :: Celotna nesmiselnost tega rally-ja je povzeta v tej današnji naslovnici; let the comedy continue

:: :: http://finance.yahoo.com/news/Stocks-poi...
::

:: Hm... a ni borza namenjena trgovanju? In kaj je drugega trgovanje kot poskus zaslužiti s prodajo nečesa nekomu po čimvišji ceni? Zakaj naj bi bil torej ta rally nesmiselen.. Še kako smiselen je, saj bo nekdo dobro zaslužil (na račun šorterjev), kar je bistvo borze. Borzništvo ni eksaktna matematika, če bi bila, ne bi bilo zaslužkov.

Ne vem sicer koliko izkušenj imaš z borznišvom, toda če določena firma dilutira delnice, te ne gredo gor, ampak dol. Razen v sedanjih primerih, sam tega v življenju še nisem videl;od tu nesmiselnost rallyja. Shorterji (oz njihov covering) imajo zelo malo zveze s potekom rallyja. Če boš naredil malo DD boš hitro ugotovil, da je short interest ostal približno enak oz. se v določenih primerih celo povečal.
Izkušenj nič, sem raje v skladih. v realnem življenju vidim, da ni nobenih razlogov za rast, vendar se trudim ločiti realnost od pumpanja. In nekdo ima očitno velik interes napumpati in potem pobrati vse preden bo kolaps, ki se mu zgleda ZDA hitro bližajo. Mam filing, da bomo kmalu v fazi vsesplošnega razsula in so zato čez lužo prav vse moralne zavore že zdavnaj popustile..
#64268 (odg: #64260 andrejcc)  20.05.09 17:14  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--lahko si ob strani npr. ceprav pravi trader je vedno investiran al short al long
:)a to je bil hec..? nobenega smeškota ne vidim.

Veliko krat je res taka miselnost...sam ponavadi se slabo konča.

Velik del traderja je samo opazovati trg in čakati na prave priložnosti.

Res je, da smo ljudje navajeni, da več kot delaš, več zaslužiš, vendar na borzi ni vedno tako, oz. treba je pridobiti mislenost, da je tudi stanje ob strani in čakanje na priložnosti delo.

#64269 (odg: #64260 andrejcc)  20.05.09 17:14  mikimausodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc] samo dodati sem zelel, ker tudi drugi berejo in vsak post hote ali nehote vpliva na odzive na trgu
ja, čisto možno da se bo na forumu pojavil kakšen nov uporabnik in bo rekel da so uporabniki ft krivi, da je on šortal in da smo mi krivi da je on izgubil:)

#64270 (odg: #64266 MSTANK1)  20.05.09 17:16  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: :: [ajeraj]

:: :: Jest pravm da smo na gor :)

:: Never bet against Goldi; he he

Kukr je šlo gor, bo šlo tudi dol...Edino vprašanje ki še ostane :) Kdaj točno se bo to začelo?

Do takrat pa čimbolj miren :) dopust...
Se popolnoma strinjam; kdaj ? Ko bo dilution opravljen do konca, vsaj tako se dela pri pennystocks
#64271 (odg: #64267 matejos)  20.05.09 17:18  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[matejos]

:: :: [matejos]

:: :: :: [7tom1ja]

:: :: :: Celotna nesmiselnost tega rally-ja je povzeta v tej današnji naslovnici; let the comedy continue

:: :: :: http://finance.yahoo.com/news/Stocks-poi...
:: ::

:: :: Hm... a ni borza namenjena trgovanju? In kaj je drugega trgovanje kot poskus zaslužiti s prodajo nečesa nekomu po čimvišji ceni? Zakaj naj bi bil torej ta rally nesmiselen.. Še kako smiselen je, saj bo nekdo dobro zaslužil (na račun šorterjev), kar je bistvo borze. Borzništvo ni eksaktna matematika, če bi bila, ne bi bilo zaslužkov.

:: Ne vem sicer koliko izkušenj imaš z borznišvom, toda če določena firma dilutira delnice, te ne gredo gor, ampak dol. Razen v sedanjih primerih, sam tega v življenju še nisem videl;od tu nesmiselnost rallyja. Shorterji (oz njihov covering) imajo zelo malo zveze s potekom rallyja. Če boš naredil malo DD boš hitro ugotovil, da je short interest ostal približno enak oz. se v določenih primerih celo povečal.

Izkušenj nič, sem raje v skladih. v realnem življenju vidim, da ni nobenih razlogov za rast, vendar se trudim ločiti realnost od pumpanja. In nekdo ima očitno velik interes napumpati in potem pobrati vse preden bo kolaps, ki se mu zgleda ZDA hitro bližajo. Mam filing, da bomo kmalu v fazi vsesplošnega razsula in so zato čez lužo prav vse moralne zavore že zdavnaj popustile..
No sej pol se pa strinjava; sam sicer mislim, da je bil edini razlog za pumpanje prav ta vsesplošni dilution, da bi banke preživele s pomočjo "dumb money" in ne države.
#64272 (odg: #64257 kobos)  20.05.09 17:26  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  
[kobos]

Zakaj pa je ta par tako popularen? Kakše posebne lastnosti za daytrading?

Jaz se večinoma držim dnevnih in urnih grafov na večini bolj trgovanih parov.

Trenutno sem v USD/CAD short in USD/CHF short.

Na dnevnih grafih pa predvsem čakam na break necklina in retest tega na NZD/USD, USD/JPY podobno le v kontra smeri, pri G/U pa sem čakam na retracement in retest 1.54, sam trenutno ne kaže v tej smeri.
#64273 (odg: #64269 mikimaus)  20.05.09 17:30  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  
[mikimaus]

:: [andrejcc] samo dodati sem zelel, ker tudi drugi berejo in vsak post hote ali nehote vpliva na odzive na trgu

ja, čisto možno da se bo na forumu pojavil kakšen nov uporabnik in bo rekel da so uporabniki ft krivi, da je on šortal in da smo mi krivi da je on izgubil:)

Se bomo že še toliko potrudili in mu povedali, da ima glavo na vratu za razmišljanje in ne zaradi lepšega.
#64274 (odg: #64272 spacetrip)  20.05.09 17:30  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  
[spacetrip]

:: [kobos]

:: Neverjetno kako je g/u poletel...

Zakaj pa je ta par tako popularen? Kakše posebne lastnosti za daytrading?

Ne vem a je popular al ni, jaz ga pač največ trejdam (spremljam).
#64275  20.05.09 17:36  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

short g/u, je dosegel vrh iz 17.12.08
#64276 (odg: #64274 kobos)  20.05.09 17:37  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  
[kobos]

:: [spacetrip]

:: :: [kobos]

:: :: Neverjetno kako je g/u poletel...

:: Zakaj pa je ta par tako popularen? Kakše posebne lastnosti za daytrading?

Ne vem a je popular al ni, jaz ga pač največ trejdam (spremljam).
A ti je kakšna karakteristika posebej všeč, ali si se samo pač nanj najbolj privadil?

#64277  20.05.09 17:39  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Dnevna volatilnost je kar visoka, poleg tega imam nastavljen en sistem EMA,SMA na 15m, 1h, 4h in dnevno na osnovi katerega trejdam
#64278  20.05.09 17:47  alekodgovori / citiraj  |  shramba  

Evo brem Shillerja in pravi: Naturally occurring Ponzi processes.

Zveni znano? Zakaj je folk dajal denar v FFX? Pa Madoffu? Zakaj že dumb money leti v ta brezupno napihnjeni balon(ček)? Zakaj je Bavčar kupoval delnice na kredo pri vrhu? Med drugim; obresti so nizke. Sprašujem se samo koliko (dumb) ljudi je zadnjih par dni na kredo vstopilo v zahodne trge...

:/
#64279 (odg: #64278 alek)  20.05.09 17:54  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  
[alek]

Evo brem Shillerja in pravi: Naturally occurring Ponzi processes.

Zveni znano? Zakaj je folk dajal denar v FFX? Pa Madoffu? Zakaj že dumb money leti v ta brezupno napihnjeni balon(ček)? Zakaj je Bavčar kupoval delnice na kredo pri vrhu? Med drugim; obresti so nizke. Sprašujem se samo koliko (dumb) ljudi je zadnjih par dni na kredo vstopilo v zahodne trge...

:/
Za razliko od FFX so banke steber vsakega finančnega sistema in če se sesujejo do konca potem trgujemo jaz tebi krompir ti meni solato. Dejstvo pa je, da za razdaljo 5 let ali več so delnice bank gotovo ena najvarnejših naložb-ne glede na to, da so sedaj precej v krizi, da bodo še odpisi itd. Ampak gospodarstvo se bo pobralo in tam bodo banke igrale spet pomembno vlogo, podobo tudi prebivalstvo brez bank ne more. Torej če pogledamo kje so banke bile in kje so sedaj, če jih folk kupuje sedaj in bo držal vsaj 5 let, pomoje prehiti večino drugih naložb samo s tem+dividendami. V nasprotnem, če bi se vse sesulo je potem vse brezveze, vključno z denarjem.
#64280 (odg: #64279 ajeraj)  20.05.09 18:00  alekodgovori / citiraj  |  shramba  
Torej če pogledamo kje so banke bile in kje so sedaj,
To pa ne gre tako enostavno. Če pogledamo, kje so npr. japonske delnice bile v devetdesetih in kje so sedaj...

Fin. delnce so bile tako visoko, ker so ustvarjale dobičke, ki jih še zelo dolgo ne bodo ponovno videle.

* zadnji popravek: 20.05.09 18:00
#64281 (odg: #64279 ajeraj)  20.05.09 18:01  _7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

:: [alek]

:: Evo brem Shillerja in pravi: Naturally occurring Ponzi processes.

:: Zveni znano? Zakaj je folk dajal denar v FFX? Pa Madoffu? Zakaj že dumb money leti v ta brezupno napihnjeni balon(ček)? Zakaj je Bavčar kupoval delnice na kredo pri vrhu? Med drugim; obresti so nizke. Sprašujem se samo koliko (dumb) ljudi je zadnjih par dni na kredo vstopilo v zahodne trge...

:: :/

Za razliko od FFX so banke steber vsakega finančnega sistema in če se sesujejo do konca potem trgujemo jaz tebi krompir ti meni solato. Dejstvo pa je, da za razdaljo 5 let ali več so delnice bank gotovo ena najvarnejših naložb-ne glede na to, da so sedaj precej v krizi, da bodo še odpisi itd. Ampak gospodarstvo se bo pobralo in tam bodo banke igrale spet pomembno vlogo, podobo tudi prebivalstvo brez bank ne more. Torej če pogledamo kje so banke bile in kje so sedaj, če jih folk kupuje sedaj in bo držal vsaj 5 let, pomoje prehiti večino drugih naložb samo s tem+dividendami. V nasprotnem, če bi se vse sesulo je potem vse brezveze, vključno z denarjem.
Neverjetno optimistično razmišljaš. Poglej si recimo JPM, ki je že skoraj tam kjer je bil pred krizo. Banke bi bile zadnja stvar, ki bi jih kupil za dolgoročno naložbo.
Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 980   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - maj 2009

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>