Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 10:58
-0,85 %
7.049,45
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 09:55
0,58 %
1.510,17
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - januar 2010

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 473   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | > | zadnja
#80268 (odg: #80265 kobos)  28.01.10 10:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[kobos]

Črt zakaj več ne objavljaš tvojih trejdov?
ker jih ze par let nimam :)

> Pa ne spet rečt, da vrt prekopavaš, se voziš s kolesom ipd. Jebela, nisem zadovljen.

trenutno niti ne, imam hkrati odprtih vec strank za net zadeve, pa sem od nekje konca novembra na zelo udarniskem urniku, pa zemlja je zmrznjena, pa cesta je mokra ... :(
#80269 (odg: #80263 alek)  28.01.10 10:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[alek]

Črt, malo iz PR-a. Na "grievance" se odgovarja na sledeč način:
PR in jaz ziviva dalec narazen. doslej je slo OK :)

(malo za salo, malo zares: morda je pa ravno ne-PR-icnost lahko del USP, ce pomislis, kako se dandanes cedi PR v brutalnih kolicinah in se mogoce celo prejemniki ze malo navelicajo tega.)

Ali pa: mi že ne delamo nič narobe...
to bi bilo gotovo tudi vsebinsko cisto mimo, PR gor ali dol. ampak mislim, da si doslej zelo tezko dobil vtis, da izjavljam/o kaj takega.

ce ti napisem, da saj forum je ravno tam nekje, kot je bil, potem to pomeni, da ne razumem, kaj te glede na to konkretno moti in te vabim, da mi to povej.

ker pa te po dosedanjih izkusnjah poznam kot pametnega cloveka, racunam, da mi tega ni treba zavijati v neko ekstra leporecje (cesar sem zelo vesel) in to je to.

Še najbolj banalno je to, da je potrebno tako postopati tudi takrat kadar se stranka moti. V večini poslov je stranka in njeno zadovoljstvo pomebnejše od vsega drugega.
nisem pristas tega, da je stranka kralj, pa kakrsnakoli ze je in karkoli ze pocne. pa to ne leti zdaj nate osebno, pac pogovarjava se o pristopu.

moj vtis je, skozi teh zadnjih X let razlicnih projektov, da ce bi se pustili voditi absolutno temu, kaj da znj strank vsaka po svoje hoce - ali vcasih celo temu, kaj v povprecju hocejo - da bi ornk zabluzili.

to seveda ne pomeni, da zdaj bos pa na primer sel nacrtno stranke zajebavat in delat nekaj cisto kontra. pac pa pomeni, da ce sledis slepo vsakemu takemu signalu, imas potem en lep kaos in nestabilnost celega paketa.

tako da vsaka stvar se vzame na znanje, to vsekakor - vsaka gre na tehtnico, cim je jasno izrazena, kaj naj bi sploh bila. niti slucajno pa se vsaka ne uposteva. veliko se jih ze med sabo pokrajsa, potem pa ostane se vsa ostala presoja, kaj sprememba X na strani pomeni za Y, Z, etc. tako to tudi (od nekdaj) lepo diretno povem brez pretvarjanja in cukranja.

Npr. besedilo forumov je preozko glede na razpoložljivo širino ekrana.
se zelo strinjam. za moje pojme je nerodno ze to, da je sploh fiksna sirina strani, kaj sele to, da potem pa tretjino poje desni stolpec. ce bi se o tem odlocal sam, bi naredil ze iz prve drugace. vendar ni tako.

me pa veseli, da se lahko zdaj v pogovorih kolegi dodatno sklicujem se na tole tvoje mnenje.

isti problem smo v portfelju resili enostavno tako, da smo vrgli celotni desni stolpec ven. ampak to je bil portfelj, ki ima za zadovoljstvo najvecjega dela publike verjetno najbolj kriticni pomen.

zdaj pa se menimo dalje o tem, kako bi to desno glomazo zbili vsaj na normalih 160 px, se pravi cca polovico obstojece, in bi potem lahko normalno dihalo tudi vse ostalo - s forumom vred.

* zadnji popravek: 28.01.10 10:31
#80271  28.01.10 11:41  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Se strinjam, da bi lahko bila širima foruma precej širša saj mi zasede manj kot 1/2 ekrana.. In barve tudi meni delujejo pomirjujoče / zaspano.. Prejšnja stran je s svojimi črno-oranžnimi barvami izžarevala neko energijo, sedaj se pa počutim kot da sem prišel v bolnico :))

Če bi malo poživili barve bi bilo po moje takoj boljše... Moram pa pohvalit jutranje preglede, to je moje obvezno jutranje opravilo ob prvi kavici :) Ne glede na to kdo od vas ga sestavi, vedno je zelo dober in povzame aktualno bistvo...
#80272  28.01.10 11:58  Attractionodgovori / citiraj  |  shramba  

No bom pa se jaz pristavil svoje o barvah.

Na kratko, niso mi prevec vsec.

Prva stran me full moti, ker je vse prevec belo in mi full "seva u glavo", k odprem DS.

(podobno kot google, samo google mas tud v temni... klik

Vse ostale scene imam namrec v temnejsih barvah.

V forumu me pa full bega tale zelena

ceprov sem je ze mal navadu, se mi pa zdi, da je tole quotanje full manj pregledno kot je blo prej na FT.

In ker vem, da imajo vsake oci svojega malarja, se ena ideja za tiste, ki tole hekate.

Lahko bi naredil recimo ene 3 barvne variante s CSS-i recimo, ki bi se jih dalo menjat

recimo na gumb, al pa sejvat v profil.

Zdej ne vem v cem mate tole vi narejeno, ampak mi smo mel enkrat neki podobnega v asp oz aspx-u, pa ni bla neka drama.

Ce imate cas/voljo, seveda..

#80273 (odg: #80272 Attraction)  28.01.10 12:23  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

menjavat css naceloma ni problem.

ampak to takrat, ko imas sploh enkrat stabilen css. ne takrat, ko se ti vse skup se ornk premika.

najprej to, da stvar sploh sigurno deluje, potem to, kako vse se jo da oblec.
#80275 (odg: #80273 crt)  28.01.10 12:39  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Še moje mnenje, ga bom kar s pregovorom povedal: ni važno kake barve je krava sam da mleko daje
#80276 (odg: #80271 roaddogg)  28.01.10 12:52  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Se strinjam, da bi lahko bila širima foruma precej širša saj mi zasede manj kot 1/2 ekrana.. In barve tudi meni delujejo pomirjujoče / zaspano.. Prejšnja stran je s svojimi črno-oranžnimi barvami izžarevala neko energijo, sedaj se pa počutim kot da sem prišel v bolnico :))
Kva si zdravnik al pacient :)
Če bi malo poživili barve bi bilo po moje takoj boljše... Moram pa pohvalit jutranje preglede, to je moje obvezno jutranje opravilo ob prvi kavici :) Ne glede na to kdo od vas ga sestavi, vedno je zelo dober in povzame aktualno bistvo...
To pa itak, drugač pa mora čist enostavno minit en čas, da se bo (bolj) videl kak bodo zadeve laufale...

Ker vsaka selitev je po naravi stvari ena velika pi"#%ja, zato ostajam konzervativec :)

#80278 (odg: #80272 Attraction)  28.01.10 12:52  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[Attraction]

No bom pa se jaz pristavil svoje o barvah.

Na kratko, niso mi prevec vsec.

Prva stran me full moti, ker je vse prevec belo in mi full "seva u glavo", k odprem DS.

meni sevajo strani v glavo, ko sem več dni zaporedoma ogromno ur za računalnikom, enkrat sem bil tako daleč da sem dajal na 5 minut kapljice v oči (to po veliko urah-ampak sem moral nekaj dokončati)...potem sem se distanciral za en teden, ker mi je kar beli sluz tekel iz enega očesa. In se je čisto popravilo, takrat sem se šele zavedel da je za vse kriv računalnik, namreč vmes sem hodil k zdravniku (kar večkrat sem šel)..

začne se nekako tako, če sem več dni dolgo za računalnikom, nastane blaga oblika, tam pa tam se oko osuši in malo priteče ven, takrat moram stran, ker če ne grem in nadaljujem se mi začne teden, ko mi neprestano teče ven..na koncu me še TV tako moti da je adijo..

načeloma imam zelo dober vid....računalnik me pa totalno zjebe..

ajde vem da ni prava tema, sploh pa ne stran popovi zdravniki, ali kaj je že:)
#80280 (odg: #80276 MSTANK1)  28.01.10 12:59  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: [roaddogg]

:: Se strinjam, da bi lahko bila širima foruma precej širša saj mi zasede manj kot 1/2 ekrana.. In barve tudi meni delujejo pomirjujoče / zaspano.. Prejšnja stran je s svojimi črno-oranžnimi barvami izžarevala neko energijo, sedaj se pa počutim kot da sem prišel v bolnico :))

mene barva ne moti, se navadim..če je potreba zaradi majhnih črk...pa vržem na 125% pa je:)
#80281 (odg: #80275 gorazdreba)  28.01.10 13:15  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[gorazdreba]

Še moje mnenje, ga bom kar s pregovorom povedal: ni važno kake barve je krava sam da mleko daje
Ja, gorazd, tako sem mislil tudi jaz. Vendar, kot vidiš, so lahko barva in lepota mukanja (WTF!) krave bolj pomembni, kot kvaliteta njenega mleka. Večina ljudi ima raje načičkane strani z milijon smeški, kjer se ti kot stranki ( ki prinaša samo svoje klike, ničesar pa ne kupi) prijazno dobrikajo vedno uslužni serviserji. Take strani morajo za seboj imeti stalen vir, ki jo vzdržuje (televizija, časopis, podjetje, ki tukaj zgolj oglašuje svojo storitev), sicer je prepuščena sama sebi, in kvalitete pač ni.

Sedaj, ko sem izvedel, kaj pomeni UPS, sem toliko bolj srečen z tem denarnimsupermarketom (ja, mene izrecno moti že samo ime strani :-)), ker mi je povsem jasno, kaj je njihov UPS. Delajo stran za ljudi, ki jim je vsebina daaaleč pred obliko. Saj obliko so tudi pripravljeni premakniti malo sem, malo tja. Ampak da bi pa zastonj (!!!) nekomu risal srčke pred oči, bi bilo pa malo preveč. Dokler je to nazivno (in uredniško zgolj nazivno) bilo pod streho KD, so bili ustvarjalci od tam plačani, in so se na povpraševanje po srčkih pač morda morali malo bolj ozirati - ampak takrat je stran (tudi finančno) stala, takšna kot je bila, in vsak zastonjski prišlek ni dobil sindroma velepomembne stranke, zato je bilo tega precej manj.

Sedaj pa je seveda vsem jasno, zakaj se gre. KD je uredniško šla v sajenje rožic in srčkov, uredništvo spletne strani pa v ponujanje svojega znanja. In ker vsak ve, da če ne bo obiska, bralcev, bo stran crknila, se mu je po dolgih mesecih končno spet zgodilo, da se nekje čuti pomembnega. Zato brž malo dvigne nos, in pove, kakšna uslužna strežba mu pripada. Taki smo ljudje, še posebej tisti, ki nam sicer nikjer ne strežejo. Jaz recimo to zelo rad počnem v gostilni (ko jim prinesem svoj denar).

Prepričan sem, da se UPS ne bo spremenil (torej ponujanje mleka, in ne krašenje krave). Toliko poznam vsaj dva ustvarjalca. Ko bo mleko enkrat polnomastno in brez bacilov, bodo morda šli risat srčke. Če bi pa sedaj, v času zagona stvari, risali srčke namesto da bi krmili kravo, potem bi najbrž izgubili vse, ne le tistih, ki svojo klikanje visoko cenijo. (oziroma bi se zasidrali v mlakužo slovenskega spleta, za kar so nekateri v uredništvu precej prestari :-))

Zato sem tudi prepričan, da se bolj spokojen del uredništva (hehehe) ne sekira preveč zaradi opomb, da je ob rojstvu fantka njegova zibelka rožnate barve. Storiš to, kar moreš, in stvari se odvijejo, kot pač se, same od sebe. Sekirat se za nekaj,česar ne moreš spremeniti, je zelo nespokojno :-)
#80282 (odg: #80281 Tujec)  28.01.10 13:19  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

In da se vrnem na temo. še zmeraj sem v šortih, še minus 30 točk sp500, da bom na svojem starem stanju. Seveda pa mi je uspelo medtem, ko se indeksi pomikajo v "pravo" smer, zagoniti nekaj denarja kot ovca za forex eksekutorje :-) Back to the drawing board with my daytrade strategy :-))
#80283 (odg: #80281 Tujec)  28.01.10 13:25  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Prepričan sem, da se UPS ne bo spremenil (torej ponujanje mleka, in ne krašenje krave). Toliko poznam vsaj dva ustvarjalca. Ko bo mleko enkrat polnomastno in brez bacilov, bodo morda šli risat srčke. Če bi pa sedaj, v času zagona stvari, risali srčke namesto da bi krmili kravo, potem bi najbrž izgubili vse, ne le tistih, ki svojo klikanje visoko cenijo. (oziroma bi se zasidrali v mlakužo slovenskega spleta, za kar so nekateri v uredništvu precej prestari :-))

Zato sem tudi prepričan, da se bolj spokojen del uredništva (hehehe) ne sekira preveč zaradi opomb, da je ob rojstvu fantka njegova zibelka rožnate barve.
tako je
#80284  28.01.10 13:45  alekodgovori / citiraj  |  shramba  

UPS je nekaj pri računalnikih za pomožno napajanje...

USP je pa nekaj če hočes €€ zaslužit.
#80285 (odg: #80284 alek)  28.01.10 13:51  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

kot vidiš, mi nikakor ne gre... ne pri kraticah in ne pri zaslužku :-) še dobro, da mam ženo za obe stvari :-)
#80288 (odg: #80285 Tujec)  28.01.10 15:44  uncleodgovori / citiraj  |  shramba  

Na SP500 smo se včeraj odbili od dna naraščajočega kanala zadnjih 5 mesecev kar je obenem ista vrednost pod katero nismo morali od 11.11. pa do 9.12 - mi ni najbolj všeč :P
#80289 (odg: #80288 uncle)  28.01.10 16:46  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Me nič ne moti. Sem se uspel spustiti po g/u toboganu za 100 "nadstropij" niže.

#80290 (odg: #80289 creatin)  28.01.10 17:27  uncleodgovori / citiraj  |  shramba  

TCK je definitivno zrel za short...

#80291 (odg: #80290 uncle)  28.01.10 17:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[uncle]

TCK je definitivno zrel za short...
zdaj je nekaj stale (no, ze par dni) glede kitajskega novega kao bremzanja... s tem v zvezi glej tudi

http://www.ritholtz.com/blog/2010/01/bal...
#80292 (odg: #80291 crt)  28.01.10 18:16  uncleodgovori / citiraj  |  shramba  

Opala...če danes zaključimo pod 1080 pol se bo šele začela veselica...
#80293 (odg: #80292 uncle)  28.01.10 18:42  7tom1jaodgovori / citiraj  |  shramba  
[uncle]

Opala...če danes zaključimo pod 1080 pol se bo šele začela veselica...
na 70 spx bo obrat navzgor

* zadnji popravek: 28.01.10 18:42
#80294 (odg: #80293 7tom1ja)  28.01.10 18:52  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

huh, kaj ste pa počeli z borzo teh nekaj ur, ko me ni bilo? Zgleda da je zame najboljši recept, da se pozicioniram, potem pa brž proč od ekrana!

Stavim pivo in burek, (in celoten portfelj hehe) da je to obrat trenda :-P
#80295 (odg: #80294 Tujec)  28.01.10 19:06  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
Stavim pivo in burek, (in celoten portfelj hehe) da je to obrat trenda :-P
Call :)
#80296 (odg: #80295 MSTANK1)  28.01.10 19:23  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

the bet is on!

Zdaj morava samo še določiti, kaj to pomeni obrat trenda :-)

Stavim torej (pivo in burek), da do 1.6.2010 sp500 ne bo več šel čez zadnji vrh - to je 1150.45.

Če se usa odloči za devalvacijo dolarja, helikopterske posege na trg itd... no, potem vam jebem vse po spisku :-)
#80297 (odg: #80296 Tujec)  28.01.10 19:40  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
Če se usa odloči za devalvacijo dolarja, helikopterske posege na trg itd... no, potem vam jebem vse po spisku :-)
Sam mam ene dolarje kr v predalu, pol jih bom verjetno prestavil / reinvestiral :) v kamin...

* zadnji popravek: 28.01.10 19:40
#80298 (odg: #80297 MSTANK1)  28.01.10 19:51  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

da je človeku toplo, je ena od osnovnih potreb - še posebej v mrzli zimi. Devalvacija dolarja bi me močno pogrela - metaforično... ampak dandanes so vse to samo še številke na ekranu - niti za v peč niso več dobre. Moraš biti pa res fosil, da jih imaš v predalu :-)
#80316  29.01.10 15:50  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Se bo tole kaj obrnilo al ne. Jaz sem long
#80317  29.01.10 16:33  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

Grantham: Lessons Learned in the Decade

http://www.ritholtz.com/blog/2010/01/gra...

George Soros warns gold is now the 'ultimate bubble'

http://www.telegraph.co.uk/finance/finan...

Is Thorium an Answer to Global Warming?

http://scienceblogs.com/mikethemadbiolog...

Signs Of The Apocalypse: Large Multinationals Layoff Over 60,000 In January

http://247wallst.com/2010/01/28/signs-of...

"We No Longer Classify The U.K. Among The Most Stable And Low-Risk Banking Systems"

http://www.zerohedge.com/article/sp-we-n...

#80318  29.01.10 21:05  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Kako mi je vsak damn bolj všeč tale rdeča barva
#80319 (odg: #80318 gorazdreba)  29.01.10 21:17  uncleodgovori / citiraj  |  shramba  

Niiice!

Vedno ko smučam gre borza v "mojo" smer ;)

Predrtje kanala na SP500, ZINC, TCK in HERO tud v zeljeni smeri...SD pod 7,8 bo tud na target listi...
#80322  29.01.10 23:46  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

Best Economic Gauge You’ve Never Heard Of

http://www.ritholtz.com/blog/2010/01/bes...

How The AIG Bailout REALLY Worked

http://www.businessinsider.com/chart-of-...

Faber Says S&P 500 May Drop 20% on Economic, Earnings Prospects

http://www.lewrockwell.com/faber/faber43...

France's Sarkozy "We Need A New Bretton Woods System"

http://www.zerohedge.com/article/frances...
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 473   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - januar 2010

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>