| | |
- Bizarna misel dneva: če bi uvedli ukrep, ki bi zmanjšal kompliciranost in prepletenost bančnih bilanc, potem ne bi bilo več verjetno, da bi jih prišla podpirati država in zaradi manjše verjetnosti državne podpore bi jim morali znižati boniteto. Avtor: Moody's v odgovor na zamisel o obvezni izdelavi "oporok", dokumentov, ki bi jih morale pripraviti banke in bi dajali navodila za primer nuje o tem, kako razvozlati njihove bilance.
- Evro lahko pride do 1:1 z dolarjem, pravi glavni ekonomist Deutsche Bank (tako da tokrat ni prostora za obtožbe o grdih anglotih, ki da klevetajo naš sveti evro).
Če se spomnite časa pred desetletjem, veste, da to pravzaprav ni revolucionarno. Ob samem startu Evra in v par letih, ki so sledila, je namreč ta zdrsel vse do 0,85 USD = 1 EUR. In tudi takrat se je bilo težko odločiti, ali so evropski funkcionarji v svojih nastopih in potezah resnično takšni brutalni cepci (glej video) ali pa je tak zdrs tudi namen in vse ostalo le teater. Pa recimo, da to ni povsem ali-ali. Je pa precej razlike pri gibanju zlata takrat in danes. Čeprav lahko seveda tudi zanj najdemo dolgo trajajoče situacije, povsem drugačne od današnje.
- Verjetno se spomnite slike iz NY Times o tem, kakšna je dolžniška prepletenost velikih evropskih držav. Za dodatek so tu še podatki o tem, kolikšen del zunanjega dolga predstavlja javni dolg.
- Ampak zadolženost je pač problem Evrope, kajneda? No, pa morda še Japonske (če spadate med tiste, ki so že slišali za Japonsko)? Jah, niti ne. V bistvu je problem skoraj celotne OECD (v katero pravkar vstopa Slovenija). Predvsem opozarjam na drugi diagram, ki kaže razmerje med stopnjo gospodarske rasti in stroški zadolževanja. Ta zgodba se bo težko razpletla drugače kot z resetom in povsem krasen dosežek bo že to, če bo ta nenasilen.
- Vseeno je bilo razmerje med povpraševanjem in ponudbo na zadnji dražbi zakladnih menic ZDA najboljše od novembra lani. Tudi dražba v VB je uspela ne glede na tipanje terena ob pravkar rojeni vladni koaliciji (to je prvič po 1974, da je bilo potrebno oblikovanje koalicije.)
- Kdo pa ne uspe razprodati državnih papirjev? Kitajska - spomnite se drugih jutranjih pregledov. Mimogrede - se držite za glavo, ker baje zelo perspektivne, propulzivne, obetavne itd kitajske delnice ostajajo v komi? Saj bo, saj bo, pravi Mark Templeton. Tudi Jim Rogers govori o tem, da bo dokupil kitajske delnice (o katerih je ves čas sestopa šanghajskega indeksa s 6.000+ na 2.000 točk razlagal, da jih je treba držati), če te še naprej padejo; ampak hkrati tudi o tem, da zadnja dva tedna shorta trge v razvoju.
- Po Goldman Sachsu je za preiskavo o tem, kakšno sranje so prodajali strankam in hkrati odprli stave z druge strani, na vrsti drugi preživeli car Wall Streeta, ki se je doslej uspešno izogibal vlogi strelovoda - Morgan Stanley.
- Bizarno smo začeli, pa tako še zaključimo: Severna Koreja je razglasila, da so z domačo opremo dosegli kontrolirano fuzijsko reakcijo, kar ni doslej uspelo nobeni drugi državi.
* zadnji popravek: 12.05.10 08:09 |
Komentarji uporabnikov (vseh: 16; zadnji: 14.05.10 09:18) · Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.
| [crt]
Vseeno je bilo razmerje med povpraševanjem in ponudbo na zadnji dražbi zakladnih menic ZDA najboljše od novembra lani.
Hja, že nekaj časa nazaj so se začele pojavljati špekulacije (zerohedge in drugje), da naj bi bile te avkcije sfrizirane in umetno prikazovale lakoto po US treasuries.
Nekako kot 2.5% donos naših 10 letnih. Fishy, fishy. |
| [gsavli]
Hja, že nekaj časa nazaj so se začele pojavljati špekulacije (zerohedge in drugje), da naj bi bile te avkcije sfrizirane in umetno prikazovale lakoto po US treasuries.
jah no, po izkusnjah na to se tipicno ne da racionalno odgovoriti. ker ni takega odgovora, da potem ne bi sledilo "ja ampak kaj pa ce / to je samo finta / jaz pa vseeno mislim da..."
kar ne pomeni, da ne more biti res. pomeni samo, da s te razdalje pac enostavno ne vemo.
je pa recimo ena velika razlika japonske vs usa struktura lastnistva dolga. za japonsko je znacilna ogromna udelezba domacih kupcev vkljucno z gospodinjstvi. za zda doslej prej obratno; tako da tu je en velik prostor, ki se ga da izpolniti.
|
| [crt]
je pa recimo ena velika razlika japonske vs usa struktura lastnistva dolga. za japonsko je znacilna ogromna udelezba domacih kupcev vkljucno z gospodinjstvi. za zda doslej prej obratno; tako da tu je en velik prostor, ki se ga da izpolniti.
Za kej tazga je dobra vojna :(
Kot v Flags of Our Fathers, kjer vojni heroji delajo reklamo za vojne obveznice. |
| Ampak zadolženost je pač problem Evrope, kajneda? No, pa morda še Japonske (če spadate med tiste, ki so že slišali za Japonsko)? Jah, niti ne. V bistvu je problem skoraj celotne OECD (v katero pravkar vstopa Slovenija). Predvsem opozarjam na drugi diagram, ki kaže razmerje med stopnjo gospodarske rasti in stroški zadolževanja. Ta zgodba se bo težko razpletla drugače kot z resetom in povsem krasen dosežek bo že to, če bo ta nenasilen.::
Ce smo vsi zapufani...
Kdo hudica pa sploh denar daje? |
|
"...preživeli car Wall Streeta, ki se je doslej uspešno izogibal vlogi strelovoda..."
:))) |
|
spanski varcevalni ukrepi, med drugim:
- znizanje plac za 5% v JS, visjim clanom vlade za -15%
- ukinitev 2.500 eur bonusa za otroka (u matr bodo prisparali)
- konec avtomaticnega visanja penzij z inflacijo
- zmanjsanje pomoci tujini in javnih investicij
|
|
Pocenitev Evra meni nikakor ni všeč, ker mi potencialno draži življenje, je pa po drugi strani pravi balzam za evrsko industrijo in ne razumem, zakaj se v nekaterih "strokovnih" krogih tega bojijo. Gre za ukrep, ki bi ga bilo že zaradi reševanja male Grčije nujno potrebno storiti, zdaj se dogaja pa kar sam od sebe. Razen če seveda niso zadaj kakšni ukrepi ECB, "angloti" menda ja niso tako neumni, da bodo pljuvali v lastno skledo. |
|
v nemciji in avstriji naj bi s prejsnjim tednom izbruhnila velika ljubezen do zlata (palic in kovancev), primerljiva s tisto jeseni 2008 (lehman) - baje nekje 80% takratne mase povprasevanja, kar je 3-4x toliko kot sicer v zadnjem casu. |
| [crt]
v nemciji in avstriji naj bi s prejsnjim tednom izbruhnila velika ljubezen do zlata (palic in kovancev), primerljiva s tisto jeseni 2008 (lehman) - baje nekje 80% takratne mase povprasevanja, kar je 3-4x toliko kot sicer v zadnjem casu.
Ja, v Avstriji se ljudje (po moje gostilniške debate) pogovarjajo, da naj bi šel euro po gobe, in da denar ne bo vreden nič, zato je bolje, da se pokupi čim več stvari, ki naj bi bile v prihodnosti varovalka za preživetje. Moj oče mi je sicer nekaj nalagal glede zemlje, ampak sem imel občutek, da je še nekaj zadaj. Obenem pa sem dobil danes nek mail, ki govori o tem, da naj bi ECB v Grčiji uvedla pilotni projekt, kjer naj bi bile vse denarne transakcije v bistvu brezgotovinske, ker naj bi s tem imeli nadzor nad denarnimi tokovi posameznikov,..... Konča se z trditvijo, da je ECB oz. ne vem kdo že v naprej predvidel zlom evra in zato so bankovci označeni z črko x tisti, ki bodo nekaj vredni, tisti, ki pa imajo druge črke v serijskih številkah pa bodo izgubili vrednost.
Jaz bi rekel, folku se dogaja,.... Kaj pa porečete vi? |
| [RM28]
Obenem pa sem dobil danes nek mail, ki govori o tem, da naj bi ECB v Grčiji uvedla pilotni projekt, kjer naj bi bile vse denarne transakcije v bistvu brezgotovinske, ker naj bi s tem imeli nadzor nad denarnimi tokovi posameznikov,.....
ravno obratno ... grcija je hotela v okviru projekta zmanjsanja deficita uvesti prakticno samo brezgotovinske transakcije (za preganjanje sive ekonomije), pa je ravno dobila veto od eu zaradi eu-wide zakonodaje, ces da fizicni denar mora ostati legal tender. novica via alphaville par tednov nazaj.
aha evo ga.
ECB clashes with Greece on proposed cash ban
"Article 20(3) of the draft law would ban all cash payments above €1,500 in a bid to curb tax evasion in the country and reduce the size of the grey economy.
Which you’d think might be music to the ears of most ECB members contributing to Greece’s bailout package.
The ECB’s thoughts on the matter, however, are that the proposed measures — despite being in keeping with EU regulations — are far too strict."
Jaz bi rekel, folku se dogaja
ja, in se bolj se mu bo. folk pac na vse kriplje isce nek smisel in to povprasevanje slejkoprej najde (sebi primerno) ponudbo.
* zadnji popravek: 12.05.10 21:32 |
| [crt]
v nemciji in avstriji naj bi s prejsnjim tednom izbruhnila velika ljubezen do zlata (palic in kovancev), primerljiva s tisto jeseni 2008 (lehman) - baje nekje 80% takratne mase povprasevanja, kar je 3-4x toliko kot sicer v zadnjem casu.
Hmm. Koliko je torej še do poka zlatega balončka. Drugače sem ljubitelj Ag to pa izvira iz mojega numizmatičnega hobija. Mi gre že pošteno na živce tale evforija in napihnjene cene. Trenutno kupujem samo res nujne kose za zbirko, drugače čakam. |
|
res je, da ko enkrat mnozica zalaufa, po tistem, ko se je en cas dusila v lastni omaki, kar fajn zalaufa. res je pa tudi, da cela retail mnozica ni vredna pol q mrzle vode v primeru, da se par tavelikih traderjev postavi na drugo stran. tako da je tezko tu biti takticno pameten (v smislu kriticna tocka bo pri ceni X in to cez Y casa).
|
| [crt]
kako ecb kupuje obveznice
Morda bi jih lahko kupili več, če bi prodali kaj ameriških.
* zadnji popravek: 14.05.10 08:58 |
| [orest]
:: [crt]
Morda bi jih lahko kupili več, če bi prodali kaj ameriških.
morda, ce jih le imajo... zaenkrat je bila ideja, da prodajajo nemške, kar mislim da že od starta (ponedeljka) tudi počnejo.
|
|