Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 08:56
-1,00 %
7.479,84
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 07:55
0,37 %
1.453,71
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - sreda, 23.09.09

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - sreda, 23.09.09
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 23.09.09 09:22  andrejcc (DS) shramba  

Komentarji uporabnikov  (vseh: 26; zadnji: 26.09.09 14:18)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

23.09.09 09:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

"Vpliv interneta na življenjske navade in še kaj več"

glede tega dela definitivno glej tudi

http://www.theatlantic.com/doc/200807/go...
 23.09.09 09:28  _deaistoodgovori / citiraj

Anketa: Kaj se bo dogajalo s cenami nepremičnin oktobra, novembra in decembra in kaj prihodnje leto?.

Ali se komu sanja kaj bo s cenami hišk na ključ (recimo Marles, Jelovica, Honka, Lumar,...)
 23.09.09 09:49  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Šala dneva prihaja iz "skupine Kolonel".
 23.09.09 09:58  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

prav zanimivo bi bilo zvedeti kaj vec o tem ceraniju in vezeh okoli njega ter dejanski vlogi posameznikov. tudi njegova prisotnost ob predavanju krugmana mi ne gre ravno skupaj z vsem kar se pridiga
 23.09.09 10:03  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

predavanje je bilo sodec po udelezbi v veliki meri vzeto kot mondeni dogodek, torej nekako tako kot senica party, le da je pac bil se krugman tam.
 23.09.09 10:05  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--to ze. ampak pierpaolo mi preprosto (v nobenem pogledu - ne vem zakaj) ne pade v to sliko. morda pa je bil tam le kot spremljevalec ASK :), ki pa nikakor ne more nikjer manjkati
 23.09.09 10:06  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

jao

http://www.novinite.com/view_news.php?id...
 23.09.09 10:09  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Vanity Fair: Good Billions After Bad

As the Bush administration waned, the Treasury shoveled more than a quarter of a trillion dollars in tarp funds into the financial system—without restrictions, accountability, or even common sense. The authors reveal how much of it ended up in the wrong hands, doing the opposite of what was needed.
 23.09.09 10:40  borutmezodgovori / citiraj

Po moje se cena gradbenega materiala ne bo bistveno spustila in bo cena gradnje ostala približno ista, sploh ob dejstvu, da bi vsi večje plače. Mislim, da je glavna rezerva pri nepremičninah v ceni zemljišč in tudi zaradi tega verjamem marsikomu, da cene ne more spustiti več kot jo je že, če noče v minus. Tu mislim predvsem na cene hiš. Ker itak ni etično, da en kmet zasluži 10xkrat več zato ker je travnik podedoval, kot nek gradbenik, ki vseeno vsaj cegle prenaša okoli.
 23.09.09 10:44  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[borutmez]

verjamem marsikomu, da cene ne more spustiti več kot jo je že, če noče v minus.
--tu gre za osnovno zavedanje poslovanja in na to, da niso vsi posli dobickonosni. in vsi tisti, ki mislijo, da bodo vedno z vsakim poslom (ne glede na stanje) zasluzili jih bo cakala izguba prej ali slej (pa ce to zelijo sprejeti ali ne) in to se nanasa na vsa mogoca podrocja
 23.09.09 11:33  gorazdrebaodgovori / citiraj
[borutmez]

Po moje se cena gradbenega materiala ne bo bistveno spustila in bo cena gradnje ostala približno ista, sploh ob dejstvu, da bi vsi večje plače. Mislim, da je glavna rezerva pri nepremičninah v ceni zemljišč in tudi zaradi tega verjamem marsikomu, da cene ne more spustiti več kot jo je že, če noče v minus. Tu mislim predvsem na cene hiš. Ker itak ni etično, da en kmet zasluži 10xkrat več zato ker je travnik podedoval, kot nek gradbenik, ki vseeno vsaj cegle prenaša okoli.
Kaj je etično? Če je kmet travnik podedoval, ga je pač nekdo od prednikov moral kupiti. Gradbenika pa itak ni nihče silil, da ta travnik kupi po taki ceni. Nisem še nikjer slišal, da bi kmet gradbincem cev na sencah držal, ko so ti kupovali zemljišče, ponavad je prej obratno.
 23.09.09 12:59  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--ze leta aktualna debata inflacija/deflacija

http://www.nakedcapitalism.com/2009/09/g...
 23.09.09 13:14  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Če zbolite na dopustu, boste imeli pravico do dodatnega dopusta (kar v bistvu pomeni, da se bolniško da vzeti tudi med koriščenjem dopusta), pravi Evropsko sodišče: Claim back holidays lost to sickness, says European Court of Justice
 23.09.09 13:37  matic7odgovori / citiraj
[borutmez]

Po moje se cena gradbenega materiala ne bo bistveno spustila in bo cena gradnje ostala približno ista

Po moje se je že spustila....

Pač nekaj artiklov sem opazil, recimo fasadno lepilo in kakšne drenažne cevi, to sem v kratkem opazil v recimo pošti ki pride domov..

Sicer pa sosed ravno gradi in pravi da je precej cenejša gradnja kot je bila pred leti...

tudi povsem logično se mi zdi da cene gradbenega materjala padejo in tudi cena dela..Prej firme niso imele ravno velikih zalog se je kar našponano prodajalo, pač je bilo povpraševanje, potem pa prebiram po časopisih ko ne dobijo več plačano in imajo tudi recimo zaloge in drugega ni kot da cene začnejo spuaščati ali pa pod rušo:)

Recimo cementarna v trbovljah je to rešila elegantno pač ustavijo proizvodnjo:)

Veš kako je bilo v lepih letih, kolega je precej vozil za cementarno pa sosed tudi, tovornjaki so čakali na cement oni pa kar niso dohajali s proizvodnjo:)
 23.09.09 13:42  matic7odgovori / citiraj
[borutmez]

Mislim, da je glavna rezerva pri nepremičninah v ceni zemljišč in tudi zaradi tega verjamem marsikomu, da cene ne more spustiti več kot jo je že, če noče v minus. Tu mislim predvsem na cene hiš.

Govoriš o minusu, seveda je super če je plus, ampak tisti ki so sedaj ultra zapufani skušajo vsaj kaj prodati, ker bankice čakajo...Tako da zapufani vežda da razmišljajo o minusu ampak tudi o recimo stečaju.

* zadnji popravek: 23.09.09 13:42
 23.09.09 13:54  gorazdrebaodgovori / citiraj
[matic7]

:: [borutmez]

Mislim, da je glavna rezerva pri nepremičninah v ceni zemljišč in tudi zaradi tega verjamem marsikomu, da cene ne more spustiti več kot jo je že, če noče v minus. Tu mislim predvsem na cene hiš.

Govoriš o minusu, seveda je super če je plus, ampak tisti ki so sedaj ultra zapufani skušajo vsaj kaj prodati, ker bankice čakajo...Tako da zapufani vežda da razmišljajo o minusu ampak tudi o recimo stečaju.

Proizvajalci materialov vzamejo kredit, ker se pač z njihovim denarjem ne splača proizvajat, oziroma bi izpal celo neumni pred konkurenco, al pa enostavno niso in če niso zapufan, boljš ga je namenit za dobičke, gradbinec enako, nepremičninar enako, obresti se nabirajo, vse so vkalkulirane v ceno, obresti na obresti... banke lepo kasirajo, saj na koncu pa itak pride ovca, ki spet kredit vzame da lahko poplača vse te njihove kredite in dobičke. Ovca je pač ovca, ampak tud njej se občasno odtrga, pa še kakega odfukanega ovna majo v čredi, ki te zna kar dobr zbit na tla.
 23.09.09 13:54  razlog001odgovori / citiraj

Kot smo se vsi na delniskem trgu naucili, da je vcasih treba kaj prodati tudi z izgubo, se bodo morali tudi nepremicninarji.

Razlika je v tem, da dokler nepremicnine ne prodajo, nimajo izgube (ker si vztrajno zatiskajo oci).

Na delniskem trgu pac vsak dan vidis minus in po kakem letu se pac sprijaznis (ja dolgo sem rabil), da to nikoli vec ne bo tako kot je bilo.

23.09.09 13:57  gorazdrebaodgovori / citiraj
[razlog001]

Kot smo se vsi na delniskem trgu naucili, da je vcasih treba kaj prodati tudi z izgubo, se bodo morali tudi nepremicninarji.

Razlika je v tem, da dokler nepremicnine ne prodajo, nimajo izgube (ker si vztrajno zatiskajo oci).

Na delniskem trgu pac vsak dan vidis minus in po kakem letu se pac sprijaznis (ja dolgo sem rabil), da to nikoli vec ne bo tako kot je bilo.

Tud sam sem dolg rabil da sem se na minus navadil, sedaj pa vsak dan posebej s strahom te pluse spremljam in nestrpno čakam na minuse.
 23.09.09 13:58  matic7odgovori / citiraj
[gorazdreba]

:: [matic7]

:: :: [borutmez]

::

:: Mislim, da je glavna rezerva pri nepremičninah v ceni zemljišč in tudi zaradi tega verjamem marsikomu, da cene ne more spustiti več kot jo je že, če noče v minus. Tu mislim predvsem na cene hiš.

:: Govoriš o minusu, seveda je super če je plus, ampak tisti ki so sedaj ultra zapufani skušajo vsaj kaj prodati, ker bankice čakajo...Tako da zapufani vežda da razmišljajo o minusu ampak tudi o recimo stečaju.

Proizvajalci materialov vzamejo kredit

nekaj je imeti kredit nekaj je pa biti preveč zapufan:)
 23.09.09 14:03  gorazdrebaodgovori / citiraj
[matic7]

:: [gorazdreba]

:: :: [matic7]

:: :: :: [borutmez]

:: ::

:: :: Mislim, da je glavna rezerva pri nepremičninah v ceni zemljišč in tudi zaradi tega verjamem marsikomu, da cene ne more spustiti več kot jo je že, če noče v minus. Tu mislim predvsem na cene hiš.

:: :: Govoriš o minusu, seveda je super če je plus, ampak tisti ki so sedaj ultra zapufani skušajo vsaj kaj prodati, ker bankice čakajo...Tako da zapufani vežda da razmišljajo o minusu ampak tudi o recimo stečaju.

:: Proizvajalci materialov vzamejo kredit

nekaj je imeti kredit nekaj je pa biti preveč zapufan:)
To je pa prevelik apetit.
 23.09.09 14:16  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

kranjec

http://www.finance.si/258545
 23.09.09 14:45  Odzinodgovori / citiraj
[crt]

"Vpliv interneta na življenjske navade in še kaj več"

glede tega dela definitivno glej tudi

http://www.theatlantic.com/doc/200807/go...
Bah, predolgo, ne da se mi brat. :)

Šala, zlo fajn članek!

Iz tistega v jutranjem pregledu je pa že prva točka zakon:

Things internet has killed: 1.The art of polite disagreement.

Hehe, razlog, ki me spravlja v slabo voljo pri 99% forumov in komentarjev pod blogi in članki.

23.09.09 15:05  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

http://www.finance.si/258568

franci ugotavlja da bodo napovedi popravljene navzdol. no od tu do novega rebalansa (ki je bil napovedan, ob vsaki francijevi omembi, da tokrat pa zadnjic) ni dolga pot
 23.09.09 15:07  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Če se želi kdo igrati s statistiko, je sedaj na netu tudi tečajnica skladov revije Das Investment (3.170 skladov izmed tistih, ki se tržijo v Nemčiji).
 26.09.09 14:10  Osojnikodgovori / citiraj
[borutmez]

cena gradbenega materiala se je že bistveno spustil. pri vseh materialih. pri nekaterih tudi več kot 50%.

cena gradnje je bila že prej v "zlatih časih" cca. 600 eur/m2, ne glede na lokacijo; + cena parcele, ki pa je bistveno odvisna od lokacije.

dejstvo je tudi, da so se stroški najema delovne sile iz držav bivše SFRJ, bistveno znižali - in od tu prihajajo gradbeni delavci. znižali so se cca. 50%.

veliko vrst je rezerve za spust cen pri nepremičninah, in velike so te rezerve tudi same po sebi. cene zemljišč - okrog LJ verjetno, drugje so cene (omenjaš neke kmete kar počez) že itak (bile vedno) bedne.

ostal si eden zelo redkih, ki še verjame, da cene nepremičnin ne morejo več spustit - le kdo so (ste) ta množica ??

iz tvojega poniževalnega odnosa do drugih poklicev, ker je zate NEETIČNO da bi kmet zaslužil, zato ker ostane pri tem brez sredstev za preživljanje (kar zanj njegova zemlja edino je - če je to res profesionalen kmet); in ker je zate delo gradbinca zgolj neko prenašanje ceglov okoli; zgolj dokazuješ, svojo lastno neetičnost.

poleg tega, da situacije okrog cen nepremičnin in gradbeništva, sploh ne poznaš.
 26.09.09 14:18  Osojnikodgovori / citiraj
[matic7]
Veš kako je bilo v lepih letih, kolega je precej vozil za cementarno pa sosed tudi, tovornjaki so čakali na cement oni pa kar niso dohajali s proizvodnjo:)
v lepih časih - zgolj še kakšno leto nazaj, sem jaz potreboval 3,5 m3 finozrnatega peska za frajhat, pa se lastnik peskokopa ni hotel niti pogovarjati z mano. na vprašanje, če lahko sam ročno z lopato poberem "ostanke" tam okoli, ter seveda pesek plačam enako kot da mi ga on sam posebej preseje, je odgovoril, da se nima časa ukvarjat z mano, da kamioni čakajo.

sedaj peskokop v glavnem samuje.

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>