Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 04:59
0,69 %
9.090,84
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 14.06
-0,44 %
1.341,05
SI 14.06
0,18 %
871,72
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  kapitalizacija fondpolice

Naložbena, življenjska, premoženjska zavarovanja, novi produkti...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 6
#81354  26.02.10 08:43  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni,

Pri KD Življenju imam sklenjeno fondpolico (življenjsko zavarovanje, obročno plačevanje). Vse lepo in prav – do pred kratkim, konkretneje decembra 2009, ko sem poslala pisni zahtevek za kapitalizacijo na svojega agenta - finančnega svetovalca (pri katerem sem polico tudi sklenila), kot je bilo zahtevano. (Ne zahajajmo v to ali se mi splača ali ne, stroški, še vedno trganje s privarčevanega kupčka za riziko premije ipd.)

Problem nastane v komunikaciji in izvrševanju – namreč, 23.decembra 2009 pošljem zahtevo po mailu in po navadni pošti na svetovalca z zahtevo po kapitalizaciji. Odgovor dobim, da bo uredil. Zadevo dam ad acta.

Januarja dobim položnico. Ok, zadevo sem res dala malo pozno v realizacijo. Plačam januarsko premijo. Pokličem agenta in vprašam, ali je to zadnja? Odgovor – ja, je bilo malo pozno. OK, zadeva zopet ad acta.

Dobim februarsko premijo za plačat – že rahlo ..... spet pokličem agenta in vprašam, kje se je zataknilo, kako da sem dobila spet položnico???? Vmes me je še nekdo klical, če bi ¢presedlala¢ na trajnik – pa sem jo zavrnila, ker želim zadevo ¢skenslat¢. A je bil glasek začuden, ker kot ¢ona vidi na ekranu¢ je vse b.p. ?????!!!!!! Pokličem spet agenta in mi zagotovi, da je februarska popolnoma zadnja premija. Ok, sicer z velikim strahom pričakujem konec meseca oz. začetek marca in eeevvvvooooo – dobim tudi marčevsko položnico!!!!!!!!!

Seveda totalno nejevoljno in totalno razdražena pokličem agenta, ki me prekine in pošlje sms – pokliči me jutri, sem na sestanku.

Tako, zgodbico poznate in sedaj moje vprašanje:

Kakšne so moje pravice (ker glede na splošne pogoje omenjene zavarovalnice, je zadeva jasna – do 15. v mesecu, če kar koli pošlješ, je že realizirano s prihodnjim mesecem oz. če je to kasneje pa čez dva). Po tej logiki, je bila samo januarska ¢upravičeno¢ prispela položnica, vse nadaljnje pa so ¢kiks¢ mojega finančnega kvazi svetovalca. Torej, končno bi želela zadevo kapitalizirati in me zanima, kaj mi predlagate? Morda tudi, da denar kar ven poberem pa kljub vsem izstopnim stroškom, davku ipd.

Da se obrnem na splošno neko službo v KD in pošljem dopis z vsemi navedbami in zahtevam nazaj februarsko vplačilo (ali to sploh lahko, glede na to da me ni nihče silil plačati premije) z naznako, da marčevske sploh ne mislim plačat?

(Sem pa ravno pred nekaj minutami preverila na brezplačni številki in mi je prijazna ga. Anja sporočila, da zahtevka do danes – 26.2.2010 – še niso prejeli in naj ga pošljem kar na sedež zavarovalnice, da je pa sicer moje ravnanje bilo pravilno, ko sem se obrnila na svojega agenta!)

Hvala

#81362 (odg: #81354 nadina)  26.02.10 09:03  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

V vseh takih primerih svetujem DIREKTNO komunikacijo z zavarovalnico in to s priporočeno pošto (ne glede na to, kaj pravijo v telefonskih studijih ali kaj pravi agent). Tvoje pogodbeno razmerje je z zavarovalnico.
#81364 (odg: #81362 sandi)  26.02.10 09:25  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  

Drži. A vendar, ko sklepaš posel, se stranke nekako navežejo na osebo, pri kateri so že nekaj delali. In vse nadaljnje želje urejajo z njo, sploh pa, če ta oseba še vsaj 10 x med sklepanjem posla uporablja frazo - v primeru kakršnih koli težav, želja ipd. se obrnite name. To vidim tudi iz lastnih izkušenj.

Sedaj vem – jaz in institucija. Ne pa - jaz in oseba iz institucije.

* zadnji popravek: 26.02.10 09:25
#81366 (odg: #81354 nadina)  26.02.10 09:27  aljosa22odgovori / citiraj  |  shramba  

Kdaj ste polico sklenili?
#81368 (odg: #81366 aljosa22)  26.02.10 09:36  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  

junija 2006
#81370 (odg: #81368 nadina)  26.02.10 09:46  aljosa22odgovori / citiraj  |  shramba  

Polico lahko odkupite, ker so pretekla vsaj 2 oz. 3 leta itd. Pokličite na FT na tel.: 01 582 67 51 (tajništvo) in vas bodo vezali naprej na pristojne službe. Zahtevajte obračun stanja oz. "koliko bi dobili ven, če danes izplačate". Vse kar boste povedali oz. se zmenili po po tel. jim dostavite tudi pisno na mail.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 6

Seznam forumov  >  Zavarovanja  >  kapitalizacija fondpolice

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>