Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 10:55
-0,09 %
10.926,91
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 18.09
-1,18 %
1.228,64
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Banke  >  Katero debetno kartico izbrati?

Bančno varčevanje, bančne storitve, obrestne mere, NSVS ...

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 52   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#75115  22.10.09 10:11  _bizi10odgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni,

Zanimam se za odprtje debetne kartice. Iščem debetno kartico za mednarodno plačevanje po spletu (letalske karte, Ebay) z nizkimi letnimi stroški. Pogoje izpolnjuje kartica Visa Electron za katero pa nekaj govorijo da bi jo naj ukinili (Banka Celje) ima kdo več informacij o tem? Obstaja še kakšna druga podobna kartica?

Hvala za informacije.

* zadnji popravek: 22.10.09 10:11
#75119 (odg: #75115 )  22.10.09 10:12  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--viso electron imajo tudi na abanki (in se marsikje). do sedaj je bila brezplacna preko gotovinskega racuna. zdaj pa uvajajo nadomestilo okrog 1€ na mesec
#75143 (odg: #75119 andrejcc)  22.10.09 13:55  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

A mastercard z odloženim plačilom ti ni kul? 16,69 EUR/leto pri NLBju.
#75148 (odg: #75143 Hevidi)  22.10.09 14:59  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--mastercard ze mam. pri visi electron mi pase, da imam neko kartico, ki je vezana na stanje na dolocenem racunu in nikakor ne more iti v minus (zelo prirocno v primeru kraje :))
#75153 (odg: #75148 andrejcc)  22.10.09 15:24  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  

Sm mislu za bizi10 :)

Ampak ja, podobno stvar se da tut pr kartici z odlogom omejit, maš recmo znesek 500€ in to je max potencialna "škoda". Sicer pa ko sm kupoval v tujini in je šlo za znesek prek 1000€, so me v roku 1 urce poklicali z banke in preverili, če je to res to? Kar se mi je zdel zlo kul!
#75164 (odg: #75115 )  22.10.09 16:44  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[bizi10]

Pozdravljeni,

Zanimam se za odprtje debetne kartice. Iščem debetno kartico za mednarodno plačevanje po spletu (letalske karte, Ebay) z nizkimi letnimi stroški. Pogoje izpolnjuje kartica Visa Electron za katero pa nekaj govorijo da bi jo naj ukinili (Banka Celje) ima kdo več informacij o tem? Obstaja še kakšna druga podobna kartica?

Hvala za informacije.
Če jo ukinejo, pa odpri cash račun v tujini, npr v nemčiji, ravno par dni nazaj smo se pogovarjali na tem forumu. Jaz sem že izpolnil in se overil in papirji so že pri njih, čakam da mi pošljejo viso debetno in maestro kartico :)

www.ING-diba.de Nekaj je zablokiralo tako da....

www.dkb.de sem tukaj sklenil, pogodbo lepo dobiš po pošti izpolnjeno.

#75176 (odg: #75115 )  22.10.09 19:08  nonameodgovori / citiraj  |  shramba  

Pred približno 3 leti sem iz istih razlogov, ki jih navajaš zase iskal točno tako plačilno kartico. Edina banka ki je takrat tako (visa electron)kartico ponujala je bila Abanka (vsaj tako so mi takrat rekli na NLB :) ). Koliko bank to ponuja sedaj ne vem. Pravtako do sedaj nisem imel niti centa stroškov vodenja kartice, ker sem imel samo gotovinski račun. Ta mesec sem dobil obvestilo, da s prvim januarjem zaračunavajo storitev vodenja in sicer 0,95 evra mesečno, če pa imaš pri njih še spletno banko je ta strošek 0.85 evra.
#75178 (odg: #75176 noname)  22.10.09 19:21  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[noname]

Pred približno 3 leti sem iz istih razlogov, ki jih navajaš zase iskal točno tako plačilno kartico. Edina banka ki je takrat tako (visa electron)kartico ponujala je bila Abanka (vsaj tako so mi takrat rekli na NLB :) ). Koliko bank to ponuja sedaj ne vem. Pravtako do sedaj nisem imel niti centa stroškov vodenja kartice, ker sem imel samo gotovinski račun. Ta mesec sem dobil obvestilo, da s prvim januarjem zaračunavajo storitev vodenja in sicer 0,95 evra mesečno, če pa imaš pri njih še spletno banko je ta strošek 0.85 evra.
Tudi ko sem jaz iskal, sem najdel le na Banki Celje, sem pa ravno zapiral račun na SKB, pa sem videl da sedaj pa majo vise, od kreditnih, do 100% denarnih, torej imajo debetno tudi, sem videl letak/pristopnico v poslovalnici.
#75194 (odg: #75178 vilijem)  22.10.09 23:14  nonameodgovori / citiraj  |  shramba  

Vidiš, sploh ni slaba ideja, da malo pogledam naokrog in najdem kakšno cenejšo debetno Viso, ker 0.95 Eur mesečno mi je kar dosti :))) (sem se razvadil)
#75199 (odg: #75194 noname)  23.10.09 09:02  _bizi10odgovori / citiraj  |  shramba  

Ok z Abanke se odgovorili: "Sporočamo vam, da Abanka ne ukinja poslovanja in izdaje Visa kartic." Torej to je kul :)

Drugače pa me zanima še katere banke kaj uporabljate? NLB se mi je iz razno raznih razlogov priskutil, rabim pa v bistvu navaden račun uporabljam 90% elektronsko bančništvo, šel pa bi k tisti banki ki najmanj odira s stroški vodenja računa, provizijami ob plačilu položnic (0,33 EUR lepo vas prosim NLB).
#75203 (odg: #75199 )  23.10.09 09:20  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  

Sam uporabljam udobni račun plus pri sparkasse.

Mesečno nadomestilo 3,15€ vendar je potem vse že noter vključeno. Recimo:

- zastonj Mastercard

- zastonj uporaba Netstika - elektronska banka

- zastonj plačilo položnic

- zastonj dvigi na kateremkoli bankomatu (znotraj Evroobmočja)

- zastonj nakazila kamorkoli (mi je zelo prišlo prav ko sem nakazoval na dibo)

Upam da ni prevelika reklama - nimam nič s to banko sam pač povem info iz prve roke.

#75205 (odg: #75199 )  23.10.09 09:23  nonameodgovori / citiraj  |  shramba  

Nisem mislil, da Viso ukinjajo. Nasprotno, do sedaj sem zelo zadovoljen s poslovanjem s to kartico pri njih. Pravi le, da je mogoče pametno pogledati, če tako storitev nudi še kakšna druga banka zastonj.

Drugače pa je bila v prejšnji številki Moje finance ena tabelca s primerjavo bančnih storitev.
#75216 (odg: #75205 noname)  23.10.09 11:48  _bizi10odgovori / citiraj  |  shramba  
[noname]

Nisem mislil, da Viso ukinjajo. Nasprotno, do sedaj sem zelo zadovoljen s poslovanjem s to kartico pri njih. Pravi le, da je mogoče pametno pogledati, če tako storitev nudi še kakšna druga banka zastonj.

Drugače pa je bila v prejšnji številki Moje finance ena tabelca s primerjavo bančnih storitev.
Vem ja ampak pred tem sem že pošiljal maile na Celjsko banko in Abanko pa je šele zdaj prišel odgovor.
#75232 (odg: #75203 mbror)  23.10.09 16:21  sdspecyodgovori / citiraj  |  shramba  
[mbror]

Sam uporabljam udobni račun plus pri sparkasse.

Mesečno nadomestilo 3,15€ vendar je potem vse že noter vključeno. Recimo:

- zastonj Mastercard

- zastonj uporaba Netstika - elektronska banka

- zastonj plačilo položnic

- zastonj dvigi na kateremkoli bankomatu (znotraj Evroobmočja)

- zastonj nakazila kamorkoli (mi je zelo prišlo prav ko sem nakazoval na dibo)
Pišuka, a se sam men zdi tole pocen???

lp,

D

Upam da ni prevelika reklama - nimam nič s to banko sam pač povem info iz prve roke.

#75234 (odg: #75232 sdspecy)  23.10.09 16:24  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[sdspecy]

--ja tako je. menjava banke pa enostavna

#75238 (odg: #75205 noname)  23.10.09 16:53  Rosinantodgovori / citiraj  |  shramba  
[noname]

In katere npr. 3 so najugodnejše za spletno poslovanje? (NLB vem da ni.)
#75293 (odg: #75238 Rosinant)  23.10.09 21:11  nonameodgovori / citiraj  |  shramba  
[Rosinant]

:: [noname]

:: Nisem mislil, da Viso ukinjajo. Nasprotno, do sedaj sem zelo zadovoljen s poslovanjem s to kartico pri njih. Pravi le, da je mogoče pametno pogledati, če tako storitev nudi še kakšna druga banka zastonj.

::

:: Drugače pa je bila v prejšnji številki Moje finance ena tabelca s primerjavo bančnih storitev.

Lahko si pogledaš kar članek - primerjava 18-ih bank po 10-ih izbranih storitvah: Poiskali smo najugodnejšo banko
#75308 (odg: #75194 noname)  24.10.09 09:48  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[noname]

Vidiš, sploh ni slaba ideja, da malo pogledam naokrog in najdem kakšno cenejšo debetno Viso, ker 0.95 Eur mesečno mi je kar dosti :))) (sem se razvadil)
Ne NISI se! Banke se v sloveniji razvajajo!
#75334 (odg: #75232 sdspecy)  25.10.09 05:45  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[sdspecy]

:: [mbror]

:: Sam uporabljam udobni račun plus pri sparkasse.

:: Mesečno nadomestilo 3,15€ vendar je potem vse že noter vključeno. Recimo:

:: - zastonj Mastercard

:: - zastonj uporaba Netstika - elektronska banka

:: - zastonj plačilo položnic

:: - zastonj dvigi na kateremkoli bankomatu (znotraj Evroobmočja)

:: - zastonj nakazila kamorkoli (mi je zelo prišlo prav ko sem nakazoval na dibo)

lp,

D

:: Upam da ni prevelika reklama - nimam nič s to banko sam pač povem info iz prve roke.

Ok če ostane pri tem, je res poceni, ker so vsaj stroški omejeni a vendar, v tujini imaš banke, ki vse to ponujajo zastonj :)
#75346 (odg: #75334 vilijem)  25.10.09 21:25  tomzy101odgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

:: [sdspecy]

:: :: [mbror]

:: :: Sam uporabljam udobni račun plus pri sparkasse.

:: ::

:: :: Mesečno nadomestilo 3,15€ vendar je potem vse že noter vključeno. Recimo:

:: :: - zastonj Mastercard

:: :: - zastonj uporaba Netstika - elektronska banka

:: :: - zastonj plačilo položnic

:: :: - zastonj dvigi na kateremkoli bankomatu (znotraj Evroobmočja)

:: :: - zastonj nakazila kamorkoli (mi je zelo prišlo prav ko sem nakazoval na dibo)

:: Pišuka, a se sam men zdi tole pocen???

:: lp,

:: D

:: :: Upam da ni prevelika reklama - nimam nič s to banko sam pač povem info iz prve roke.

Ok če ostane pri tem, je res poceni, ker so vsaj stroški omejeni a vendar, v tujini imaš banke, ki vse to ponujajo zastonj :)

Katere tuje banke pa so to?
#75379 (odg: #75234 andrejcc)  26.10.09 15:29  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [sdspecy]

:: Pišuka, a se sam men zdi tole pocen???

--ja tako je. menjava banke pa enostavna

Edin kar je bad pr sparkasse je to da imajo samo 1 poslovalnico tle v osrednji Sloveniji... al se motim?
#75380 (odg: #75379 Hevidi)  26.10.09 15:31  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--v vseh vecjih krajih. konec koncev gres itak fizicno samo enkrat
#75381 (odg: #75379 Hevidi)  26.10.09 15:40  mbrorodgovori / citiraj  |  shramba  
[Hevidi]

Edin kar je bad pr sparkasse je to da imajo samo 1 poslovalnico tle v osrednji Sloveniji... al se motim?
http://www.sparkasse.si/poslovne_enote

Jaz sem sklenil v poslovalnici, ki je skoraj 100km oddaljena od mojega kraja bivanja ... to je pa tudi edinokrat, da sem bil v katerikoli njihovi poslovalnici. Vse se da prek neta in bankomatov.... - adijo čakanje in vrste ;)

* zadnji popravek: 26.10.09 15:40
#75444 (odg: #75238 Rosinant)  27.10.09 09:37  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  
evo, jst sm tudi tak, da vse opravim prek spleta, zato sem še zdaj primerjat par bank z vrha tistega seznama. Upošteval sem mesečno vodenje, 5 plačil na druge slo banke, 2x trajnik, uporabo spletne banke in ali imajo provizijo za dvig na bankomatih drugih bank (minimalno to imam zdaj jaz vsak mesec). Daleč najcenejša je Delavska hranilnica (2,46 eur, s tem da imajo zdaj akcijo da 1 leto vodenja ne plačaš, torej 1,04 EUR na mesec manj), tako da sem jim že poslal mejl, kako je s pogoji menjave banke. Pri Sparkase, ki se pohvali s 3,15, moraš dodati še 0,25 eur za eksterni trajnik, torej meni pride to na 3,65 eur, zato je od njih cenejša probanka (3,45).

* zadnji popravek: 27.10.09 09:37
#75445 (odg: #75444 jurassic)  27.10.09 09:45  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[jurassic]

Daleč najcenejša je Delavska hranilnica
--go semolic :). tudi ce bi bila zastonj me ne bi vidli :))
#75446 (odg: #75445 andrejcc)  27.10.09 10:13  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  
--go semolic :). tudi ce bi bila zastonj me ne bi vidli :))
kaj ma pa on s tem? resno sprašujem.

* zadnji popravek: 27.10.09 10:13
#75447 (odg: #75446 jurassic)  27.10.09 10:21  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--sindikati so lastniki http://www.delavska-hranilnica.si/pages/...
in zsss ima celo svojo placilno kartico http://www.delavska.si/pages/obcani/oseb...

oziroma ob dogajanju v gorenju

http://www.finance.si/258157/Semoli%E8_z...

* zadnji popravek: 27.10.09 10:21
#75448 (odg: #75447 andrejcc)  27.10.09 10:36  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--sindikati so lastniki
hm, ja to malce spremeni stvari. Tisti članek o grožnjah semoliča sem pa že prebral, ja. Se lepo vidi, da dela bolj zase in za svoje kot za delavce.

OK, plan B :)

* zadnji popravek: 27.10.09 10:36
#75471 (odg: #75346 tomzy101)  27.10.09 18:51  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[tomzy101]

:: [vilijem]

:: :: [sdspecy]

:: :: :: [mbror]

:: :: :: Sam uporabljam udobni račun plus pri sparkasse.

:: :: ::

:: :: :: Mesečno nadomestilo 3,15€ vendar je potem vse že noter vključeno. Recimo:

:: :: :: - zastonj Mastercard

:: :: :: - zastonj uporaba Netstika - elektronska banka

:: :: :: - zastonj plačilo položnic

:: :: :: - zastonj dvigi na kateremkoli bankomatu (znotraj Evroobmočja)

:: :: :: - zastonj nakazila kamorkoli (mi je zelo prišlo prav ko sem nakazoval na dibo)

:: :: Pišuka, a se sam men zdi tole pocen???

:: :: lp,

:: :: D

:: :: :: Upam da ni prevelika reklama - nimam nič s to banko sam pač povem info iz prve roke.

:: Ok če ostane pri tem, je res poceni, ker so vsaj stroški omejeni a vendar, v tujini imaš banke, ki vse to ponujajo zastonj :)

Katere tuje banke pa so to?
http://www.dkb.de/privatkunden/dkb_cash/

https://www.ing-diba.de/
#75475 (odg: #75471 vilijem)  27.10.09 20:36  tomzy101odgovori / citiraj  |  shramba  
:: Katere tuje banke pa so to?

http://www.dkb.de/privatkunden/dkb_cash/

https://www.ing-diba.de/

Vilijem, hvala.

Pri sparkasse bi mogoče opozoril na to, da pri nakazilu denarja iz tujine zaračunavajo provizijo tako pri eur, kot pri tujih valutah(seveda niso edina banka, ki to dela), ta pa ni tako majhna. Poleg tega računajo provizijo pri stvareh, kot so npr. polog denarja (gotovine). Mislim, da si mora vsak pogledat kaj potrebuje in kakšne specifične stroške ima predenj sprejme odločitev-ni vse vedno zlato kar se sveti. lp
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 52   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Banke  >  Katero debetno kartico izbrati?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>