Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 12:11
0,08 %
10.308,30
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 10:10
1,27 %
1.386,37
SI 11:55
0,44 %
859,82
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  Katere delnice kupujete?

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 147   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja
#2884  13.01.07 20:05  _luka18odgovori / citiraj  |  shramba  

LP!

Tako kot že sam naslov pove, sem si zamislil temo, v kateri vsak uporabnik napise katere delnice je v zadnjem casu kupil in razlogi za nakup (nikakor pa ni mišljeno pisanje koliko delnic je kdo kupil, vendar le kateri dan mogoce)

v naslednjih dneh imam namen LKPG, sporocim ko/ce kupim

ps: upam da bo ta tema zaživela malo bolj kot nekatere druge v tej rubriki :)
#2885 (odg: #2884 )  13.01.07 21:14  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

pbgs... niso ravno delnice, so pa na borzi :)
#2886 (odg: #2885 crt)  13.01.07 21:53  alexxodgovori / citiraj  |  shramba  

v zadnjem tednu prodal KDIR in IFDR (oba ida sta zlezla že zelo visoko, realiziral sem v povprečju skoraj 50% donos, plus tega se v zadnjih mesecih intenzivno umikam z LJSE, kjer sta mi ostala le še ETRG in JTKG)

nakupi zadnjega tedna:

- v Evropi spet odprl pozicijo v BNP Paribas po korekciji (je poleg Commerzbanke med cenejšimi izmed velikih evropskih bank) in kupil Carrefour včeraj, ko je padel za 5% po objavi nekaj slabših rezultatov od pričakovanj

- US/CDN: nakup GLD (ETF na zlato), SLW in AEM (srebrn oz zlati rudar) ter KRY (špekulacija na Venezuelo)... sicer pa verjamem (upam), da bo 2007 zlata sezona....
#2887  13.01.07 23:26  _IgorBodgovori / citiraj  |  shramba  

V pondeljek Gorenje, po prevzemu ki se v kratkem pričakuje tudi višja cena, ugledanih imam pa tudi nekaj nepremičnin v slovenski Istri.

Igor
#2888 (odg: #2884 )  14.01.07 08:21  _nifkoodgovori / citiraj  |  shramba  

torej prodaja krkg prejšnji teden,nakup itbg ter kdhr(zadnjega malo več ker pričakujem strm porast)
#2892 (odg: #2888 )  14.01.07 11:56  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  

Umaknil sem se iz slovenskih delnic in kupil stanovanje v Mariboru, kjer bom predvidoma vsaj pet let (oz. do večje priložnosti na borzah vlekel najemnino) in pobral predvidoma okrog 10 % kapitalski dobiček na leto, skoraj brez tveganja večjih padcev. Tuje delnice zaenkrat še držim.

Delež delnice: obveznice:nepremičnine:gotovina znaša trenutno približno 40:0:40:20.
#2894 (odg: #2892 )  15.01.07 08:51  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Letos kupil nekaj ITBG, v kratkem pa nameravam dokupiti PBGS. Ostalo razen ETRG se mi zdi predrago.

Prejšnji teden prodal VS Kitajske, in kot vidim danes usekal mimo!
#2895 (odg: #2894 Redstripe)  15.01.07 08:56  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Procent]

Letos kupil nekaj ITBG,
Se popravljam IEKG in ne ITBG.
#2898  15.01.07 10:23  _cimeodgovori / citiraj  |  shramba  

Dva tedna nazaj kupil Qiagen(QIA).
#2904 (odg: #2886 alexx)  15.01.07 12:35  skopuhodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj si imel v mislih z zlato sezono?

(tvoji nakupi v Venezuelo ali svetovni trgi, ali pa na splošno....)

#2909 (odg: #2904 skopuh)  15.01.07 14:47  alexxodgovori / citiraj  |  shramba  
[skopuh]

Kaj si imel v mislih z zlato sezono?

(tvoji nakupi v Venezuelo ali svetovni trgi, ali pa na splošno....)

govorim o tem, da bi utegnilo biti 2007 ugodno za tiste vlagatelje, ki bodo nadpovprečno izpostavljeni zlatu/srebru in podjetjem, ki se ukvarjajo z izkopom in odkrivanjem teh kovin...

kar se tiče Venezuele pa gre za manjšo naložbo (play money) v Crystallex (KRY)... to je kanadski gold miner, ki naj bi imel pravice do izkopavanja na possibly največjem nahajališču zlata na svetu (področje Las Cristinas) v Venezueli, če bo seveda Hugo Chavez dovolil (mož ima namreč ideje v smeri nacionalizacije svega in svačega)...
#2910 (odg: #2909 alexx)  15.01.07 15:05  Aequitasodgovori / citiraj  |  shramba  

Ko smo ze pri delnicah, me zanima nekaj glede bolj nelikvidnih, pa recimo na nemskih borzi. Za nekatere tuje ni vcasih ne ponudbe ne povprasevanja. Recimo, da se drugace ena delnica trguje okoli 1 EUR. Kaj se zgodi, ce da nekdo edino limitirano prodajno narocilo za 10.000 kosov po 0,001 EUR, na drugi strani pa nekdo vrze gor trzno prodajno narocilo? Ce bi bilo slednje ravno za 10.000 kosov, bi se najbrz pokrilo al kako? Pri 5.000 pa pride do delnega izvrsila narocila? (delno narocilo se mi v praksi pri drugih papirjih se ni izvrsilo.. kaj pa vem, broker ne omogoca?).
#2948  16.01.07 13:48  _Tornado34odgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim da je zanimiva delnica na srednji rok tudi Bwin. Kakšno je vaše mišlenje o tej delnici???

LP
#2955 (odg: #2948 )  16.01.07 16:58  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  

Glede na to, da ni nobenih signalov kaj bo s spletnim igralništvom je BWIN precej drag.
#2957 (odg: #2955 ajeraj)  16.01.07 20:42  _luka18odgovori / citiraj  |  shramba  

kaj GORENJE je država že prodala?
#2958  16.01.07 21:48  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

delnice pod 1 euro so problematične ker je velika razlika med ponudbo in povprasevanjem, tako da ce kupiš delnico po višji ceni lepo zraste, problem jo je potem prodat ce ne raste ful
#2959  16.01.07 21:52  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

se neki ce si prepričan o rasti(ali padcu) nekega trga je bolje kupiti CFD in kupiš npr. za 1KEUR brazilije EWZ ki i9ma vrednost 10kEUR in ce zraste 1% si zaslužu 10% in seveda tudi obratno, kar ni najbolj je pa neobdavceno
#2961  16.01.07 22:16  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja no jst zdej množično kupujem delnice teva pharmaceutical ADR, nokia(hel), caterpillar(nyse),Unitedhealth group,Taiwan semiconductor manufacturing co. , toyota (TOK), AMericas wind systems,...(po moje majo vse te delnice še vsaj 30% fore..)....Pa še neke šprint certifikate ......drugač pa vsem močno odsvetujem vlaganja v zlato, ali kakeršne koli v zvezi z njim, kajti dokler pada nafta (kar bo še trajalo),bo padalo tudi zlato.......(naftna podjetja si z presežnim denarjem kupujejo rezerve zlata,,,,,če tega denarja ni....si predstavljajte sami.)........moje skromno toda pravilno mnenje.
#2967 (odg: #2961 mta900)  17.01.07 07:44  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

no, to, da si preprican, da je tvoje mnenje pravilno, vsekakor ni skromno :)

zanima me, po kaksnem kljucu si se odlocil za caterpillar.

zlato in nafta sta dejansko pogosto skupaj, naftni denar dejansko je *del* povprasevanja po zlatu (sicer to bolj arabski igralci kot pa kaksen exxon mobil...) in res je glavna "naloga" zlata to, ali se lahko znebi povezanosti z nafto. resda se to po mojem vtisu delno ze dogaja; se vedno je, kako bi rekel, ritem podoben, ampak melodija je ze malo drugacna.

graf za zlato imas (prek gld) tukaj: http://finance.yahoo.com/q/bc?s=GLD&t=1y
podobno sliko za nafto pa v tem tekstu: [ne najdem članka: 6447]

tole pa je zlato v evrih, 1 leto: http://goldmoney.com/en/charts/0eur12.pn...

(tu govorim samo o primerjavi - kaj bo v prihodnje visje ali nizje, koliko in kdaj, s tem se kot ponavadi ne ukvarjam.)

* zadnji popravek: 17.01.07 07:44
#2977  17.01.07 13:13  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

1 Razlog za nakup delnice caterpillar je zagotovo nedavni padec cene delnice ,ki je bil pretiran (podobno kot Motorola),...predvsem zaradi ohlajanja Ameriškega nepremičninskega trga,(gradbeništvo)

2.Ameriški nepremičinski trg pa se počasi le vrača na pota stare slave ,naročil je čedalje več,kot vemo se podjetje ukvarja z proizvodnjo gradbenih strojev in motorjev za stroje.

3.Poslovni rezultati so precej višji od napovedanih, ki niso bili ravno zavidljivi.....

4.sicer dokaj nepomemben podatek :presečni dan dividende je 22.1(2% več nikoli ne škodje)

5.mogoče ni najboljša svetovna naložba , toda zaradi pričakovanja padca ameriških borz(in deloma posledično tudi svetovnih), mislim da bi ta delnica lahko bila svetla izjema)

6.Če se ti zdi čudno zakaj potem vlagam v ZDA če pričakujem padec vrednosti delnic, bo to zaradi tega, ker imam ostale borzne trge že dovolj zastopane, in si ne morem privoščiti še povečanja zastopanosti deležev kakih balkanskih ali kitajskih naložb v mojem portfejlu......

In na katere delnice ti prisegaš ?,ali katerekoli druge naložbene priložnosti?
#2979 (odg: #2977 mta900)  17.01.07 13:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

najprej vprasam, kaksno je tveganje, sele potem, kaksen je donos. kot tak sem bolj dolgocasen sogovornik za teme, kot je tale. pa ker nimam casa se posvecat cisto tekoce trgu, zadnjih par let ne delam s posameznimi delnicami, ceprav sem svojcas ogromno. trenutno mi je vsec probanka globalni sklad, ki se ga dobi na ljubljanski borzi z diskontom 10% ob tem, da je ze preoblikovan iz ida v vs.
#2980 (odg: #2967 crt)  17.01.07 13:40  _goldy4odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

no, to, da si preprican, da je tvoje mnenje pravilno, vsekakor ni skromno :)

zanima me, po kaksnem kljucu si se odlocil za caterpillar.

Medvešek mu je poslal nakupno priporočilo......

NAKUP DELNIC PODJETJA CATERPILLAR INC (ZDA)

Za hišni račun Medvešek Pušnik smo kupili delnice podjetja Caterpillar Inc.

Podjetje Caterpillar je eno največjih svetovnih proizvajalcev gradbenih strojev in motorjev za stroje, tovornjake ter avtobuse. Prihodki podjetja so tesno povezani z gospodarsko klimo v sektorju gradbeništva v ZDA. Nepremičninski sektor se je v zadnjem letu dobro ohladil, kar je vplivalo na manjše število novih gradenj nepremičnin. Podjetje je znižalo napovedi o prodaji in dobičku za leto 2006, kar je povzročilo padec cene delnice sredi lanskega oktobra. Vse kaže na to, da bo v ZDA prišlo do mehkega pristanka trga nepremičnin, kar pomeni, da bi se število novogradenj v bližnji prihodnosti lahko povečalo in začelo beležiti pozitivno rast. V Medvešek Pušnik ocenjujemo, da so pričakovanjem o slabšem poslovanju družbe botrovala pričakovanja o negativni rasti nepremičninskega sektorja. Zadnji podatki kažejo, da temu ni povsem tako, zato ocenjujemo, da je delnica podjetja Caterpillar tako s tehničnega kot tudi s temeljnega vidika ugodna za nakup.

* zadnji popravek: 17.01.07 13:40
#2981 (odg: #2979 crt)  17.01.07 13:40  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Probanka globalni ?.......čeprav ima še vedno skoraj 37% naložb v SLo?....torej pričakuješ še nadaljno rast slovenskega trga?..jaz mislim da bo slovenski trg letos končal 5-10% v plusu, če bi jaz osebno kupoval ta sklad bi ga res izklučno zaradi tega 10% diskonta, pa še ta ni vedno zagotovljen, kajti tudi njegov portfeil delnic se mi ne zdi ravno bleščeč.....To je vse samo moje mnenje.....

Ti pa me zanima še kaj misliš o tajskem trgu,ker kot vemo kaj se je zgodilo po tem ko so hoteli znižati vrednost bahta.....Primer:Zanimam se za nakup kakega sklada kot je Templeton Thailand Fund A acc, toda me odvrača njegova astronomska vstopna provizija,več kje bi dobil kak poceni ETF na ta trg?
#2982 (odg: #2980 )  17.01.07 13:49  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

JA sem tudi jaz dobil to naročilo , toda jaz sem nakup izvedel 2 dni prej, je pa res da sem se posvetoval tudi z nekaterimi borznimi hišami, med njimi tudi z medvešek pušnik......
#2983 (odg: #2981 mta900)  17.01.07 13:59  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

Probanka globalni ?.......čeprav ima še vedno skoraj 37% naložb v SLo?....torej pričakuješ še nadaljno rast slovenskega trga?..jaz mislim da bo slovenski trg letos končal 5-10% v plusu, če bi jaz osebno kupoval ta sklad bi ga res izklučno zaradi tega 10% diskonta, pa še ta ni vedno zagotovljen, kajti tudi njegov portfeil delnic se mi ne zdi ravno bleščeč.....To je vse samo moje mnenje.....
diskont kot tak vsekakor je zagotovljen. danes kupis na -10%, cez eno leto prodas na -5%, cez dve leti pa na -3%. seveda gre pri tem vsakic za takratno VEP in te pac ne poznas. res je, da ce ti diskont pomeni, da si namesto -25% naredil juhuhu samo -20% letno, to ravno ni za skakat od veselja. :) ampak tega ne pricakujem.

kar se tice slovenije, delez slovenije v prgl naglo pada, kot vidis, ce spremljas objave o vrstah nalozb. je pa tako, da vsega slovenskega pac ne mores v hipu odvreci, ce si idovske velikosti. zato je sedanja moc domacega trga seveda dobrodosla, ker je v taksnih razmerah to lazje dosegljivo. http://www.financna-tocka.si/vrste_naloz...

kar se tice pricakovanega donosa, ce lahko dolgorocno delam recimo 15% ob zmanjsani nihajnosti portfelja, sem cisto zadovoljen. pa z 10% tudi. saj pravim, da sem predolgocasen za to temo.

Ti pa me zanima še kaj misliš o tajskem trgu,ker kot vemo kaj se je zgodilo po tem ko so hoteli znižati vrednost bahta.....Primer:Zanimam se za nakup kakega sklada kot je Templeton Thailand Fund A acc, toda me odvrača njegova astronomska vstopna provizija,več kje bi dobil kak poceni ETF na ta trg?
tale dva sta ida:

http://www.etfconnect.com/select/fundpag...
http://www.etfconnect.com/select/fundpag...

* zadnji popravek: 17.01.07 13:59
#2992 (odg: #2983 crt)  17.01.07 15:33  _luka18odgovori / citiraj  |  shramba  

kaj GORENJE sta SOD in KAD že prodala kar sta mislila, ali se kaj zanimivega obeta v prihodnje? Kakšno je vaše mnenje v zvezi s to delnico?
#2993 (odg: #2992 )  17.01.07 15:41  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

za gorenje je vsekakor lahko pozitivna stvar padanje cen surovin -- v kolikor niso ze prej naredili velikih zalog po visjih cenah, cesar ne vem.

da bi drzava odlocno prodajala gorenje, se mi zdi, da se ni zgodilo ... sicer potekajo tisti odkupi lastnih delnic od soda v skladu s pogodbo izpred casa, po drugi strani pa se je kad strinjal z (sicer omejeno) dokapitalizacijo.
#2996  17.01.07 18:19  Tommiodgovori / citiraj  |  shramba  

Jst sm se pa malo podal na japonski trg in kupil CFD na delnico družbe Fast Retailing, saj sm mnenja, da je bil padec (cca. 18%) v prejšnjem tednu preprosto prehud, čeprav je podjetje znižalo napoved dobička.

Komentarji zmeraj dobrodošli :)
#3034 (odg: #2884 )  18.01.07 15:53  _francozodgovori / citiraj  |  shramba  

ojla, že nekaj časa spremljam dogajanje okoli konsolidacije PIVOVARNE LAŠKO. Sicer se v javnosti bolj po tihem govori, ampak glede večjih prodajnih premikov v drugih družbah glavnih managerjev in drugih z njimi povezanih, sumim, da se zna zelo kmalu zgoditi managerski prevzem Pivovarne. Sem jo danes po korekciji kupil. Upajmo, da bodo kmalu objavili prevzem, ker takrat pričakujem precejšen porast, pol pa sam prodat :)

Kaj ostali mislite o tem???

lp

#3035 (odg: #3034 )  18.01.07 15:55  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

na podlagi cesa pricakujes veliko rast - kateri dosedanji prevzemi ti kazejo v to smer?
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 147   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  Katere delnice kupujete?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>