Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:39
0,01 %
9.657,24
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 05.06
2,26 %
1.285,78
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - ponedeljek, 2.8.2010

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - ponedeljek, 2.8.2010
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 02.08.10 08:20  crt (admin) (DS) shramba  

• Kaj je vroče: pšenica in (minimalistično) sladkor. (Spomnimo se še kakava.) Kaj je hladno: kitajska industrijska proizvodnja. (Ampak nič bat, kajti čas je za rast kitajske borze, pravijo Elliottovci.)

• Grčija bo vojno območje, pravijo domači revolucionarji. "Naše puške so nabite in pripravljene, da spregovorijo. Smo v vojni z vašo demokracijo. Tudi turisti naj vedo, da Grčija ni več varno zatočišče kapitalizma." (Glej tudi: Človek bi streljal)

• Na Poljskem je 65% hipotekarnih posojil v tujih valutah, večinoma v CHF, Lani naj bi jih bilo tudi zaradi krčenja ponudbe bank med novo odobrenimi le 5%, letos se delež spet dviguje (18%, vendar s preusmeritvijo na EUR). Bančni regulator zdaj želi izrecno omejiti delež posojil v tujih valutah (na 50%), češ da je tovrstno financiranje gospodinjstev glavni razlog za nestabilne razcvete potrošnje. (Slovenija: delež stanovanjskih posojil v CHF konec 2008 33%, konec 2009 26%.)

• Indeks cen ladijskih prevozov Baltic Dry, ki je v začetku stoletja odlično napovedoval gospodarska gibanja, se je v zadnjih nekaj mesecih najprej prekucnil za 60% in potem hitro zrasel (za 17%). Nam ta indeks dandanes še kaj sporoča ali pa je preživet? (Ali pa zgodba spada v okvir japonskega vzorca, ko se vrstijo gospodarski podatki zdaj v eno, zdaj v drugo smer brez repa in glave in brez konca.)

• Greenspan: vrnitev recesije bi lahko povzročilo predvsem nadaljno padanje cen nepremičnin, ki so se sicer v zadnjem času nekoliko umirile. Zakaj: zato, ker je le nekoliko nižje od sedanjih cenovnih nivojev (manj kot 10%) lepa masa dodatnih hipotekarnih posojil, ki bi jih pocenitev spravila v situacijo, da je še neodplačano posojilo vredno več od nepremičnine.

• Rast delavskih protestov in plač na Kitajskem je za svet zelo dobra stvar, pravijo pri Economistu.

• Verjetno poznate pojav, ko se uprava podjetja nekje na robovih pameti začenja zavedati, da bilanca ni rožnata in sproži odločne varčevalne programe - na primer ukine sobotne izvode časopisov, uvede kvote pisarniškega in WC papirja, hkrati pa še naprej bogato vlaga v blišč. No, podobno je pri gospodinjstvih.

• Če inflacije ni, jo vlada naredi: dobrodošli v dražjem avgustu - navzgor elektrika, plin, cigarete, pošta, komunikacije. Torej področja, kjer je povpraševanje precej togo, ponudba pa tudi.

* zadnji popravek: 02.08.10 08:20

Komentarji uporabnikov  (vseh: 26; zadnji: 03.08.10 13:54)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

02.08.10 08:28  Diego Armando Xodgovori / citiraj

Grk se bo iz tisto puško edino v nogo lahko ustrelu...
 02.08.10 08:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_milit...
 02.08.10 08:49  skeptikodgovori / citiraj

Ne želim preveč pametovat, ampak izhodišče je popolnoma pravilno. V tistih krajih, pa še v kakšnji sosednji (in tukaj ne mislim da gre samo za eno) državi imajo do vojaške uniforme čisto in povsem drugačen odnos kot v našem koncu Evrope.

In mislim, da se bo preko uniform videlo katere države so zares v krizi. Bo pa zanimivo opazovati kaj bo za investitorje manj slabo: vojaška ali civilna diktatura.
 02.08.10 08:51  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

po moje je precej vprasljivo tudi to, ali gre res za neke druge konce, iz katerih je slovenija izvzeta.
 02.08.10 08:58  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[crt]

po moje je precej vprasljivo tudi to, ali gre res za neke druge konce, iz katerih je slovenija izvzeta.
Kar se tiče ljubezni do orožja in uniform mislim da. Kar se pa tiče miselnosti, da nam je država dolžna zagotoviti cel kup zastonjkarstva in kar se tiče vladavine neumnosti smo pa pomojem kar tam - tam.
 02.08.10 09:13  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

ob velikem razocaranju nad politikami in ideologijami vseh vrst je po moje smiselno racunati, da ceteris paribus raste ljubezen do tradicionalnih igralcev, to pa sta cerkev in vojska. ta motivacija glede razocaranja se mi zdi mocnejsa od tega, ali obstaja kulturno/zgodovinsko apriori ljubezen do tega.
 02.08.10 09:26  skeptikodgovori / citiraj
[crt]

ob velikem razocaranju nad politikami in ideologijami vseh vrst je po moje smiselno racunati, da ceteris paribus raste ljubezen do tradicionalnih igralcev, to pa sta cerkev in vojska. ta motivacija glede razocaranja se mi zdi mocnejsa od tega, ali obstaja kulturno/zgodovinsko apriori ljubezen do tega.

Aha, torej cerkev že imamo, še kakšnega vročeglavega stotnika pa smo ;-))
 02.08.10 11:42  ThomasTodgovori / citiraj
[crt]

Meni se bolj zdi, da so naši lopovski mali ljudje razočarani nad trenutno oblastjo predvsem zato, ker so po volitvah pričakovali take prave, pravične komuniste, ki bodo končno znali prerazporediti družbeni produkt v njihove žepe od tistih, ki ustvarjajo. Saj KPS na oblasti to vendarle kar izdatno počne, ampak očitno daleč premalo za pohlep naših ljubih malih ljudi.

Mene v Sloveniji najbolj čudi to, da se še ni našel podlež, ki ne bi slepomišil in ustanovil Pravično komunistično stranko Slovenije in bi za svoj program kar prepisal komunistični manifest tovariša Korla.

Če ob vsem navdušenju in nostalgiji Slovencev po komunizmu ne dobi absolutne večine v parlamentu, potem dve kravi res nista en par. :-)
 02.08.10 12:16  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

a bi nehal dajat ideje :)

http://www.finance.si/286054/%AEnidar%B9...
(ok, ceprav ta se zmer govori o kapitalizmu)

* zadnji popravek: 02.08.10 12:16
 02.08.10 12:23  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[ThomasT]

Mene v Sloveniji najbolj čudi to, da se še ni našel podlež, ki ne bi slepomišil in ustanovil Pravično komunistično stranko Slovenije in bi za svoj program kar prepisal komunistični manifest tovariša Korla.
Ja, pomojem bi se tudi dali dobit precej procenov, če bi samo par nastopačev dobil, ki bi potem trobili par pamfleov npr. "Za pošteno delo pošteno plačilo" (itak vsak zase misl, da pošteno dela in bi mogu bit več plačan, drugi pa manj), "Stanovanje je osnovna človekova pravica in to mora urediti država", "Namesto Grkom raje pomagajmo pridnim Slovencem" ipd.
 02.08.10 12:57  waterdropodgovori / citiraj

Shania je s tem odličnim komadom bila pred časom. Punca je boljša od marsikaterega finančnega analitika :-) Zapakirano pa tako, da ne zveni prav nič žalostno. Najbolj ironično je to, da je verjetno folk na ta komad še žural, ker ni poslušal besedila :-))

* zadnji popravek: 02.08.10 12:57
 02.08.10 13:13  gsavliodgovori / citiraj
[crt]

a bi nehal dajat ideje :)

http://www.finance.si/286054/%AEnidar%B9...
(ok, ceprav ta se zmer govori o kapitalizmu)

Program tele bom pa prebral - je poletje in je čas kislih kumaric. Zanekrat jih na internetu še ni, česar pa ni na internetu, ne obstaja.
 02.08.10 13:15  gsavliodgovori / citiraj
[KlemenK]

Ja, pomojem bi se tudi dali dobit precej procenov, če bi samo par nastopačev dobil, ki bi potem trobili par pamfleov npr. "Za pošteno delo pošteno plačilo" (itak vsak zase misl, da pošteno dela in bi mogu bit več plačan, drugi pa manj), "Stanovanje je osnovna človekova pravica in to mora urediti država", "Namesto Grkom raje pomagajmo pridnim Slovencem" ipd.
Itak, pogledaš programe strank, transparente na demonstracijah in izbereš "the best of".
 02.08.10 14:06  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[waterdrop]

Najbolj ironično je to, da je verjetno folk na ta komad še žural, ker ni poslušal besedila :-))
ja, to je bila tudi meni prva asociacija :)

02.08.10 15:12  ravaodgovori / citiraj
[crt]

:: [waterdrop]

:: Najbolj ironično je to, da je verjetno folk na ta komad še žural, ker ni poslušal besedila :-))

ja, to je bila tudi meni prva asociacija :)
pri muski gre več ali manj za neverbalna sporočila.

vokal sodi med glavne nosilce emocije.

v mainstreamu med izjemno pomembne nosilce sporočila sodijo fasada, dekolteji, itd.

kdo bi se v primeru bejbe kot je Shania sploh menil za tekst :)

no, tole je pa tak zdrav poletni tekst za vroče dneve:

strolling along minding my own buisness

well there goes a girl and a half

she's got me going up and down

she's got me going up and down

walking on the beaches looking at the peaches

well i got the notion girl that you got some suntan lotion in that bottle of yours

spread it all over my peelin' skin baby

that feels real good

all this skirt lappin' up the sun

lap me up

why don't you come on and

lap me up

well there goes another one just lying down on the sand dunes

i'd better go take a swim and see if i can cool down a little bit

coz you and me woman

we got a lotta things on our minds (you know what i mean)

will you just take a look over there (where, where?) there

is she tryin' to get outta that clitares?

liberation for women

thats what i preach

(preacher man)

oh shit

there goes the charabang

looks like im gonna be stuck here the whole summer

well what a bummer

i can think of a lot worse places to be

like down in the streets

or down in the sewer

or even on the end of a skewer

liberation for women, thats what i preach ... hehe yeah right :))) in sicer na ta način da se čimbolj slečejo

02.08.10 15:30  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[Diego Armando X]

Grk se bo iz tisto puško edino v nogo lahko ustrelu...
--ja logika, da odzenes se edini pravi vir prihodkov (denar iz tujine preko turizma) je res na nivoju :))
 02.08.10 21:20  alekodgovori / citiraj

Ja če imajo grki IQ od priona, potem je na mestu razmislek, če bi jim res posodili denar (prej sem bil za...).
 02.08.10 21:38  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

lahko gre tudi tako...

- okrepi se domorodski terorizem

- s katerim se publika sprva se kar identificira, nakar niti vec ne (glej storijo nemska jesen)

- posledicno se okrepi ljubezen do ordnung und disziplin

- pa posezemo se enkrat nazaj, do prej citirane epizode 1967-1974

- nova oblast pove, da so zal izredne razmere in do nadaljnega nimajo namena odplacevat kaksnih dolgov

- pa ce bi kdo tezil, da mogoce bi oni na primer sploh izstopili, med drugim iz nata

- trg se v bistvu niti kaj dosti ne zasekira, ker po moje ze zdaj v veliki meri anticipira grcijo kot odpisan primer

- in evo, kredit? kaksen kredit? evo tu imate svezega.

samo 40 let je, kar se je dogajalo vse sorte po evropi. pogosto me cudi, kako ljudje radi racunajo, zavestno ali implicitno, da je zgodovina nekaksna bolj kot ne enosmerna crta od slabsega na boljse; in da kar je enkrat ze bilo, to smo pac absolvirali in se vec ne vrne. po moje niti slucajno ni tako, zgodovina je zelo cupava i dlakava, obcasno zaciklana in z resnim obcutkom za ironijo in tragikomedijo.

* zadnji popravek: 02.08.10 21:38
 02.08.10 22:14  gsavliodgovori / citiraj
[crt]

- pa posezemo se enkrat nazaj, do prej citirane epizode 1967-1974

Pa dobro, a bodo hmal ta 70-a? Da se malo zrelaksiramo.

* zadnji popravek: 02.08.10 22:14
 02.08.10 22:56  nonameodgovori / citiraj
[alek]

Ja če imajo grki IQ od priona, potem je na mestu razmislek, če bi jim res posodili denar (prej sem bil za...).
no, znajdejo se očitno vsekakor :)

...His staff have become very creative when it comes to tracking down tax offenders: ....And these tactics have revealed that the suburbs didn't have 324 swimming pools, as was reported, but rather 16,974.
clanek: Greek Government Hauls in Billions in Back Taxes
 03.08.10 00:30  ravaodgovori / citiraj
[gsavli]

:: [crt]

:: - pa posezemo se enkrat nazaj, do prej citirane epizode 1967-1974

::

Pa dobro, a bodo hmal ta 70-a? Da se malo zrelaksiramo.
saj dogaja ...

children of the revolution so se že namnožili in zaredili vsepovsod, celo tu bi se dalo najti kakšnega.

vladni ukrepi, proračun v rokah šaljivcev in javnomnenjske raziskave kažejo, da se tudi acida ne manjka.

čakam na punk
 03.08.10 08:38  crn1odgovori / citiraj
[rava]

:: [gsavli]

:: :: [crt]

:::: - pa posezemo se enkrat nazaj, do prej citirane epizode 1967-1974

:: ::

:: Pa dobro, a bodo hmal ta 70-a? Da se malo zrelaksiramo.

saj dogaja ...

children of the revolution so se že namnožili in zaredili vsepovsod, celo tu bi se dalo najti kakšnega.

vladni ukrepi, proračun v rokah šaljivcev in javnomnenjske raziskave kažejo, da se tudi acida ne manjka.

čakam na punk
Se bojim, da je bla glasba pri punku boljsa kot pa overall scena pa filling.
 03.08.10 09:32  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[crn1]

:: [rava]

:: čakam na punk

Se bojim, da je bla glasba pri punku boljsa kot pa overall scena pa filling.
Mogoče se bo mladina spet videla v tehle idejah izpred 30 let:

03.08.10 10:00  ravaodgovori / citiraj
[sandi]

Mogoče se bo mladina spet videla v tehle idejah izpred 30 let:
po mojem skromnem mnenju se mladina navadno vidi v tistem s čimer jo napumpajo.

pomanjkanje izkušenj, presežki energije in onesposobljen razum zaradi hormonov, jih dela dovolj neumne, da nesejo kožo na prodaj za nekoga drugega.

kot pravi Črt, se zgodovina že prav dolgočasno cikla in res je zabavno videti, kako nas nič ne izuči.

neko upanje pa morda le obstaja, in sicer zaradi bugov v matrici, zaradi katerih se sem in tja človeštvu zgodi kakšna dobra stvar - kot npr. renesansa, kapitalizem in osvoboditev žensk :). pustimo se presenetiti ;).
 03.08.10 11:00  waterdropodgovori / citiraj
[rava]

Me like that! :-) Sem moral prav na grooveshark it poslušat :-) in zdaj mam nov star band na playlisti, ker drugi so že vsi obrabljeni.
 03.08.10 13:54  Tujecodgovori / citiraj
[crt]

pogosto me cudi, kako ljudje radi racunajo, zavestno ali implicitno, da je zgodovina nekaksna bolj kot ne enosmerna crta od slabsega na boljse; in da kar je enkrat ze bilo, to smo pac absolvirali in se vec ne vrne. po moje niti slucajno ni tako, zgodovina je zelo cupava i dlakava, obcasno zaciklana in z resnim obcutkom za ironijo in tragikomedijo.
Se mi zdi, da je v celotni druđžbeni kulturi tako pojmovanje zgodovine (torej od slabega k boljšem) tako močno usidrano, da je nemogoče (razen v kakem stoletju ali dveh) da bi poštekali, da ni tako.

krščanstvo: linearna zgodovina, vse do sodnega dne.

Komunizem: linearna zgodovina, vse do raja na zemlji

Kapitalizem + znanost: linearna zgodovina, vse do popolne tehnološke družbe, kjer ljudje samo še špilajo na kitaro in se predajajo brezdelju... aja, ups, računalnik špila na kitaro.

Da bi šli nazaj - med grke - in kljub tehničnem napredku poštekali, da zgodovina NI linaren proces... skoraj nemogoče.

Morda je zato azijcem lažje... kultura ni usmerjena v linearnost. Po drugi strani pa nas zelo radi posnemajo, tako da morda se jim pripeti tudi ta zajeb.

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>