Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 18:44
-1,66 %
7.430,00
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:50
0,58 %
1.456,79
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - torek, 4.05.2010

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - torek, 4.05.2010
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 04.05.10 09:11  sandi (admin) (DS) shramba  

* zadnji popravek: 04.05.10 09:11

Komentarji uporabnikov  (vseh: 52; zadnji: 05.05.10 06:52)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

04.05.10 09:48  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

A direct appeal to Germans to support Greece by buying its bonds has been launched by one of the country’s newspapers in an attempt to counter the strong feeling in Germany against a bail-out.

Monday’s edition of Handelsblatt features a selection of prominent German politicians and business leaders who all say they have or will personally buy Greek bonds, under the banner headline “Germany helps”.

link...

prva asociacija: zajam za srbiju

04.05.10 10:08  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--sploh se ne bom cudil, ce se bo na neki tocki nemcem spet strgalo in ob tem jih bom cisto razumel
 04.05.10 10:34  crn1odgovori / citiraj

hehe, ste videli naslovniceo "The Economist"? Acropolis now!

http://www.economist.com/images/covers/c...
 04.05.10 11:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
PIIGS pentagonala. Grafični prikaz omrežja dolgov.
uouuuu

najboljse da se italija in francija kar zdruzita in ravno tako spanija in portugalska. medsebojnih tezav ne bo več in potem ne bo dvoma, da so TBTF

eu uradniki pa bi se ras lahko kaj naucili od yuge. vse ze videno in spet se gre po isti poti.
 04.05.10 11:53  Tujecodgovori / citiraj

To nekak treba razložit mednarodni skupnosti... da je ipak bolj sprejemljivo, da penijo grki, kot da penijo nemci, in imajo celo pravico, da penijo.

Meni absolutno ni jasno, kako zelo odrezana jajca imajo nemci, če bojo to pogoltnili.

Kot zanimivost - bil sem v nemčiji službeno in ko so se ga zvečer nažrli ko krave, je prej ko v pol ure prišla ven debata, da oni danes niso krivi za to, kar so počeli njihovi predniki v WW2. Pa saj vam nisem nič rekel, jebo vas, jasno da niste... stigma je močna u sto mater, in če je ne bi bilo, bi se nemci pomoje danes samo režali grkom in meli stand up comedy na ta račun, ne pa da eminentni politiki pozivajo, da se grke reši.

Mene zanima, kaj bojo pozivali, ko bo treba rešit italijane ali špance? Naj vsak nemec, ki dela, (kakih 35mio?) kupi za 10.000 - 20.000 evrov italjanskih obveznic al kaj? Al bojo kar dodaten davek uvedli - recimo enih 20% za sprotno doniranje v južno evropski žakelj brez dna?

Fuckin absurd.

04.05.10 11:58  Tujecodgovori / citiraj

mene sicer najbolj fascinira irski dolg glede na njihovo velikost. A kdo res misli, da se to da odplačati v realni vrednosti?
 04.05.10 12:06  Tujecodgovori / citiraj

Kar me posebej zanima, je rakcija trga na eno ali drugo odločitev.

Mislim, da je precej vkalkulirano, da bo gršija rešena, in je tečaj evra temu primeren... je možno, da bi ob uporu folka in propadu bailouta, evro pridobil na vrednosti - ker tak upor bi pač bil jasno znamenje, da nema trte mrte niti za ostale pujske...

In kaj bi se lahko zgodilo z obrestmi na nemške obveznice (in ostale evropske), če se vse pujse brez pardona gre reševat?
 04.05.10 13:07  Redstripeodgovori / citiraj

Ou strejnđer, ti pa imaš opravka ;-)

Ma ko jebe lenobne Grke. Kar so si skuhali naj kar sami pojedo. Nekako mi ni šlo pred leti v račun kako to da so oni v EU mi pridni Slovenici pa še vedno na Balkanu :-)

Mislim da se zna zgoditi domino efekt, če ste pomagali Grkom, pa dajte še nam (portugalska, španija). Klinci Islandci bi tudi sedaj imeli euro, ko se jim je vse sesulo.

Vem da je tistih 400M za ene Grke pič..n dim, ampak eni obubožani SLO pa prekleto veliko.
 04.05.10 13:20  Tujecodgovori / citiraj

ja, domino efekt, ja. In to je precej vkalkulirano v tečaj evra, morda? če pa ni, bo pač lepo počasi plezal svojo pot v x.

Kaj pa če se zdaj kar naenkrat folk dvigne, in reče, no money, fuck you merkel..., and all the rest? bi t olahko dvignilo tečaj evra?
 04.05.10 13:27  nevermindodgovori / citiraj

Bank Failures reported by FDIC (graficno)

http://www.ritholtz.com/blog/2010/05/ban...
 04.05.10 13:38  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--meni se zdi, da je tecaj evra glede na zaplezanost eu skoraj obsojen na drsenje, kar z vidika izvoza niti ni napacno.

drugace pa v sloveniji ze nekaj casa nismo menjali valute. pocasi bi bil ze cas :). davcne spremembe so se vedno skoraj vsakoletne, ne vem zakaj bi se omejevali pri zbiranju valut :))

predlog nove valute in gospodarske skupnosti medbalk (portugalska, spanija, italija, slovenija, hrvaska, crna gora, albanija, grcija so tvorni elementi. pridruzijo se lahko se bih, srbija, bolgarija, kosovo in romunija). samo se francijo bi bilo potrebno razbit na dva dela, da je komplet okupirana obala in potem se cola nemce, ko hocejo na mediteran :))
 04.05.10 13:46  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[nevermind]

Bank Failures reported by FDIC (graficno)

http://www.ritholtz.com/blog/2010/05/ban...
--v evropi (vkljucno s slovenijo) pa komaj kaj. ja zatiskanje oci, skrivanje realnih bilanc in kazanje na druge (zda) je norma. ko pa udari realnost pa jok in stok. interesting times ahead
 04.05.10 13:54  uncleodgovori / citiraj

Kaj pravzaprav pomeni za vsakdanje življenje v državi njen bankrot?
 04.05.10 14:10  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Tujec]

Meni absolutno ni jasno, kako zelo odrezana jajca imajo nemci, če bojo to pogoltnili.
a ti nic ne beres clankov v financah :)

sirjenje eu je bilo koristno za zlasti nemsko kot zelo izvozno naravnano gospodarstvo. tudi za banke. v bistvu lahko celo storijo jemljes, ceprav ne tako destilirano kot v primeru kitajska-usa, kot vendor financing.

in zdaj je pac prislo do tega, da bi pa kupci naenkrat rabili znj denarja, v toliksni masi, da to ni vec trivialno. prvic doslej. in je pac prvic stvar malo bolj resno na tehtnici. ker doslej je bilo trivialno, da se da.

morda se se vedno splaca. vsaj gospodarstvu. in lahko v tem smislu vzamemo tisto od merklice o pozivu zasebnemu sektorju in tale svezi nastop znanih imen v handelsblattu.

(kupci bi sicer denar rabili tokrat bolj zaradi pravic. pravica, to je, ce se ti nekaj zdi ful kul in potem politicno dosezes, da je to pravicno, posteno, korektno in ti pripada. kar v razmerah splosne volilne pravice ni problem. problem je samo, ko je treba placati. to pa je tipicno dlje od enega politicnega mandata in definitivno dlje od horizonta volilca.)

* zadnji popravek: 04.05.10 14:10
 04.05.10 14:09  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[uncle]

Kaj pravzaprav pomeni za vsakdanje življenje v državi njen bankrot?
recimo to, da ti ne delajo ali sad ga vidis - sad ga ne vidis delajo zdravstvo, sociala, policija.. v to smer je slo tisto moje iz jeseni 2008:

- pravna in fizična varnost lastnine in oseb v zahodnem svetu nista več samoumevni;

- aktualne teme za osebne finance: kako obdržati prihodke, kje imajo dobro izbiro rabljene robe, kako upravljamo zelenjavni vrt, ali res obstaja javni prevoz.

glej za stos tudi: orlov (peak oil komponento lahko sprejmes ali tudi ne, precej slikovito je ze vse ostalo)

* zadnji popravek: 04.05.10 14:09
 04.05.10 14:11  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[andrejcc]

drugace pa v sloveniji ze nekaj casa nismo menjali valute. pocasi bi bil ze cas :). davcne spremembe so se vedno skoraj vsakoletne, ne vem zakaj bi se omejevali pri zbiranju valut :))
ves ono iz juge - o projektnem planiranju...

nismo se drzali ni soulova ni diksija ni dzezova... i zasto bismo se sad, pobogu, drzali rokova?
 04.05.10 14:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Tujec]

In kaj bi se lahko zgodilo z obrestmi na nemške obveznice (in ostale evropske), če se vse pujse brez pardona gre reševat?
a to je "ce uganes, kolko pomaranc imam v vreci, ti dam vseh deset"?
 04.05.10 14:13  ravaodgovori / citiraj
[crt]

:: [Tujec]

:: Meni absolutno ni jasno, kako zelo odrezana jajca imajo nemci, če bojo to pogoltnili.

a ti nic ne beres clankov v financah :)
just a gigolo ....

sirjenje eu je bilo koristno za zlasti nemsko kot zelo izvozno naravnano gospodarstvo. tudi za banke.
vsekakor. ampak kar naenkrat se je zaredilo neverjetno veliko prašičev za nafutrati.
 04.05.10 14:18  uncleodgovori / citiraj

Pa penzije in plače v javnem sektorju?

Od kod denar za to?
 04.05.10 14:27  Tujecodgovori / citiraj

Pa berem jaz tvojo jezo, brez skrbi.

ampak okej - saj do zdaj se je splačalo. Kaj zdaj imamo moralno barriero al kaj? Do zdaj se je splačalo, zdaj se ne več, naj crknejo. Ker to, da ti njim daješ denar, da oni kupujejo tvojo robo... to ni to, in da se kitajci to grejo z ameri, je pač problem kitajcev - in ni to ravno neka spodbudna smer za nemčijo.

Pomoje se več ne splača. Mislim - ne pomoje - ne splača se pa pika. Prišli smo pač do konca tega početja, ki se ga je od nekdaj počelo zato, ker je volilna pamet dolga 4 leta.

Zdaj bodo pa nemci iz moralnosti financirali grke al kaj?

"Pokenjam se ja na vašu poštenost"... yuga again.
 04.05.10 14:29  Tujecodgovori / citiraj
[uncle]

Od kod denar za to?
Če ugotoviš, da nimam nič pomaranč v vrečki, jo bom sam nesel v smeti :-)))
 04.05.10 14:30  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[uncle]

Od kod denar za to?
lej. javni sektor je (poleg tega, da drzi v rokah logistiko drzave) X% volilnega telesa in s priblizno enako pametjo kot drugi deli. kar pomeni: ce se meni digne kurac, da nekaj hocem, potem je to moja pravica.

glasoval bom za tistega, ki mi bo to dal. za vse ostalo me boli tisto, kar se mi je dvignilo.

ce mi bo nekdo rekel, da to pa vec ne gre, bom pa rekel: KVA! a smo se za to boril? kje pa je drzava? to mora uredit drzava!

in ce bo kdo rekel: a pa ti razumes, da mora tudi drzava nekje vzet denar? a razumes ekonomiko omejenih virov?

bom rekel: KVA! jebo te bush kaksni omejeni viri! kako vzet denar, to govorijo samo placani lakaji neoliberalizma! mama ti je omejeni vir! ... in bom sel metat paradajze, in vsi politiki se bodo pred mano usrali.

kaj od zgornjega ni jasno?
 04.05.10 14:33  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Tujec]

Pa berem jaz tvojo jezo, brez skrbi.
to pa ne mores, ker je ni. ne more clovek bit X let jezen za ene in iste vnaprej jasne stvari, tudi ce bi imel veselje do tega.

Pomoje se več ne splača. Mislim - ne pomoje - ne splača se pa pika.
no, ti pac nisi nemsko gospodarstvo, tak da je vseeno :)

ps. jaz se o tem pogovarjam, ker bi moral pocet nekaj drugega, what's your excuse :)))

* zadnji popravek: 04.05.10 14:33
 04.05.10 14:34  ravaodgovori / citiraj
[uncle]

Od kod denar za to?
sad ga ima, sad ga nema, ampak to še ni tak problem.

resni problemi so npr. množično nasilje, potreba po paravojaških stražah (italijani jih že imajo) ipd.

* zadnji popravek: 04.05.10 14:34
 04.05.10 14:37  Tujecodgovori / citiraj

ker mi že en cel mesec manjka volje do moči...zdaj lih mi bo vrglo fit ven, in potem se spet zakopljem v knjige ali pa v biznis, ali pa grem malo potovat...

Zdaj je uno stanje, ko ni stanje... saj veš... tišina, mencanje, drekanje... potem se bo pa utrgalo, smer bo izbrana, in bom samo še gnal, nobenega prepucavanja na forumu ne bo...

Adijo pamet.
 04.05.10 14:37  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[crt]

kaj od zgornjega ni jasno?
-- :))))
 04.05.10 14:39  Tujecodgovori / citiraj

da pa nisem nemško gospodarstvo, to je pa tut res, ja... hehehe.
 04.05.10 14:39  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Tujec]

ker mi že en cel mesec manjka volje do moči...zdaj lih mi bo vrglo fit ven, in potem se spet zakopljem v knjige ali pa v biznis, ali pa grem malo potovat...

Zdaj je uno stanje, ko ni stanje... saj veš... tišina, mencanje, drekanje... potem se bo pa utrgalo, smer bo izbrana, in bom samo še gnal, nobenega prepucavanja na forumu ne bo...
pejd na bicikl, jaz mam zlomljeno roko, what's your excuse :)
 04.05.10 14:41  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[Tujec]

"Pokenjam se ja na vašu poštenost"... yuga again.
--jep. tu je pa vedno znova vredno dodati link http://www.youtube.com/watch?v=gMBKgN-p6...
 04.05.10 14:41  Tujecodgovori / citiraj

tebi ja lahko, ko se lahko s seboj skregaš...

Jaz moram nekoga met, da mu jebem mater... in zdaj je ravno ta forum nabasal, jebi ga, kurac se digao, svjet nije pošten.

saj grem zdaj, so se kandidatke javile... preklet dež... vsi so krivi, samo jaz ne...
 04.05.10 14:42  Tujecodgovori / citiraj

sicer pa: pejd na sobni bicikl, ne pa da izgovore malaš :-P
 04.05.10 14:43  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[Tujec]

Jaz moram nekoga met, da mu jebem mater... in zdaj je ravno ta forum nabasal, jebi ga, kurac se digao, svjet nije pošten.

saj grem zdaj, so se kandidatke javile...
--ta stare al ta mlade?

preklet dež... vsi so krivi, samo jaz ne...
--aha, ta stare :)))
 04.05.10 14:44  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

ne morem, roka pripeta na trup, se ne sme guncat vse skup... lih tolko da tipkam. pisem pa zato, ker bi moral namesto tega dresirat eno relativno zajebano upload komponento, pa nisem ravno razpolozen.
 04.05.10 14:44  Tujecodgovori / citiraj

rofl... car si, res :-))

No, grem jaz, nek se jebu svi.
 04.05.10 14:46  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[rava]

:: [uncle]

:: Od kod denar za to?

sad ga ima, sad ga nema, ampak to še ni tak problem.

resni problemi so npr. množično nasilje, potreba po paravojaških stražah (italijani jih že imajo) ipd.
--jep. worst case scenario puzzle ima ze prakticno vse dele. samo se sestaviti se mora...
 04.05.10 14:47  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

rece se: sve je sranje osim pisanja.

no, ce bi pa bil nemsko gospodarstvo...

RTRS – DEUTSCHE BANK CEO SAYS IMPORTANT TO EXTINGUISH FIRE IN GREECE

RTRS – DEUTSCHE BANK CEO SAYS WE WILL PARTICIPATE IN HELPING GREECE, ARE KEEPING CREDIT LINES OPEN FOR GREEK BANKS

RTRS – DEUTSCHE BANK CEO SAYS WILL MAINTAIN CREDIT LINES TO GREEK GOVERNMENT

RTRS – DEUTSCHE BANK CEO SAYS FINANCIAL SECTOR AIMS TO PROLONG GREEK BOND HOLDINGS
 04.05.10 14:50  ravaodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: --aha, ta stare :)))
kako je to žalostno, ko se mlademu človeku takole poslabša in zoži izbor. res tragično.
 04.05.10 14:56  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[rava]

kako je to žalostno, ko se mlademu človeku takole poslabša in zoži izbor. res tragično.
--tako hudo pa spet ni. pridobiva na zakladnici znanja :)
 04.05.10 15:01  ravaodgovori / citiraj
[crt]

rece se: sve je sranje osim pisanja.

no, ce bi pa bil nemsko gospodarstvo...

RTRS – DEUTSCHE BANK CEO SAYS IMPORTANT TO EXTINGUISH FIRE IN GREECE

RTRS – DEUTSCHE BANK CEO SAYS WE WILL PARTICIPATE IN HELPING GREECE, ARE KEEPING CREDIT LINES OPEN FOR GREEK BANKS

RTRS – DEUTSCHE BANK CEO SAYS WILL MAINTAIN CREDIT LINES TO GREEK GOVERNMENT

RTRS – DEUTSCHE BANK CEO SAYS FINANCIAL SECTOR AIMS TO PROLONG GREEK BOND HOLDINGS

preklet dež ... vpitje po forumu ..... halo, admini ???

ojej, izgleda, da na grških barkah ne letujejo le komisarji ampak tudi šefi nemških bank.

* zadnji popravek: 04.05.10 15:01
 04.05.10 15:24  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[rava]

preklet dež ... vpitje po forumu ..... halo, admini ???
evo, malo za spremembo. sem gledal v statistiki periskopa, po katerih ključnih besedah ljudje v googlu pridejo na ta sajt in opazil nekaj simpatičnih googlovih poizvedb, ki se ponavljajo vsakih par dni:

"zaposlimo varstvoslovca"

"diplomirani organizator turizma plača bonusi dodatki"

"kdo zaposli diplomiranega upravnega organizatorja"

(zmagovita pa je "lyoness prevara" :-)
 04.05.10 15:29  roaddoggodgovori / citiraj

Ulala

Tale Henry Blodget je pa že pravnomočno bil 1x obsojen zaradi prevare ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Blodg...
 04.05.10 15:37  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

Ulala

Tale Henry Blodget je pa že pravnomočno bil 1x obsojen zaradi prevare ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Blodg...
Tule piše, da se je izvensodno poravnal, ne pa, da je bil obsojen. Obsodbe so hudičevo redke, še Quattrone se je na koncu izmazal.
 04.05.10 15:39  ravaodgovori / citiraj
[sandi]

"zaposlimo varstvoslovca"
sem mislila, da se hecaš. pol sem šla pa malo poguglat tole varstvoslovje in presenečeno ugotovila, da imamo zdaj že diplomirane vunbacitelje. svašta :))
 04.05.10 16:00  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[rava]

sem mislila, da se hecaš. pol sem šla pa malo poguglat tole varstvoslovje in presenečeno ugotovila, da imamo zdaj že diplomirane vunbacitelje. svašta :))
imamo res svašta. na primer študij sredozemskega kmetijstva (ta vključuje tudi, dobesedno, "metode senzorične analize oziroma degustacije"):

http://www.pint.upr.si/famnit/izobrazeva...

(tu gre verjetno za kak EU program prenosa know-howa iz grčije :-)
 04.05.10 19:17  gsavliodgovori / citiraj
[sandi]

imamo res svašta. na primer študij sredozemskega kmetijstva (ta vključuje tudi, dobesedno, "metode senzorične analize oziroma degustacije"):

bolj direktno: študirajo žretje.
 04.05.10 20:57  Hevidiodgovori / citiraj
[rava]

:: [sandi]

:: "zaposlimo varstvoslovca"

in kaj naj bi blo tle smešnega? WTF? kader za ta fax je imel najvišje omejitve (vsaj uni smer), tko da tole je smetana študentov, tko da takle prezirljiv odnos je skratka katastrofalen... v razvitem svetu so to top kadri privatnih zavarovalnih agencij in razni fraud preventorji...

žalostna in neperspektivna je družba v kateri se vsa družboslovna znanja mečejo v isti koš z negativno stigmo... isto sceno smo že mel na FT glede stigmatiziranja obramboslovja ko se najde kakšen pametnjakovič, ki ne loči seme od plevela...

04.05.10 21:26  cicibanodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: "Pokenjam se ja na vašu poštenost"... yuga again.

--jep. tu je pa vedno znova vredno dodati link http://www.youtube.com/watch?v=gMBKgN-p6...
to si pa dobro zadel :)
 04.05.10 21:38  Hevidiodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: "Pokenjam se ja na vašu poštenost"... yuga again.

vrhunsko!
 04.05.10 22:23  gorazdrebaodgovori / citiraj

Teza iz današnjih odmevov:

Grčija je naslednji Lehman Brothers

04.05.10 22:55  uncleodgovori / citiraj

"Tam dol" bo še cela štala se meni dozdeva...

Zanimivi so odzivi folka v Grčiji...nekateri ne zelijo pomoči, ker pol da jo bo zlobna tujina silila k varcevalnim ukrepom.

Se spomnim, da smo ze enkrat imeli debato, da volivci pač izvolijo tisto, kar jim najbolj ustreza kratkoročno, politik pač uboga v zameno za priljubljenost in z horizontom razmisljanja do naslednjih volitev...

Črtov danasnji člaek je zagotovo na mestu, samo to se mi zopet zdijo srednjeročne resitve...pri reprogramu posojil se tudi bančni direktorji ozirajo pač toliko v prihodnost da dosezejo konec mandata in pokasirajo nagradne bonuse...ampak dolgoročno se tole vse skup nič ne izide...

Kaj bo, ko tujina pokapira (ali si vsaj javno prizna) da je ta posojen keš podarjen in da se cifre se kar vecajo?

Da nebom kje cez 20 let sel na dopust v Grčijo pa bom kazal potni list nemskemu cariniku??
 04.05.10 23:39  ravaodgovori / citiraj
[uncle]

Da nebom kje cez 20 let sel na dopust v Grčijo pa bom kazal potni list nemskemu cariniku??
grčija ni ravno moja destinacija, čeravno bi bilo fino, da bi šla tja za malo daljši čas, če se res upokojujejo s 53 leti :). bilo bi pa fino, če bi nemškemu cariniku lahko pokazali potni list ob prihodu v slovenijo.
 05.05.10 06:52  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[uncle]

resitve...pri reprogramu posojil se tudi bančni direktorji ozirajo pač toliko v prihodnost da dosezejo konec mandata in pokasirajo nagradne bonuse..
da.

.ampak dolgoročno se tole vse skup nič ne izide...
jah, v splosnem nihce ne prezivi zivljenja :)

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>