Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 07:37
2,56 %
9.924,99
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 21.02
-0,72 %
1.524,71
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Periskop  RSS    >  Licitacija pri Kretenčkovih

Blog - Sandi Kodrič

Sandi Kodrič

V tem blogu se avtor pretežno čudi in sprašuje o raznih temah - ki so ali pa niso povezane s financami.

Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani.

Rubrike
·banke (36)
·borza (35)
·certifikati (13)
·davki (9)
·ekonomija (36)
·hec (7)
·jezik (17)
·kekec (20)
·knjige (2)
·mediji (21)
·nadzorniki (20)
·nakupovanje (11)
·nepremičnine (52)
·oglaševanje (25)
·pokojnina (55)
·politika (50)
·potrošnik (15)
·psihologija (3)
·razno (8)
·skladi (93)
·sodstvo (5)
·svoboda (6)
·zakonodaja (19)
·zavarovanje (31)
·zdravstvo (11)
Arhiv
·nov 2015 (1)
·maj 2015 (1)
·feb 2015 (1)
·dec 2012 (1)
·nov 2012 (1)
·okt 2012 (4)
·jul 2012 (6)
·jun 2012 (1)
·maj 2012 (1)
·apr 2012 (5)
·mar 2012 (2)
·feb 2012 (3)
·jan 2012 (4)
·dec 2011 (3)
·nov 2011 (4)
·okt 2011 (7)
·sep 2011 (2)
·avg 2011 (6)
·jul 2011 (1)
·jun 2011 (4)
·maj 2011 (13)
·apr 2011 (8)
·mar 2011 (15)
·feb 2011 (4)
·jan 2011 (11)
·dec 2010 (9)
·nov 2010 (12)
·okt 2010 (10)
·sep 2010 (10)
·avg 2010 (11)
·jul 2010 (8)
·jun 2010 (9)
·maj 2010 (11)
·apr 2010 (11)
·mar 2010 (17)
·feb 2010 (6)
·jan 2010 (5)
·dec 2009 (7)
·nov 2009 (6)
·okt 2009 (9)
·sep 2009 (3)
·avg 2009 (8)
·jul 2009 (3)
·jun 2009 (2)
·maj 2009 (7)
·apr 2009 (5)
·mar 2009 (12)
·feb 2009 (7)
·jan 2009 (11)
·dec 2008 (6)
·nov 2008 (11)
·okt 2008 (10)
·sep 2008 (5)
·avg 2008 (8)
·jul 2008 (4)
·jun 2008 (12)
·maj 2008 (8)
·apr 2008 (7)
·mar 2008 (9)
·feb 2008 (6)
·jan 2008 (7)
·dec 2007 (5)
·nov 2007 (8)
·okt 2007 (6)
·sep 2007 (8)
·avg 2007 (8)
·jul 2007 (1)
·jun 2007 (8)
·maj 2007 (11)
·apr 2007 (12)
·mar 2007 (11)
·feb 2007 (6)

Licitacija pri Kretenčkovih
Rubrika: davki, ekonomija
<  |  >  |  seznam
 26.08.09 14:38  sandi (admin) (DS) shramba  

Zdaj se je baje vzpostavil splošni družbeni konsenz, da ima ta vlada vso pravico zapraviti več, kot ima na voljo. Če v blagajni zmanjka, je enostavno treba več vzeti, da bodo proračunski porabniki potolaženi. In tako se je očitno začela licitacija, kje oziroma komu jemati.

Možnosti je nebroj: povečati trošarine, dodaten najvišji dohodninski razred, povišati DDV, povišati prispevke na plače, nov davek na nepremičnine, davek na luksuz, restavrirati davek na izplačane plače, obuditi genialno domislico predprejšnje vlade o bonitetah za parkirni prostor zaposlenih in službeno uporabo mobilnih telefonov in še in še.

(vsi za šampione rdeče!)

* zadnji popravek: 26.08.09 14:38

Komentarji uporabnikov
Replika? Pripomba? Še kaj manjka?  (vseh: 45; zadnji: 04.09.09 09:41)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

26.08.09 14:34  _deaistoodgovori / citiraj

Kakšna je meja novega dohodninskega razreda?
 26.08.09 14:49  ZZZodgovori / citiraj

Ma ogromno rezerve je pomoje pri davku na kapitalski dobiček.

Enotno 50% predlagam, tudi po 20 letih.

Pa ukinitev normiranih stroškov.

Pa morebiti davek na nerealiziran dobiček.

Skratka - burek, bodo že naredili tako da bo prav. :)
 26.08.09 14:51  matic7odgovori / citiraj

davek na nepremičnine bi bil kar OK po moje.

Kakšnih 20% letno?

Ali pa potem vsako leto manj, ampak to pride bolj v poštev če kupiš novogradnjo, državi pa potem čez leta plačaš vsaj toliko kot je bila nabavna cena.

Davek na avtomobile, KUL. Pri cliu začnemo:))

DDV naviti v nebesa.

Kaj pa davek na dolge lase in rjave oči?

Pa poseben davek na fasado, boljša kot je več lahko lastnik da. Spodbudno za vse ki bi se hoteli lotiti novogradenj po novih normativih. Križanič bo pa čez deset let rekel, ja kurc zakaj je pa pol bajt v sloveniji brez fasade?

Oziroma še več,če se malo pošalimo zakaj je pa v sloveniji polovico manj podjetnikov kot pred desetimi leti:)

Pa saj vseeno važno da JS zaposluje dovolj:)
 26.08.09 14:53  matic7odgovori / citiraj
[ZZZ]

Ma ogromno rezerve je pomoje pri davku na kapitalski dobiček.

Enotno 50% predlagam, tudi po 20 letih.

Pa ukinitev normiranih stroškov.

Pa morebiti davek na nerealiziran dobiček.

Skratka - burek, bodo že naredili tako da bo prav. :)

jaz bi vse prasce ki so si drznili kdajkoli kupiti delnice obdavčil za nazaj in to kar mastno, vsaj toliko da si ne bi nikoli več drznili storiti kaj takšnega:)

Po najbolj optimističnem scenariju bi njim vzel samo celoten dobiček!
 26.08.09 14:58  MSTANK1odgovori / citiraj
[sandi]

Zdaj se je baje vzpostavil splošni družbeni konsenz, da ima ta vlada vso pravico zapraviti več, kot ima na voljo.
Aja :) Zakaj neki že?-po moje je to davek na (njeno :) uspešnost...

* zadnji popravek: 26.08.09 14:58
 26.08.09 15:00  ZZZodgovori / citiraj
jaz bi vse prasce ki so si drznili kdajkoli kupiti delnice obdavčil za nazaj in to kar mastno, vsaj toliko da si ne bi nikoli več drznili storiti kaj takšnega:)
Svinjarija je tudi to, da npr vzajemni skladi ne plačujejo davka na dobiček, ki ga relaizirajo za svoje vlagatelje, ampak to storijo vlagatelji ob prodaji.

To se mora spremeniti. Le zakaj bi bili takšni tajkunski subjekti priviligirani.

Plačujejo naj davek, v tem se skriva priložnost države za dvojno obdavčitev.

26.08.09 15:05  milwal (admin) odgovori / citiraj

Meja je čisti bluz. Meja je taka, kot pahorjevo samostojno kupovanje kavic. V proračunu zija več kot milijardna luknja, oni pa bodo za 9 odstotnih točk povišali dohodke nad 37.000 evrov na leto.

Torej: do zdaj je bilo vse nad 14.000 obdavčeno 41%, sedaj bo pa delež, ki gre čez 37.000, obdavčen 50%.

V proračunu se bo to poznalo mišji kurac, bo pa lepo zgledalo, da se udari po "bogatih prašičih med delofci"

Odločili so se, da porabe ne bodo zmanjšali (še povečali jo bodo). Če bi hoteli dejansko spraviti skupaj toliko pobranih davkov (ČE BI TO RES HOTELI), bi morali obdavčiti to, kar se obdavčiti da:

- lastništvo nepremičnin (ups, ampak to so njihovi volivci)

- plače od nule naprej - v sloveniji premalo ljudi zasluži nad 37.000 evrov - udariti bi bilo treba po revežu, oziroma po vseh, ki kaj zaslužijo. Namesto 16% stopnje do 7.000 evrov bi morala biti recimo 30%. To bi se poznalo, obenem pa so ti ljudje večinoma brez moči in sposobnosti in jajc, da bi to prikrili. (ampak to bi bili spet NJIHOVI VOLIVCI!!!)

- uvesti bi morali tudi organizirano in neusmiljeno davčno zakonodajo (prijava premoženja in teženje za vsak nov večji nakup - od kod vam denar za ta nakup)

Tako bi lahko pokrili proračunsko luknjo za prvo silo. Plače v JU bi ostale, pokojnine bi ostale, cene nepremičninam bi padle, delavci v gospodarstvu pa bi pokasirali cca 20% ali še večji padec plač - marsikdo bi se selil iz hiše v enosobno stanovanje. Ampak potem bi vladi seveda hitro zmanjkalo volivcev.

Zato vlada tega ne stori - ampak elegantno nabije proračunsko luknjo. Če bo izvoljena kakšna drugačna vlada, bo izvoljena ravno zato, da bi luknjo krpala - za to bo dobila mandat. Ko bo to začela početi, in bo standard 70% prebivalstva padel na polovico v dveh letih, bo taka vlada seveda padla, in takoj bo na vladi spet ta, ki veča luknjo v proračunu. Vse do bridkega konca, ki ga je naše plemensko samoupravljanje že doživelo, pa takrat ni bil dovolj trd.

In tako se bo zgodovina ponavljala, ponavljala... morda občasni premori z vojaškimi diktaturami, ki pa ljudi niso še nikoli spametovale... in počasnim upadanjem prebivalstva, standarda in tudi ozemlja. Edino, kar nas bo držalo nad vodo je soseska - nihče si pač ne želi cca 300K do 500K podivjanih separatistov, ki gverilsko pustošijo po okolici - ceneje jih je vzdrževati v nekem mehurčku, občasno s kakim bonbončkom, s kako diplomatsko igro v ozadju, z vplivanjem na njihovo odločanje prek medijskega in kapitalskega prepričevanja.

Hvala bogu, da mejimo na zahodno evropo. Moldavci, albanci, makedonci, in podobna plemena, nimajo naše sreče.
 26.08.09 15:06  _deaistoodgovori / citiraj

Ne pozabite se davek za športnike oz. za penzijo na njihova stara leta... Recimo Košir, Zahovič, Katanec, Bikar, Kozmus, itd.... potem ko so vecnino svojega zivljenja zapravljali milijone in se selili v Monako (ker imajo tam boljso dvorano za vadbo) bodo na stara leta prisli v Slo po penzijoncke ker so toliko naredili za prepoznavnost...

ps: a je ze komu od vas "prepoznavnost" plačala obrok za kredit... oz. koliko od nas jih je ze bilo brezplačno po nekaj mesecev na vseh kontinentih sveta (minus antarktika)...

jebomast....
 26.08.09 15:11  milwal (admin) odgovori / citiraj

Z drugimi besedami... zakaj za vraga je moj praded rinil iz avstrije v slovenijo? (takrat smo bili vsi še avstroogrska mensezdi).

S tretjimi besedami: če bog in globji smisel tega peskovnika obstaja, potem je že nek dober razlog, zakaj sem rojen tukaj... če ga pa ni, pa jebeš mater takemu naključju, da se rodiš v državi z najvišjimi davki na svetu :-))))
 26.08.09 15:17  MSTANK1odgovori / citiraj
[milwal]

Z drugimi besedami... zakaj za vraga je moj praded rinil iz avstrije v slovenijo? (takrat smo bili vsi še avstroogrska mensezdi).

Lebensraum?
 26.08.09 15:19  milwal (admin) odgovori / citiraj

Najbrž ja. Ne poznam zgodbe natančno. To je tako, kot če bi zdaj jaz selil v Kosovo... placa je dost, zemlja je poceni, državo se gradi... hehehe
 26.08.09 15:49  blinkodgovori / citiraj

Za pozno jesen se pripravlja predlog (pred tedni bral, mislim da v Sobotni Prilogi), da bi se prispevki za socialno varnost plačevali od precej široke palete dohodkov. Kakor sem bral naj bi tudi vsi dohodki preko ŠS in AH spadali v to. Za obresti in kapitalce ni nič pisalo. Važno, da ne bo odpuščen noben javni uslužbenec in da bodo v Slovenskih železnicah dobili božičnico. Sick.
 26.08.09 16:30  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[ZZZ]

Svinjarija je tudi to, da npr vzajemni skladi ne plačujejo davka na dobiček, ki ga relaizirajo za svoje vlagatelje, ampak to storijo vlagatelji ob prodaji.

To se mora spremeniti. Le zakaj bi bili takšni tajkunski subjekti priviligirani.

Plačujejo naj davek, v tem se skriva priložnost države za dvojno obdavčitev.
ves... recimo v usa sklad davcne ucinke prenasa na vlagatelja. tako lahko pride tudi do situacije, da vlagatelj recimo s kupoprodajo tock naredi izgubo, nakar mora se placat svoj delez davka od realiziranih dobickov sklada :) se spomnim, kako je folk pizdil 2000+.

ja vem, pssst, neprijatelj slusa :))

26.08.09 16:30  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

Kakšna je meja novega dohodninskega razreda?
nima meja :P
 26.08.09 16:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [milwal]

:: Z drugimi besedami... zakaj za vraga je moj praded rinil iz avstrije v slovenijo? (takrat smo bili vsi še avstroogrska mensezdi).

::

Lebensraum?
:)))

(moj pa s ceske)

(kdo je tebe praslovan plavati ucil, da si preplaval tisto reko in se v nasih hribih naselil)

27.08.09 10:36  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Finance: Davčna norost

(odličen članek in povsem primeren naslov)

28.08.09 08:24  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Možnosti je nebroj: povečati trošarine, dodaten najvišji dohodninski razred, povišati DDV, povišati prispevke na plače, nov davek na nepremičnine, davek na luksuz, restavrirati davek na izplačane plače, obuditi genialno domislico predprejšnje vlade o bonitetah za parkirni prostor zaposlenih in službeno uporabo mobilnih telefonov in še in še.
Po pomoti je zgoraj izpadla še najbolj marsovska ideja, kar so jih Pahorjevi izdavili v zadnjem letu: da bi bilo treba iste prispevke kot na plače opaliti še na obresti, dividende in kapitalske dobičke.
 28.08.09 10:40  alonsoodgovori / citiraj

Men bi tile novi razredi kar pasali, pa še kredo za nepremičnino imam, tako da bi se mi kar poznalo, kaj pa to pomeni za globalno ekonomijo Slo je pa itak sranje
 28.08.09 10:54  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[alonso]

Men bi tile novi razredi kar pasali, pa še kredo za nepremičnino imam, tako da bi se mi kar poznalo, kaj pa to pomeni za globalno ekonomijo Slo je pa itak sranje
Tebi bi pasalo, da bi drugi plačali več dohodnine? (ali si hotel povedati kaj drugega?)
 28.08.09 11:13  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--tudi sam sem zelel komentirati ta post pa sem se prvo zadrzal.

mogoce pa je kaj na logiki, da zaradi povecanih olajsav bi marsikdo, ki preko lastnega podjetja dela in si izplacuje placo max do visine obdavcitve, ki je enaka izplacilu dobicka iz podjetja profitiral.

problem pa je, da je to strukturno in sporocilno katastrofalen predlog ob sprejetju katerega bi se apetiti drzavnih aparatcikov le se povecali in vprasanje kaj sele bi si izmislili (no to nas itak v vsakem primeru se caka, ker od ljudi, ki v zivljenju niso zasluzili drugace kot od drzavnega proracuna ni pricakovati ravno pametnih predlogov)
 28.08.09 11:34  alonsoodgovori / citiraj

Hotel sem povedati, da bi bil jaz manj obdavčen
 28.08.09 11:43  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[alonso]

pa še kredo za nepremičnino imam, tako da bi se mi kar poznalo
--no ta del si vsak mal po svoje predstavlja. prvo je vprasanje, ce bi ti sploh upostevali - ali bi npr veljalo samo za nakupe/gradnje od spremembe zakonodaje dalje. drugo pa je, da tistih 600 evrov ni direktna olajsava pi davku ampak bi se ti za toliko zmanjsala davcna osnova na katero se obracuna davek - torej dejansko bi od tega bilo koristi ce vzamemo srednji razred priblizno 160 EUR

da ne govorimo o tem, da z uvedbo kakrsnihkoli olajsav pade sistem avtomatskega izracuna, da se poveca stevilo ljudi na mf ki naj bi to pregledovali (obstojeci so namrec o uber zasedeni in ni sans, da bi se to delali) in da so vse uvedbe olajsav vedno samo nov nacin kako se izmikati davkom in da imajo od njih le redko koristi tisti, ki bi jih res potrebovali
 01.09.09 09:13  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Križaniču v bran se je postavila tudi kolumnistka Dnevnika: Dajmo bogatim, revni vse zapravijo!

(sumim sicer, da ni pogledala na svoj plačni listek, če slučajno tudi ona spada v 41% razred, torej po njeno med bogataše)
 01.09.09 10:13  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

Križaniču v bran se je postavila tudi kolumnistka Dnevnika: Dajmo bogatim, revni vse zapravijo!

(sumim sicer, da ni pogledala na svoj plačni listek, če slučajno tudi ona spada v 41% razred, torej po njeno med bogataše)
--joj joj. vidi se, da gospa niti pod razno ne pozna davcne zakonodaje, ne tiste za fizicne osebe, se manj pa za pravne.

ce podjetje izplaca dividendo placa 20% davka to je res. vendar da je lahko izplacalo dividendo je moralo imeti dobicek, ki je bil tudi 20% obdavcen.

dolga je pot v normalo, dokler so pri nas ekonomski opinion makerji fdvjevci, ki se jim o ekonomiji ne sanja (in zraven posredno simfajo sustersica, katerega besede imajo vedno prakticno, racunsko in zakonsko podlago) in pridigajo svoj najboljsi druzbeni sistem na podlagi imaginarnih kalkulacij, ki ne zdrzijo nobene resne presoje. ampak se pa vse super slisi
 02.09.09 10:08  Osojnikodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: [sandi]

:: Križaniču v bran se je postavila tudi kolumnistka Dnevnika: Dajmo bogatim, revni vse zapravijo!

::

:: (sumim sicer, da ni pogledala na svoj plačni listek, če slučajno tudi ona spada v 41% razred, torej po njeno med bogataše)

--joj joj. vidi se, da gospa niti pod razno ne pozna davcne zakonodaje, ne tiste za fizicne osebe, se manj pa za pravne.

gospa ne pozna niti 1% osnovne finančne pismenosti.

nisem prebral članka niti do polovice, ker res nima smisla.

čudi me pa, da ljudje sploh kupujejo tak časopis, katerega "zvezda" med novinarji le-tega je gospa avtorica.

nisem ekonomist niti od daleč in davčno zakonodajo poznam le toliko da pregledam/izpolnim dohodninsko napoved, ampak da v "uglednem" časopisu "ugledna" novinarka piše take neumnosti, njihovi bralci = kupci časopisa pa tak nivo sprejmejo in s svojim denarjem podpirajo ... aja, slovenija.
 02.09.09 10:16  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[Osojnik]

nisem ekonomist niti od daleč in davčno zakonodajo poznam le toliko da pregledam/izpolnim dohodninsko napoved, ampak da v "uglednem" časopisu "ugledna" novinarka piše take neumnosti, njihovi bralci = kupci časopisa pa tak nivo sprejmejo in s svojim denarjem podpirajo ... aja, slovenija.
--zakljucek je bistven :). novim zmagam naproti :)
 02.09.09 11:46  _husleriusodgovori / citiraj

Upam, da bo public enemy reševal čast razumnih ljudi...
 02.09.09 16:25  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Osojnik]

mislim... kar v casopisu pise, je valjda res, saj pise v casopisu. ti pa tle neki anonimac nekaj pizdis ;)

03.09.09 11:46  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Smešnica dneva: Predsednik Mladega foruma SD Marko Kastelic je ministru Križaniču (SD) danes predal pismo podpore (dobesedno) in obenem opsoval svoje koalicijske partnerje z desničarji.
 03.09.09 11:50  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--sirjenje demagogije se nadaljuje in krepi. kar strah me je, kaj vse bomo se slisali v prihajajocih mesecih
 03.09.09 11:58  _deaistoodgovori / citiraj
[sandi]

Smešnica dneva: Predsednik Mladega foruma SD Marko Kastelic je ministru Križaniču (SD) danes predal pismo podpore (dobesedno) in obenem opsoval svoje koalicijske partnerje z desničarji.::

sem poslal mail mladi SD...

iz vsebine...

"Tako da lahko mirno rečem da ste s pismom podpore Križaniču zadeli "jackpot" ... Uspeli ste celo več kot pa nekoč Monty Python... njim se recimo ni nikoli smejala PRAV VSA DEŽELA.."

03.09.09 12:04  matic7odgovori / citiraj
[deaisto]

:: [sandi]

:: Smešnica dneva: Predsednik Mladega foruma SD Marko Kastelic je ministru Križaniču (SD) danes predal pismo podpore (dobesedno) in obenem opsoval svoje koalicijske partnerje z desničarji.::

sem poslal mail mladi SD...

iz vsebine...

"Tako da lahko mirno rečem da ste s pismom podpore Križaniču zadeli "jackpot" ... Uspeli ste celo več kot pa nekoč Monty Python... njim se recimo ni nikoli smejala PRAV VSA DEŽELA.."

po moje se njim ne smeji cela dežela, zdi se mi celo da je manj tistih ki se smejijo?
 03.09.09 12:05  matic7odgovori / citiraj
[andrejcc]

--sirjenje demagogije se nadaljuje in krepi. kar strah me je, kaj vse bomo se slisali v prihajajocih mesecih

tudi mene spreletava srh, če bo hudo bom potrgal dovodne kable od neta, tako da vsaj nekaj časa ne bom mogel brati:)
 03.09.09 12:25  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

"Tako da lahko mirno rečem da ste s pismom podpore Križaniču zadeli "jackpot"
No, saj njihova poteza drži vodo z marketinškega stališča. Križanič je očitno pristal celo na fotografiranje s tem junakom in njegovim papirjem v rokah. Ta mlada rdeča druščina povzpetnikov je itak en sam marketing in samopromocija.

03.09.09 12:54  igor13odgovori / citiraj

Čudi me, da nihče ne razume Francetove genialnosti, ki se bo izkazala v treh točkah:

1)Minimalna plača 1000EUR.

2)Dodatna obdavčitev plače za recimo kakih 60%.

3)Uvedba subvencij za podjetja, ki bodo zaradi povečane nekonkurenčnosti zašla v težave. Urejanje le teh pa odpre novih 15000 delovnih mest v državni upravi.

In tako bodo uresničene sanje vsake vlade: 100% dvig plače in hkrati manjša brezposelnost:)
 03.09.09 16:23  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Lahovnik: uvedba dveh novih dohodninskih razredov bi prinesla 20 mio evrov manj davka

Križanič: uvedba dveh novih dohodninskih razredov bi prinesla 16 mio evrov več davka

(oboje objavljeno danes)
 03.09.09 16:29  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--kot je rekel simič je jasno, da je vesoljc vnesel stopnje v racunalnik in je dobil ta izracun. seveda pa ni pomislil, da bo s takimi stopnjami sprozil akcijo pri davkoplacevalcih in da bo koncen efekt slabsi od sedanjega. res ne bi skodlo, ce bi vesoljc prebral kaj od lafferja, ce mu ze samo po sebi ni logicno
 03.09.09 18:21  alekodgovori / citiraj

Vesoljc je nemara prou računov. Če je računal obdavčitve tistih iz proračuna, ki se ne morejo skriti.
 03.09.09 18:47  milwal (admin) odgovori / citiraj

Kaj pa ta pogled:

Vsak racionalen subjekt, ki se lahko skrije, si zmanjšuje davek tudi sedaj, pri 41%. Tisti, ki so toliko nori ali pa pač ujeti v sistem (zaposlen v veliki firmi, državna služba ipd.), pa bodo plačali tudi 45 in 50%.

Koliko je verjetno, da nekdo, ki mirno plačuje 41%, pri 45% reče, ne, fak, tega se pa ne grem!"?
 03.09.09 21:01  kolegaodgovori / citiraj

Zaba in kuhanje = Slovenci in davki.

Enkrat je potrebno vzeti nekaj proti parazitom.
 03.09.09 21:10  Osojnikodgovori / citiraj
[crt]
mislim... kar v casopisu pise, je valjda res, saj pise v casopisu. ti pa tle neki anonimac nekaj pizdis ;)

:-)

črt, pa ti si kot moja pokojna stara mama pri 88 letih.

poln življenjskih izkušenj, imaš odgovor na vse, vedno prav in nikoli se ne zmotiš. težko ti je oporekati, življenje te je prekalilo.

in če se slučajno z mano ni strinjala, potem je sledil "slaven" argument, seveda da je res, saj je bilo vendar po radiju (tv ali časopisu).

good point.
 03.09.09 21:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[alexd]

Zaba in kuhanje = Slovenci in davki.
--kako zelo res
 03.09.09 21:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Osojnik]

črt, pa ti si kot moja pokojna stara mama pri 88 letih.
to bo verjetno cirka kar prav, pokojni se nisem, pocutim se pa ravno a la 88 :)
 04.09.09 09:29  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[sandi]

Smešnica dneva: Predsednik Mladega foruma SD Marko Kastelic je ministru Križaniču (SD) danes predal pismo podpore (dobesedno) in obenem opsoval svoje koalicijske partnerje z desničarji.
Pa dobr no, a smo Slovenci res za luno. Mislem, od nekega podmladka (pa od katerekoli stranke že je), pa takih budalaštin res ne bi pričakoval. To ne moreš verjet, vedno nižje standarde si postavljam za to, kaj pričakujem od sodržavljanov, pa sem še vedno vsakič negativno presenečen.
 04.09.09 09:41  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
vedno nižje standarde si postavljam za to, kaj pričakujem od sodržavljanov, pa sem še vedno vsakič negativno presenečen
-- :)) jah zalostno je, da so studenti (kao prihodnji nosilci razvoja in napredka) tisti, ki prihajajo na dan z najbolj populisticnimi in je jasno, da bi se radi slepali na vekomaj (kar ni presenecenje glede na vse mozne strajke ob vsaki omembi krcenja vseh moznih bonitet, zelje po podaljsevanju studija v nedogled,...)

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>