Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 16:52
-2,22 %
8.455,77
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:40
0,90 %
1.449,88
SI 15:30
0,41 %
880,68
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - ponedeljek, 31.8.2009

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - ponedeljek, 31.8.2009
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 31.08.09 07:21  sandi (admin) (DS) shramba  

• Pokojninske družbe že celo poletje razpihujejo paniko. Bojda naj bi jim leta 2011, ko se sprosti dvig denarja iz pokojninskih skladov, pobegnila kar četrtina strank, nezadovoljnih z donosi. Zdaj lobirajo za zakonske spremembe, ki naj bi dvig denarja onemogočile. Pri Pokojninski družbi A so bili po lastnih besedah uspešni: 57% odstotkov v osmih letih, pa vendar pravijo: [ne najdem članka: 13139]

• [ne najdem članka: 13135] , pač pa menda povsem resen namen Pahorjeve vlade. [ne najdem članka: 13136] .

• Manever idov, ki so si želeli izposlovati zakonsko spremembo, ki bi jim omogočila izplačilo nižjih dividend, ni uspel. Finančno ministrstvo je nasedlo, vlada pa ne. [ne najdem članka: 13140] .

• [ne najdem članka: 13137] .

• [ne najdem članka: 13138] .

• Volitve na Japonskem so prinesle spremembo oblasti, po kar pol stoletja vladavine liberalno-demokratske stranke.

• V branži transporta nafte s supertankerji pravijo, da je najhujše mimo.

• Trenutno število propadlih bank v ZDA je 84.

• Kaj lahko naredijo Američani, če ugotovijo, da jih je njihov broker 'prinesel naokoli'?

* zadnji popravek: 31.08.09 07:21

Komentarji uporabnikov  (vseh: 17; zadnji: 31.08.09 14:16)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

31.08.09 11:04  _deaistoodgovori / citiraj

Davek na Luxus... Nepremicninski popis ze kaze zobe... kako je pa s tistimi ki imajo vec stanovanj (kot nalozbo)..

lp
 31.08.09 11:58  _nanixodgovori / citiraj

Ja, in kako je s tistimi, ki imajo več (10.000) evrov na skladih? Mislim - v čem je že razlika?

Eni baje za penzijo, druge pa v ubožnice?
 31.08.09 12:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--glejte in se cudite kaksni vsi predlogi bodo ven prisli. napove jih lahko le redkokdo oz. bolj butastega kot se spomnis bolj je verjetno, da bo tak predlagan :)

zanimivo je npr. kako pridejo podatki ven o tem, da smo na placah dalec najbolj obdavceni in vlada da na to predlog, da gremo se visje. folk se zbuni in ostane vse kot je. in to je - se vedno imamo prakicno najbolj obdavcene prihodke iz dela na svetu in bo tako ostalo se dolga leta. vmes pa se bo poskusilo vzeti povsod kjer se da. jasno pa je, da bo drzava obdavcevala tam kjer je likvida (definicija premoznih v sloveniji je ultra cudna). to da ima maso ultra premoznih z nizkimi prihodki ji namrec ne zagotavlja prihodka. torej ...
 31.08.09 12:11  _nanixodgovori / citiraj

Ni bil moj namen propagirati davka na vložen kapital, samo tudi ni treba propagirati davka na nepremičnine. Je čisto isto sranje, davek vsi plačujemo tako od event. kapitalskih dobičkov (odsvojitev lotov - prodaja nepremičnine), kot od dohodkov iz kapitala (najemnine - dividende).

Sicer pa se mi zdi edina realna pot za zakrpanje proračuna točka ali dve pri DDV-ju (se nebi nikjer poznalo) in 5 - 10 centov pri gorivu, bi se poznalo samo v korist ekologije in degužvizacije. Nujno tudi podražit kurilca skupaj s subvencijami na izolacijo hiš-stanovanj, kolektorje, sončne celice in kar je še dolgoročno bistvenega.

Nujno podražit tovornjakarjem nafto in cestnine in obenem uvesti vlake za tovornjake.

OFF TOPIC: Nujno zgradit TRAMVAJ!

* zadnji popravek: 31.08.09 12:11
 31.08.09 12:23  ThomasTodgovori / citiraj
[nanix]

Ni bil moj namen propagirati davka na vložen kapital, samo tudi ni treba propagirati davka na nepremičnine. Je čisto isto sranje, davek vsi plačujemo tako od event. kapitalskih dobičkov (odsvojitev lotov - prodaja nepremičnine), kot od dohodkov iz kapitala (najemnine - dividende).

Sicer pa se mi zdi edina realna pot za zakrpanje proračuna točka ali dve pri DDV-ju (se nebi nikjer poznalo) in 5 - 10 centov pri gorivu, bi se poznalo samo v korist ekologije in degužvizacije. Nujno tudi podražit kurilca skupaj s subvencijami na izolacijo hiš-stanovanj, kolektorje, sončne celice in kar je še dolgoročno bistvenega.

Nujno podražit tovornjakarjem nafto in cestnine in obenem uvesti vlake za tovornjake.

OFF TOPIC: Nujno zgradit TRAMVAJ!
Enkrat je nekdo lepo zapisal, da zagrizenega komunista z licenco prepoznaš po tem, da se glede proračuna ukvarja samo s prihodkovno stranjo... (naša država je tako vitka in optimalno učinkovita, da je zahteve proračuna nemogoče oklestiti press).
 31.08.09 12:25  matic7odgovori / citiraj
[nanix]
Nujno tudi podražit kurilca skupaj s subvencijami na izolacijo hiš-stanovanj, kolektorje, sončne celice in kar je še dolgoročno bistvenega.

OK strinjam se, da bi bilo zelo pozitivno, če bi vse tiste bloke, ki so brez izolacije uredili in izloirali. Vendar tisti bloki se ne kurijo na kurilca ampak imajo toploto iz toplarne..

Zakaj torej dražiti kurilca, največ gre pa energije stran z blokov in tam se lahko doseže tudi največji učinek. Saj v našem kraju opažam veliko veliko število blokov ki so brez fasade, oziroma če to niso ravno bloki so pa večstanovanjkse stavbe.

Po moje bi se dalo lastnike stanovanj v blokih spodbuditi na kakšen drug način ne pa z višanjem cene kurilnega olja. Ne vem sicer ali država že sedaj spodbuja, ampak glede na opažanja očitno tudi če, ni uspeha:)

Npr. kaj se mi zdi smešno. Poznam kakšnega ki je dobil občinske subvencije za menjavo oken. Ampak kaj so okna, če pa nima izolirane fasade.

Pa v nekaterih blokih ljudem zaračunajo kurjavo glede na porabo enote, po nekje gre pa kar skupno iz celega bloka je tako?

Potem pa imajo odprte okne in na polno kurijo..Poznam takšne primere, ko grem k komu na obisk. Celo rečejo, če bi imeli pa porabo na enoto bi pa zamenjali okna, pa radiatorje....

Če bi folk nekako spodbudili bi tudi poštimali objekte..Seveda ne kar vse, ampak bi se pa delalo v tej smeri.
 31.08.09 12:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[nanix]

Ni bil moj namen propagirati davka na vložen kapital, samo tudi ni treba propagirati davka na nepremičnine.
--nisem tako jemal, niti sam ne propagiram. zelim le opoziriti na absurde, ki se pojavljajo, kdo da je v tej drzavi premozen.

jasno je, da naj drzava zacne sparat. ne pa iskati, kje bo se pobrala. davke je potrebno nizati na vseh podrocjih in s tem bi drzava (preprican sem v to) pobrala dosti vec. ampak dokler so financno nepismeni ljudje odlocevalci je kot je.

npr dober nacin kako bi lahko posredno prisla do denarja v paradrzavnih podjetij oz. tam kjer je vecinski lastnik je tako, da vlozi kazenske tozbe do nadzornikov, ki naj bi odgovarjali z vsem svojim premozenjem (turnsek npr je pozegnal, da je lasko dalo 100 mio na lepe oci infond holdingu. kosmina ni nic vedel o nicemer v istrabenzu. da ne govorimo o darsu, intereuropi ...).

na ta nacin pride nekaj denarja v podjetja (ki potem lahko krozi produktivno) in posredno tudi do drzave. najboljsi stranski ucinek sankcioniranja nadzornikov pa bi bil, da se v nadzorne svete vec ne bi upali prijavljati salabajzerji, ki ne vedo o poslovnih izkazih nic, ki ne vedo o dejavnosti v kateri je podjetje ki ga nadzorujejo nic, katerih edina referenca je vsecnost vsakokratni politiki. koncno bi tako pristajali v nadzornih svetih kompetenti ljudje in povrhu si kar naenkrat ne bi upali biti v 5 nadzornih in se v upravi nekaj drugih podjetij.

Sicer pa se mi zdi edina realna pot za zakrpanje proračuna točka ali dve pri DDV-ju (se nebi nikjer poznalo)
--to bo semolic krical in ne bo s tega nic

--saj vidis, da samo recejo, da gredo na ceste in jim oblast popusti

31.08.09 12:29  matic7odgovori / citiraj
[nanix]

Ja, in kako je s tistimi, ki imajo več (10.000) evrov na skladih? Mislim - v čem je že razlika?

ja če nimaš vsaj 15 cm fasade boš moral plačati 10% od glavnice:)

31.08.09 12:29  _deaistoodgovori / citiraj

Jaz bi vse skupaj resil z eno potezo... Za svetovalca vlade bi najel Chuck Norrisa!!!!

Tres Bien
 31.08.09 12:43  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[ThomasT]

glede proračuna ukvarja samo s prihodkovno stranjo... (naša država je tako vitka in optimalno učinkovita, da je zahteve proračuna nemogoče oklestiti press).
--exactly. prvo naj zacne drzava pri sebi (ozje in sirse) varcevat. seveda pa je to ljudem, ki so vajeni, da denar kar sam od sebe vsak mesec pride (iz gospodarstva kjer so bila odpuscanja in mnozicna nizanja plac) nemogoce razlozit
 31.08.09 12:46  _nanixodgovori / citiraj
[matic7]

:: [nanix]

Nujno tudi podražit kurilca skupaj s subvencijami na izolacijo hiš-stanovanj, kolektorje, sončne celice in kar je še dolgoročno bistvenega.

OK strinjam se, da bi bilo zelo pozitivno, če bi vse tiste bloke, ki so brez izolacije uredili in izloirali. Vendar tisti bloki se ne kurijo na kurilca ampak imajo toploto iz toplarne..

Zakaj torej dražiti kurilca, največ gre pa energije stran z blokov in tam se lahko doseže tudi največji učinek. Saj v našem kraju opažam veliko veliko število blokov ki so brez fasade, oziroma če to niso ravno bloki so pa večstanovanjkse stavbe.

Po moje bi se dalo lastnike stanovanj v blokih spodbuditi na kakšen drug način ne pa z višanjem cene kurilnega olja. Ne vem sicer ali država že sedaj spodbuja, ampak glede na opažanja očitno tudi če, ni uspeha:)

Npr. kaj se mi zdi smešno. Poznam kakšnega ki je dobil občinske subvencije za menjavo oken. Ampak kaj so okna, če pa nima izolirane fasade.

Pa v nekaterih blokih ljudem zaračunajo kurjavo glede na porabo enote, po nekje gre pa kar skupno iz celega bloka je tako?

Potem pa imajo odprte okne in na polno kurijo..Poznam takšne primere, ko grem k komu na obisk. Celo rečejo, če bi imeli pa porabo na enoto bi pa zamenjali okna, pa radiatorje....

Če bi folk nekako spodbudili bi tudi poštimali objekte..Seveda ne kar vse, ampak bi se pa delalo v tej smeri.

Joj Matic - kako zelo se strinjam s tabo. Seveda sem omenil le nafto (da nisem odprl doktorata), imaš pa seveda povsem prav. To kar se dela s toploto v stanovanjih je kriminal. Lahko samo povem, da ko sem se vselil v svoje stanovanje, so toploto obračunavali fiksno s kalorimetra. Torej brez korektivov. Takrat sem šparal kot neumen in za ogrevanje plačeval zelo malo. Kasneje sem izvedel, da so šparali tudi drugi. Bili smo skratka motivirani. Potem so (na SPL) najeli nekakšnega rečana, ki je izračunal korektivne faktorje glede na vse tiste stvari, za katere si itak vedel, ko si stanovanje kupil in ti morda prinesejo korist kje drugje (manj hlajenja poleti...). Obenem je še omejil minimum in maksimum porabe glede na povprečno porabo, torej ne moreš porabiti manj in še bolj zanimivo, ne moreš porabiti več (od nečesa, kar je on "izračunal"). Od takrat stroški za kurjavo skokovito naraščajo, in če so bili ob vselitvi zanemarljivi glede na bloke brez kalorimetrov, so danes že praktično enaki. Folk so skratka motivirali, da imajo odprt oken.

SPL se ne da in se zgovarja na nekakšno zakonodajo, jaz bi jim pa j... mamo.
 31.08.09 12:53  MSTANK1odgovori / citiraj
[deaisto]

Jaz bi vse skupaj resil z eno potezo... Za svetovalca vlade bi najel Chuck Norrisa!!!!
Če vlada ne bi bla tist kar je ..., ne bi rabla nobenega svetovalca.
 31.08.09 12:56  _deaistoodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [deaisto]

:: Jaz bi vse skupaj resil z eno potezo... Za svetovalca vlade bi najel Chuck Norrisa!!!!

Če vlada ne bi bla tist kar je ..., ne bi rabla nobenega svetovalca.
Ja sej on resi problem tako da vse "eliminira"... NO PIPL NO PROBLEM! njegov slogan namrec...
 31.08.09 13:00  MSTANK1odgovori / citiraj

No pipl no teksis :)-bigga problem den Teksas...
 31.08.09 13:14  MSTANK1odgovori / citiraj
[nanix]

SPL se ne da in se zgovarja na nekakšno zakonodajo, jaz bi jim pa j... mamo.
Lepa rima kot Prešeren :)

A dealerja se pa ne da zamenjat, al majo drugi še bolj umazane igle?
 31.08.09 13:31  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [nanix]

:: SPL se ne da in se zgovarja na nekakšno zakonodajo, jaz bi jim pa j... mamo.

Lepa rima kot Prešeren :)
--:))
 31.08.09 14:16  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Večer: Mali delničarji Infond Holdinga imeli možnost izstopa

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>