Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 16:15
-0,11 %
8.116,15
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:15
-0,51 %
1.444,28
SI 15:30
-0,26 %
884,14
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  Katere delnice kupujete?

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 147   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja
#5023 (odg: #5022 Redstripe)  13.03.07 10:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

koliko opozoril rabis? izdelam po narocilu :) ja, trg je visoko. trg je napihnjen. in hkrati je za pisca smotano govoriti o tem, ker

1. ziv bog ne razume, da "je napihnjen" NE pomeni "bo jutri padlo" in potem to, da jutri ne pade, razumejo kot dokaz, da ni napihnjen;

2. je to, da je zadnji padec tecajev bil rekordno kratek, dojeto kot "dokaz", da saj je vse ok in se vsak padec od tu do vecnosti splaca samo kupovati;

3. na slabo likvidnem relativno izoliranem trgu se lahko dogaja vse sorte;

4. nenazadnje, kdo pa rabi v zivljenju to, da se nanj jezi drustvo vernikov.

* zadnji popravek: 13.03.07 10:56
#5025 (odg: #5023 crt)  13.03.07 11:41  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

koliko opozoril rabis? izdelam po narocilu :) ja, trg je visoko. trg je napihnjen. in hkrati je za pisca smotano govoriti o tem, ker
Ne rabim opozoril.

1. ziv bog ne razume, da "je napihnjen" NE pomeni "bo jutri padlo" in potem to, da jutri ne pade, razumejo kot dokaz, da ni napihnjen;

2. je to, da je zadnji padec tecajev bil rekordno kratek, dojeto kot "dokaz", da saj je vse ok in se vsak padec od tu do vecnosti splaca samo kupovati;

Ravno zato sem pripomnil, ker je pisec članka napisal to, da je nahjuje že za nami. Kako pa on to ve.

Sorry Črt, moje mnenje ni bilo slabo namerno in je bila lahko samo neumna pripomba. Mislim, da je forum zato, da se delijo različna mnenja in da se o stvareh javno razpravlja pa čeprav... Ne vem zakaj tak odgovor! Saj nisem vprašal kaj bo zraslo in kaj bo padlo...
#5026 (odg: #5025 Redstripe)  13.03.07 11:53  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

mislim, da imava nesporazum... moj odgovor ni misljen kot nekaksno nadiranje ali nasprotovanje - hotel sem ti samo povedati dvoje:

a) evo, nasel si en primer, ko nekdo misli, da je trg visoko in napihnjen, namrec to jaz mislim;

b) moja razmisljanja o tem, zakaj se "ne splaca" (komurkoli) pisati o tem, da je trg visoko in napihnjen; in da je lahko to razlog, zakaj taksnega pisanja vec ne najdes.

in ko govorim splosno o tem, kaksne da so po moje percepcije o nacinu razmisljanja publike, to ne pomeni, da mislim tebe osebno. je pa to vendarle vtis o vecini glasov, ki jo imam priloznost slisati. (ta mnozica po obsegu dalec presega samo tiste, ki sodelujete v forumu ft.)

kateri pa je ta tekst, za katerega pravis, da v njem zapisano "je ze za nami"?

* zadnji popravek: 13.03.07 11:53
#5028  13.03.07 12:16  tomaz3odgovori / citiraj  |  shramba  

pozdravljeni,

v začetku leta sem kupil Alkaloid in Komercialno banko Skopje. Še nekaj denarja mislim naložiti v makedonske delnice. Predlogi in izkušnje?
#5036 (odg: #5026 crt)  13.03.07 16:00  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Ok, ko sem prebral par predhodnih mišljenj na forumu sem hotel napisati moj post v tem smislu "the best", korekcija je že bla, uf tole smo vsi čakali in zdej gremo ponovno v nakup " da bomo profitirali, čeprav smo že tam kjer smo bili in ni videti nobene zaskrbljenosti več!

Še enkrat se opravičujem za moj odgovor in ne, nesporazuma ni bilo, mogoče je včasih v tvojih besedah težko razumeti bistvo ali pa namen odgovora. Cenim pa tvoj trud za razrešitev morebitnega spora, kar mi da vedeti, da ti ni vseeno še za tako majhnega forumaša!

Pa se še kaj slišimo, v forumu seveda in vsako tvoje mnenje je seveda dobrodošlo!

PS" čeprav jst nisem nek strokovnjak, pa sej se mi to itak vidi in bi bilo bolje včasih biti tiho, ma sej se bom nauču" tistega članka pa ne najdem, pa da me j...

#5037 (odg: #5036 Redstripe)  13.03.07 16:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

vsekakor je po svoje odpuljeno to, kar opisujes, ja - ta miselnost "aha je zraslo... uf zdaj bi pa znala bit korekcija... joj kaj ce bo korekcija... AHA! evo korekcija... no je ze sla... ja zdaj je pa hvalabogu vse kul in gremo naprej."

torej - kot da je padec nekaj, kar se mora zgoditi kot bozja kazen in ko se to zgodi, potem so "grehi" (rast) oprani in sibamo dalje.

seveda ni tako. ce je nekaj bilo na dan T ornk drago, pa je potem padlo za piskavih 5 do 10% in je potem na T+7 nazaj tam kot na T, res tezko recemo, da zdaj pa naenkrat ne bi bilo vec umestno omeniti, da ta trg je pa hm, nekam drag.

zakaj se casopisi - casopisni avtorji - tega ne lotevajo tako, temvec raje pogladijo publiko v smeri dlake in recejo evo ljudje, pa je za nami, super - to pa sem hotel pojasniti v tistih 4 tockah zgoraj.

ker ce ne drugega, postavi se v cevlje nekoga, ki na primer pise borzna porocila in mu potem vsak dan kaksen mandeljc pride razlagat, da ja on pa misli, da ni pravilno prikazal trgovanja s krko in da ja ja on ze ve, da gre za zaroto velikih playerjev.... ali da povsem v dobri veri napises, da je drago, pa se ti potem pol slovenije smeji, ker ni naslednji dan za pol cenejse... ali da to tkoaltko pravis samo zato, ker si fovs... verjetno se strinjava, da si slejkoprej neizogibno mislis, ej, pa kaj jaz to rabim, gremo gojit dezevnike. :)

* zadnji popravek: 13.03.07 16:07
#5038 (odg: #5037 crt)  13.03.07 17:04  allagasodgovori / citiraj  |  shramba  

in v tem duhu je že v financah naslov primeren situaciji

http://www.finance.si/?MOD=show&id=17714...
#5039 (odg: #5038 allagas)  13.03.07 17:33  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

evo vidis, avtor se je naucil ugajati publiki :)
#5041  13.03.07 20:18  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

Korekcija drugi del. Sedaj se je začela v USA. Bomo videli, kaj bodo rekli azijci in evropejci, saj smo mi že med njimi ane.
#5042 (odg: #5041 )  13.03.07 20:23  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

evropejci so pravzaprav tokratno rundo zaceli (glej nemcijo)... zanimiva izjema, ki izstopa iz obicajnega vzorca, je to, da v avstriji ni bilo nadpovprecno krvavo. je pa zlato spet dol hkrati z delnicami (tako dolarsko kot evrsko).
#5044  13.03.07 20:34  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

bo držal, dokončno se je sesul po ameriškem jutru.atud DJ se je spustu po 5 po našem času. Bo pa zanimivo na vzhodu ker je fxi - 4%. Ti, magoče je pa bila krka vzrok za korekcijo ha ha?
#5045 (odg: #5044 )  13.03.07 20:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

evo, ce je kdo vrazeveren... 100 years ago today: http://www.crossingwallstreet.com/archiv...
#5046 (odg: #5042 crt)  13.03.07 20:40  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da je Nemčija sledila ZDA. Po objavi podatka o naraščanju neplačevanja - delinkventstva pri hipotekarnih kreditih... se je izkazalo, da zna biti potrošnik na zelo tankem ledu. Ce bo folk hotel ohranit hišo bo plačeval višje obveznosti iz naslova hipotek, kar bo zmanjšalo izdatke pri drugih oblikah potrošnje. Kerpa je cel kup hiš pod vprašajem razveljavitve prodaje, bodo te povečale ponudbo na trgu nepremičnin in dodatno zbijale cene. Povpraševanje po hišah pa bo še bolj pritisnjeno, ker so posojilodajalci začeli dvigati standarde za pridobivanje kreditov.

Temelj je pod vprašajem - kaj bo s potrošnjo v ZDA v prihodnje. To pa pomeni... rdeča Azija danes ponoči, ker je slednja vezana na povpraševanje v ZDA. Še Jen naj se malo okrepi, pa imamo eksploziven miks.

* zadnji popravek: 13.03.07 20:40
#5047  13.03.07 20:46  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

sploh ni vprašanje glede vraževernosti. RECIMO, DA JAZ NISEM. Ampak jaz nisem neki faktor za dviganje in spuščanje delnic. Se pa lahko najde neki američan,sej verjetno se je že, pa da to na cnn, pa napiše še bloomberg. pa imamo podobno.situacijo.
#5048 (odg: #5046 )  13.03.07 20:54  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

meni se zdi vseeno malo cudno, da trg ne bi bil sposoben zdiskontirati posojilno/hisne zadeve... ampak ... saj same cifre pravijo, da se ni, tako da bo verjetno ta pogled kar pravi.
#5049 (odg: #5048 crt)  13.03.07 21:16  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Finta teh subprime hipotek je v tem, da so v casu kreditne ekspanzije posojilodajalci po legendarno nizkih obrestnih merah znizevali kreditne standarde. 20% celotnega hipotekarnega trga zdaj predstavljajo subprime hipoteke. Folk, ki sploh sicer ni izpolnjeval pogojev za najetje "prime" hipotekarnega kredita, je tako dobival kredite v visini 200.000 USD povprecno.

Subprime hipoteke so drazje od prime hipotek za 2-3% točke. Pač zaradi slabse kreditne sposobnosti kreditojemalcev. Kako so potem lahko sploh v začetku odplačevali take kredite? Tako, da so jim posojilodajalci nudili NIZJE obrestne mere na zacetku, z določilom, da se po določenem roku dvignejo na normalno raven. Zdaj se to dogaja... zato pa narasca delinkventstvo.

Kako velik je vpliv na gospodarsko rast teh hipotek? Pojma nimam. Zagotovo pa se zdijo vsi prepričani, da se kriza v nepremičninskem sektorju šele zacenja in da bo trajala celo 2007. To pa je divje.
#5052  13.03.07 21:20  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da bo še zelo zanimivo. Kokr jaz berem ta forum, je večina prepričanih, da bo šlo zelo hitro gor. Kukr stvar zgleda po moje, bo šlo še najprej dol. Seveda bo šlo tudi gor ampak kdaj??? Kdo bo zadel, po mel lep procent plusa.
#5053 (odg: #5052 )  13.03.07 21:25  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  

Se strinjam, mislim da smo zaenkrat vrhove vidli in da bojo neki časa gor-dol časi potem bo pa dol-dol. Takrat pa ne bo dobro biti v delnicah, skladih, nepremičninah, zlatu,...
#5055  13.03.07 21:31  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj nam pa pol še ostane.Če maš sam keš, pol je pa dolgcajt. No sam mislim,da do tega dol-dol ne bo prišlo tako kmalu,ker se pol cela amerika sesuje, ker imajo sam še to in če amerika kihne, pol smo lohk vsi bolni. Bojo že kakšno vojno našli.
#5056 (odg: #5053 ajeraj)  13.03.07 21:31  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi Hitler je bil optimist, ko je 22. junija 1941 vkorakal v Rusijo. :)
#5057 (odg: #5053 ajeraj)  13.03.07 21:33  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

Se strinjam, mislim da smo zaenkrat vrhove vidli in da bojo neki časa gor-dol časi potem bo pa dol-dol. Takrat pa ne bo dobro biti v delnicah, skladih, nepremičninah, zlatu,...
Mislim, da se je tvoje dol-dol obdobje že začelo :-))
#5059 (odg: #5055 )  13.03.07 21:43  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[darre]

Kaj nam pa pol še ostane.Če maš sam keš, pol je pa dolgcajt. No sam mislim,da do tega dol-dol ne bo prišlo tako kmalu,ker se pol cela amerika sesuje, ker imajo sam še to in če amerika kihne, pol smo lohk vsi bolni. Bojo že kakšno vojno našli.

A si ti opazu, da se je dans amerika usula za 2% ?? In to prevsem zato, ker se jim nepremičninski trg že kar en lep cajt sesuva - to ni nič novega. Novo pa je to, da se to pozna tudi v raznih statističnih podatkih, ki so bili dans objavljeni http://www.financna-tocka.si/forum.php?s....

PS: Če si bojo pa še kako vojno našli bojo pa še bolj v q...., ker je Amerika bistveno preeč izčrpana od Iraka in Afganistana in si še ene fojne sploh ne more privoščiti ... tako politično kot ekonomsko - to je seveda moje skromno mnenje :-))

* zadnji popravek: 13.03.07 21:43
#5060  13.03.07 21:48  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

sem opazil saj sem napisal korekcija se nadaljuje. Bojo pa američani vse naredil, da ne bo prišlo do zloma borze, to pa je za njih že dj pod 10000. Po moje bojo najprej sesul emergin market.
#5063  13.03.07 22:04  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

USD/JPY 116,20 1% DOL ALI GOR KAKOR VZAMEŠ. BO KAR ŽURKA NA VZHODU
#5064 (odg: #5060 )  13.03.07 22:20  mikimausodgovori / citiraj  |  shramba  

to bo šlo vse v maloro:) sicer pa vsak ve, da ni enostavno z delnicami in skladi, vazno da ni glih minusa, vse kar je nad nulo si lohk ze cestitas.

skromno, vendar resnično.
#5065 (odg: #5064 mikimaus)  13.03.07 22:22  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  
[mikimaus]

to bo šlo vse v maloro:) sicer pa vsak ve, da ni enostavno z delnicami in skladi, vazno da ni glih minusa, vse kar je nad nulo si lohk ze cestitas.

skromno, vendar resnično.
Od kod pa zdaj kar naenkrat tak pesimizem?
#5066 (odg: #5065 )  13.03.07 22:40  mikimausodgovori / citiraj  |  shramba  

hehe, ne sej ni nekega pesimzma, sam povem dejstvo. Hočem rect da ni dobro pretiravat s skladi, delnicami itd..tudi če kupuješ na dnu korekcij, imas veliko prostih sredstev in manj tvegane sklade, Korekcije se relativno hitro zgodijo, tudi zelo velike hitro ostaneš praznih rok, to kar se je do sedaj zgodilo še ni panike.
#5067 (odg: #5065 )  13.03.07 23:04  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Svetujem naslednje branje:

http://www.2000wave.com/article.asp?id=m...
#5071 (odg: #5064 mikimaus)  14.03.07 06:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mikimaus]

to bo šlo vse v maloro:)
cak, to se ni trgovalni nasvet. dodati moras: na kaksnem cenovnem nivoju se nahaja malora?
#5074  14.03.07 07:53  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

moj skromen nasvet malora je niži
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 147   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  Katere delnice kupujete?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>