Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 06:14
1,04 %
10.821,46
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 30.09
1,98 %
1.178,51
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  Ali je Kitajska mehurček

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 68   stran:  1 | 2 | 3 | > | zadnja
#2757  09.01.07 10:59  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

http://china.seekingalpha.com/article/23...

We think the probability of more downside is greater than the probability of more upside in the short-term. However, anything, up or down, could happen with such a popular, hot money theme as China.

This doesn't mean that the China enthusiasm is based on thin fundamentals as was the internet bubble, but it does raise questions about the rate of change of China valuation and perhaps the level of valuation.

We are not calling a top or a crash, but we are nervous and wary of pattern similarities.
#2780 (odg: #2757 crt)  09.01.07 19:54  ana386odgovori / citiraj  |  shramba  

Ta članek uporablja metode tehnične analitize.

Fundamentalno je povezava z dot com-i neustrezna.

Yahoo je imel takrat p/e 100, FXI ima ta trenutek 26.

Ala Yahoo-jev je bilo takrat 100 in vsi objektivno niso mogli uspeti (gledano z današnjimi očmi).

Kitajci so samo eni in ti morajo živet od kitajskega gospodarstva.

Kitajci imajo Rast real GDP 10% in rast industrijske proizvodnje krepko preko 20%.

Po p/e 16 jih kupim takoj.

Trenuten padec FXI poteka sinhrono s padcem svetovnih trgov.

Globina padca je lahko za FXI globlja kot pri ostalih, saj je tudi preveč rastel.

Sama sebe pa sprašujem, če ta trenutek poteka globalna korekcija tipa (ne velikosti)10.05.2006.

Sicer pa naj pade čim globlje, da ga ponovno kupim.

Sem že po nesreči v treh dneh zaslužila 8%, pa sem pripravljena prevzeti tveganje in bi poskusila ponovno.

* zadnji popravek: 09.01.07 19:54
#2789 (odg: #2780 ana386)  09.01.07 22:04  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

lepo si sicer povedala, jaz pa ne bom verjetno nikoli pozabil naslovnice euromoneya iz 1996.

("emerging markets - the only show in town - this one will run and run..." - naslednji vecji dogodek: padci 50%+)

ali bolj tukaj in zdaj (ce se tistega casa ne spomnis)... recimo da eno cetrtletje pride stevilka o kitajski rasti bistveno nizja od pricakovane. ker je bila neka revizija in se je izkazalo xyz. ali pa recimo da je rast slabih kreditov (za katero bi bilo cudez, ce ne spremlja taksnega booma) vecja od pricakovane. ej, pa to bo trg tako ubrisal, da bos lahko kose pobirala. pa najprej bi bila se vesela priloznosti, potem cez pol leta - leto bi se pa ze malo sprasevala, kaj ti je bilo treba to pobirat.

ok, recimo da je to worst case scenario. glavni point (tu nekje :) je, da je cela zgodovina od 2003 naprej po skoraj celem svetu samo zgodovina "ce pade, hitro kupit". ni pa to neka vecna lastnost trga, niti bila niti bo, razen ce zivimo na nekem novem planetu, kar najbrz ne.

kdor je na trgu od tam nekje 2003 (nimam pojma, od kdaj si ti) se je doslej naucil tole:

- sej tkoaltko skoz raste

- ce pa ze vmes kaj pade, pa tkoaltko ekspresno nazaj in se cez zraste

glede na to, kaj vse se je ze dogajalo na trgih v preteklosti, ki je daljsa kot 4 leta, je tole zgoraj kot osnova za samostojno vlaganje vredno tam nekje nic. in ko se razmere enkrat spremenijo, ja, bodo od danasnje mlade populacije tudi taksni, ki se bodo znali temu prilagodit. super. po moje pa to ne bo ravno razsirjeno. zato ne, ker sedanje jahanje na super ugodni klimi cloveku pac daje vtis, da je on tisti, ki je tako uspesen in bister in se mu zato vse tako lepo dogaja. cisto clovesko je tako misliti, prav pa povecini ni in povzroca postavljanje spomenika samemu sebi, cez katerega se potem vec ne vidi.

v kolikor vse zapisano nima nobene zveze s tabo, super in kar tako naprej.

* zadnji popravek: 09.01.07 22:04
#2828  10.01.07 17:55  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Nekaj mi ni najbolj jasno v tem trenutku ko gledam nekaj dnevni padec oziroma korekcijo FXIja na NYSE. Zakaj pada ce pa Shanghai composite index ze dva ali tri dni belezi rast? Vem da FXI ne posnema cisto tega indexa vendar so vse vecje nalozbe vkljucene tako v FXIju kot v Shanghai composite indexu.

Pojasnila bi bil zelo hvalezen.

Lp
#2829 (odg: #2828 bibi)  10.01.07 18:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

na prvo zogo - ce pogledas sestavo, so v FXI v glavnem class H in GDR, torej "tujske" delnice, hong kong in zda, ne tiste na sanghajskem domacem trgu.

http://www.etfconnect.com/select/fundpag...

sicer sta si fxi in hang seng vcasih dalec, ampak v glavnem sta si precej podobna, kar je skladno s tem zgoraj: http://finance.yahoo.com/q/bc?t=1y&s=%5E...

zgodovinsko so mestoma obstajale gromozanske razlike med razlicnimi razredi delnic, poglej recimo (staro samo eno leto): http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

* zadnji popravek: 10.01.07 18:17
#2830 (odg: #2829 crt)  10.01.07 18:37  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Hja zna bit lep padec.. Nadigral ga je na veliko:) Zal zopet prepozen pri izstopu.

Ceprav gledam ima P/E 17,83. Se pravi, naj ne bi bil vzrok pregretost samega portfelja.

Bom videl itak padajo bolj ali manj vsi trgi razen v Shanghaiu imajo zeleno.

#2840 (odg: #2828 bibi)  10.01.07 21:48  ana386odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

Nekaj mi ni najbolj jasno v tem trenutku ko gledam nekaj dnevni padec oziroma korekcijo FXIja na NYSE. Zakaj pada ce pa Shanghai composite index ze dva ali tri dni belezi rast? Vem da FXI ne posnema cisto tega indexa vendar so vse vecje nalozbe vkljucene tako v FXIju kot v Shanghai composite indexu.

Pojasnila bi bil zelo hvalezen.

Lp
Kitajci niso šli v kapitalizem frontalno.

Trenutno poteka šele produkcijski test kapitalizema.

Skratka, partija še študira, če bo kapitalizem prinesel več socializma, kot komunizem.

Papirji so razdeljeni v razrede.

Ene smejo kupovati le kitajci, druge le tujci in tretje oboji.

FXI so napihnili preko zdravih meja investitorji iz razvitih držav, ki ne vedo kam z denarjem in so pač dali tja ker je najbolj rastlo in ima dobre fundamente.

Ampak vsak fundament prenese le določeno težo.
#2841 (odg: #2789 crt)  10.01.07 22:42  ana386odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

glede na to, kaj vse se je ze dogajalo na trgih v preteklosti, ki je daljsa kot 4 leta, je tole zgoraj kot osnova za samostojno vlaganje vredno tam nekje nic. in ko se razmere enkrat spremenijo, ja, bodo od danasnje mlade populacije tudi taksni, ki se bodo znali temu prilagodit. super. po moje pa to ne bo ravno razsirjeno. zato ne, ker sedanje jahanje na super ugodni klimi cloveku pac daje vtis, da je on tisti, ki je tako uspesen in bister in se mu zato vse tako lepo dogaja. cisto clovesko je tako misliti, prav pa povecini ni in povzroca postavljanje spomenika samemu sebi, cez katerega se potem vec ne vidi.

v kolikor vse zapisano nima nobene zveze s tabo, super in kar tako naprej.

Hvala ti za nasvet. Tvoje izkušnje so velike vredne. Se ukvarjam s tem šele manj kot leto. Ne nosim teže upravljanja denarja svojih staršev, ki je namenjen za hišo. Sem že pred tremi dnevi prodala sklade razen balkana (po tvojem nasvetu o nekoreliranosti), ker sem imela preprosto slab občutek. Začela sem z študijem DowJones-a in takoj ugotovila, da so tisti, ki so ga kupili pred sedmimi leti šele sedaj na nuli in se lahko zgodi, da bodo čez par dni -10% in nato čez 9 let spet na nuli. Ampak taka je ta igra tako za razvite trge in trge v razvoju. 40% spremembe v ceni delnice ni 0, lahko pa je 1% v spremembi obrestne mere pa je lahko vse. p/e je za tiste ki bi radi na koncu naredili leta 10 ali 20% neuporaben. p/e je uporaben samo pri poldetovi super fundamentalni metodi, ker če je p/e 5 potem, ga morajo pa res že ornk zalomt, da še pade.

Pa še nekaj jaz bi sprejela globalni zakon, da morajo za vse papirje na pregleden način objavljat nekaj ala p/e razlike pa bi se potem imenovale premija za visoko pričakovano rast, diskont za politično tveganje itd. Če bi bili investitorji bolje informirani o tem kaj kupujejo bi verjetno bilo tudi manj čudnih twistov kot če kupujejo tako kar nekej ker je rastlo in je tako svetoval sosedov poštar, ki je že dobro zaslužil.

* zadnji popravek: 10.01.07 22:42
#2843 (odg: #2841 ana386)  11.01.07 00:33  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Mene pri Kitajski moti predvsem poplava denarja. Nisem prepričan, ali ne bo eksperiment s tecajem juana potopil Kitajsko gospodarsko rast. Mislim, ko tako gledam je seveda res, da je gospodarska rast 11,3% v tretjem četrletju in da je rast proizvodnje tam nekje okoli 20%, ampak v končni fazi, ali ni generiranje te rasti predvsem posledica izvoza?

Ko imas trgovinski presežek za leto 2006 povečan za 74%, v primerjavi z lanskim letom, in ko ta znaša 177,5 milijard dolarjev... kam sploh lahko greš z denarjem? To pelje po moje v dve stvari:

- rast slabih posojil in inflacije

- pretirana rast proizvodnih kapacitet (overinvestment)

Seveda kitajska centralna banka že dela svoje... spet bo povečala obrestne mere, povečala bo obvezno rezervo poslovnih bank... in verjetno bo prisiljena narediti to, kar jim šepetajo in tudi že kričijo američani že kako leto, pa jih Kitajci trmasto ne poslušajo - zvišati tečaj juana.

Zakaj se v končni fazi Kitajci branijo dvigniti tečaj juana, če imajo tako visoko gospodarsko rast? Ko pa so vendarle od "emerging markets" tisti del, ki se opira na domačo potrošnjo, namesto na surovine, kot npr. Rusija, Brazilija... itd? Mogoče pa vendarle niso tako potrošniško usmerjeni, saj je delež potrošnje v zadnjih 10 letih v BDP-ju upadel s 47% na okoli 36%, hkrati pa je stopnja varčevanja prebivalstva ena najvišjih na svetu.

Skrbi me, da poplava denarja pelje v "irrational exuberance". Nek tak simptom je bil včerajšnji članek na Bloombergu o prvih dnevih kotacije China life insurance na Šanghajski borzi jan. 2007, kjer je njena cena porasla za 54% več kot je njena cena na HK borzi. Pa še dobro, da nimajo arbitraže!

Mogoče bo leto 2007 še eno leto +50%, ampak jaz sem danes izstopil.

* zadnji popravek: 11.01.07 00:33
#2844 (odg: #2841 ana386)  11.01.07 06:12  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[ana386]

prodala sklade razen balkana (po tvojem nasvetu o nekoreliranosti)
khm, mogoce malo kvalifikatorjev glede tega.

- koreliranost se ugotavlja za nazaj.

- sibka koreliranost NE pomeni, da bo taka tudi ostala. priliv novega denarja iz raznih virov zlagoma povecuje uglasenost tega trga z ostalimi (vsaj smiselno je, da do tega pride.)

- sibka koreliranost NE pomeni, da to pa ne more ornk pasti. pomeni samo, da pac po nekem malo bolj svojem urniku in ne nujno ravno takrat, ko se spomnijo to pocet vsi ostali.

p/e je uporaben samo pri poldetovi super fundamentalni metodi, ker če je p/e 5 potem, ga morajo pa res že ornk zalomt, da še pade.
to je po moje v bistvu res. ceprav bi to zlasti drzalo na nivoju celih trgov. ze pri panogah pa to vec ne drzi, ker se lahko komponenta e pri tistih, ki imajo izrazito ciklicnost, tako mocno spreminja.

Če bi bili investitorji bolje informirani o tem kaj kupujejo bi verjetno bilo tudi manj čudnih twistov kot če kupujejo tako kar nekej ker je rastlo in je tako svetoval sosedov poštar, ki je že dobro zaslužil.
oh kje pa ... to s postarjem je se vedno zdalec najbolj cloveski pristop k stvari. cisto vseeno, kaksna vse orodja das na razpolago.
#2969 (odg: #2844 crt)  17.01.07 07:40  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

crosspost iz foruma financ, prinasam sem, ce je komu aktualno.

x0 je napisal(a):

A nobenega ne skrbi:

- da se sesuje kitajski bancni sistem, ki je obremenjen z slabimi krediti

- da americani (in evropejci?) ne bodo niti na kredo mogli kupovati njihovih proizvodov

- da bo ob realnejsem tecaju yuana naenkrat kitajska roba nekonkurencna

Dezurni skeptiki (Bob, Crt...) - kaksno mnenje?

yo! skeptik in da house :)

vsako mocno dozo rasti spremljajo tudi podvigi, ki se ne posrecijo. kolikor bolj in dlje vse skupaj zgleda cvetoce, bolj padajo kriteriji, kaj ima smisel poskusit in veca se potencial za rast razmerja crknjeni projekti / uspeli projekti. s tem sem na ozek nacin povedal tisto, kar bos v nobl tekstih srecal pod pojmom misallocation of capital in je v bistvu normalen trzni pojav, ker pac trg gre naprej s poskusanjem, to je njegova definicija. toliko ga pa tudi ze kitajska ima. (in ce menis, da ne in je glavna partija, potem prides s tvojo tezo glede njenega senkanja denarja na priblizno isto koncno postajo.)

kar potem vodi na primer do tega, kar si cisto smiselno povedal o slabih kreditih. in ta del je tisti, ki je najbolj immediate groznja v primerjavi s tvojima drugima dvema alinejama.

heart of darkness bi sicer po moje bilo to, da enkrat pride novica, da saj gospodarska rast za obdobje X ni bila 10%, temvec po novem preracunu, kaj pa vem, 7%; in se priblizno hkrati pojavi se novica o neki hudi (bolj kot pricakovani) rasti slabih kreditov. skratka da hkrati prideta impulza "ampak saj to pa ni space shuttle, ampak samo gliser" in "pa se malo zamaka". kar v nevtralnem kontekstu ne bi bilo ne vem kaj, ampak po moje (sodec po gibanjih zadnjih mesecev) so pricakovanja ogromna in kot taka najbrz zelo obcutljiva na negativnosti.

marsikdo bi verjetno zdaj rekel, da saj vse to ni vazno, ces da on je dolgorocni vlagatelj, pa da naj pogledamo razmerje velikosti borzne kapitalizacije na kitajskem vs. razviti in potem maso prebivalstva in da je to energizer bunny. moj odgovor na to je, da je 100% klasika, da je v lepih casih na tone in tone "dolgorocnih vlagateljev", koliko od teh je dejansko taksnih, se pa vidi potem, ko enkrat casi niso tako lepi.

dajanje kaksnih konkretnih namigov je vedno dvomljiva stvar. ampak vendarlle bi tistim, ki se danes gredo follow the hot money, priporocal vsaj oblikovanje neke solidne denarne rezerve, da bodo imeli kaj prostora s cim reagirati v primeru pizdarije (ce bodo takrat se motivirani). in pa ta razmislek: dokler nisi v poziciji, imas cas. fino razmislis, trikrat obrnes, prespis, pa gres potem enkart not. ko pa si not, je pozicija tista, ki diktira, koliko in kdaj se moras z njo ukvarjat.

absolutno nic od napisanega ni napoved in ne pomeni, da ne more kitajska od tule naprej prinasati krasnih dobickov. kdor jih kasira, super zanj. osebno sem znani pussy in ziheras in kot tak sem bil tudi poklican, pa sem se oglasil. :)

#2978 (odg: #2843 )  17.01.07 13:27  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Addaam samo kot informacija.....večina denarja iz Kitajske gre v Afriko kot raznovrstne naložbe, morda se sliši čudno toda če bolje pomisliš popolnoma logično, nizki davki poceni delovna sila.........torej moja penzija se kopiči nikjer drugje kot v Afriki.....
#3421 (odg: #2978 mta900)  30.01.07 19:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

se malo glede kitajske - koliksen del premika trga (VELIK) lahko pomeni selitev sredstev z drugih trgov (ali nazaj): http://etf.seekingalpha.com/article/2549...
#3422 (odg: #3421 crt)  30.01.07 20:44  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ravno zbiram misli za en tekst, pa ce komu prav pride.

ljudski glas pravi: "kitajska borza raste zato, ker je tam visoka gospodarska rast."

tole je graf shanghai composite za zadnjih 5 let: http://finance.yahoo.com/q/bc?s=000001.S...

rezultat za obdobje 2001 - 2005: skoraj vsako leto minus (to je 5 let)

gospodarska rast 2001 - 2005 (na letni ravni): precej podobna kot v 2006

* zadnji popravek: 30.01.07 20:44
#3424 (odg: #2978 mta900)  30.01.07 21:26  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Zadnji podatek o povisani inflaciji +2,8%, kaze, da sterilizacija denarnih presezkov ne uspeva. In to mi ni vsec.

Mislim pa, da se izplaca pogledat tudi graf: SGAM EQUITIES CHINA od 1995 do 2007.

Notice any similiarities?

Jaz nisem več prav dobro spal po pogledu na ta graf in zato tudi prodal.

lp

* zadnji popravek: 30.01.07 21:26
#3426 (odg: #3424 )  30.01.07 21:43  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[addaam78]

Mislim pa, da se izplaca pogledat tudi graf: SGAM EQUITIES CHINA od 1995 do 2007.

Notice any similiarities?
kaksen vir imas za ta graf? kakor sem gledal naokoli (sgam, yahoo, onvista), mi ne uspe priti do obdobja pred 2002 (sklad pa je ustanovljen 1996).

no, kakorkoli, gole stevilke:

Performance

1 Monat 13.74

6 Monate 37.23

1 Jahr 64.81

3 Jahre 89.12

5 Jahre 131.23

10 Jahre 60.56

se pravi ... kdor je vlozil pred 10 leti, ima danes prakticno samo tisto, kar je bilo narejeno v 2006.

pa se evrsko:

6 mth 1 yr 3 yr 5 yr Since Launch

30.83 43.8 74.94 141.31 56.35

... v evrih pa ima desetletni vlagatelj malenkost vec kot tisto, kar je dobil v zadnjem letu.

* zadnji popravek: 30.01.07 21:43
#3427 (odg: #3426 crt)  30.01.07 21:42  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Tole poglej: :))) Pa poglej obdobje 1995-danes

http://www.financna-tocka.si/primerjava....
#3428 (odg: #3427 )  30.01.07 21:43  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

uh, kaksen dober sajt, dajem med bookmarke ;)
#3429 (odg: #3428 crt)  30.01.07 21:46  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Itak, da je... Crt. D best site. Se enkrat pohvale!

#3433 (odg: #3428 crt)  31.01.07 07:28  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

uh, kaksen dober sajt, dajem med bookmarke ;)
Res je dober. :-) En medklic - a ma za tale saj kaj veze, kako uporabnik pristopi k skladom prek FT: al gre kar v prvo FT in reče, da hoče ta in ta sklad ali pa naroči najprej prek FT on-line in se potem šele fizično oglasi v kakšni poslovalnici FT?
#3434 (odg: #3433 KlemenK)  31.01.07 07:45  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

naceloma je za ft online plus, da najprej naroci online. (je pa se veliko dela glede dobrega uglasevanja tako tega, kaj kam spada kot tega, kako naj bo postopek za stranko dobro koordiniran med online in fizicnimi poslovalnicami.)
#3448 (odg: #3434 crt)  31.01.07 11:32  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Zadnje novice iz Kitajske...

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=2...
#3449 (odg: #3448 )  31.01.07 11:42  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

e fak! in jaz imam se pol ure do konca teksta... zdaj bom izpadel trend-follower namesto preventivca :)
#3450  31.01.07 11:49  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Sej po svoje smo vsi pričakovali korekcijo....sam ne na tak način....ja še en dokaz kako je borza lahko tvegana......Črt to je najbrž eden izmed razlogov zakaj si bolj previden pri investiranju?....Ja drugač pa žalujem za tistimi ki se še niso umaknl iz teh trgov.......
#3451 (odg: #3449 crt)  31.01.07 12:03  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

:)) FT Alphaville ima se cel kup clankov o temi kitajskega "mehurčka"...

* zadnji popravek: 31.01.07 12:03
#3452 (odg: #3450 mta900)  31.01.07 12:05  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

Sej po svoje smo vsi pričakovali korekcijo....sam ne na tak način....ja še en dokaz kako je borza lahko tvegana......Črt to je najbrž eden izmed razlogov zakaj si bolj previden pri investiranju?....Ja drugač pa žalujem za tistimi ki se še niso umaknl iz teh trgov.......
kako ne na ta nacin, na kaksen pa :))

ne, jaz sem kronicno previden - pride s stazem - ves kako pravijo: there are old traders and there are bold traders but there are no old bold traders.
#3453 (odg: #3451 )  31.01.07 12:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[addaam78]

:)) FT Alphaville ima se cel kup clankov o temi kitajskega "mehurčka"...
alphaville sem ravno uporabil za tisto izjavo podpredsednika ljudskega kongresa, pa vidim, da je bloomberg tudi to ze ponucal. mah... dve uri ze to krpam, svet pa tece dalje... se grafe moram urediti in gre v objavo.

ok, to bo to http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

* zadnji popravek: 31.01.07 12:27
#3456 (odg: #3453 crt)  31.01.07 12:25  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

ma dajte no.. ne paničarte.. pač je index padel za 5% in kaj pol...

do konc tedna bo že spet na istem :P
#3459 (odg: #3456 Partizan)  31.01.07 13:10  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

tukaj je še link:

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=000001.S...

slučajno sem zjutraj spremljal padanje tečaja... občutno je padel praktično zadnje dve uri, na koncu se je pa rahlo zvišal

še vedno je pa više kot slab teden nazaj, 26.1.
#3460  31.01.07 13:33  mflek2odgovori / citiraj  |  shramba  

Če je Kitajska mehurček, kaj je pol balkan? ki ima skoraj 2x tak donos v zadnjem letu kot Kitajska, pa nobeden ne govori o prenapihnjenosti tega trga.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 68   stran:  1 | 2 | 3 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  Ali je Kitajska mehurček

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>