Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:44
0,30 %
9.414,33
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 29.05
-1,77 %
1.219,76
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 28.01.11

Ta tema se nanaša na Pregled novic 28.01.11

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 13
#95897  28.01.11 11:19  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  

Novo googlovo orodje. Vprašanje pa koliko je zanesljivo:

inflacija:

http://www.google.com/publicdata/explore...

brezposelnost:

http://www.google.com/publicdata/explore...
#95899 (odg: #95897 waterdrop)  28.01.11 13:13  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

Novo googlovo orodje. Vprašanje pa koliko je zanesljivo:
a je sploh možen kak dvom v zanesljivost?

Slovenija 2015 rula. gdp per capita (ppp) - 34.375,94, ker glede na 2010 pomeni cca 23 odstotno povečanje. dobro se s temi decimalkami šalijo na temle imf-u, ki naj bi bil vir teh podatkov.

The dark side clouds everything. Impossible to see the future is.

* zadnji popravek: 28.01.11 13:13
#95903 (odg: #95899 rava)  28.01.11 14:21  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

a je sploh možen kak dvom v zanesljivost?

Slovenija 2015 rula. gdp per capita (ppp) - 34.375,94, ker glede na 2010 pomeni cca 23 odstotno povečanje. dobro se s temi decimalkami šalijo na temle imf-u, ki naj bi bil vir teh podatkov.
Hehe, ja malo je mimo. Mogoče so pa našli tisto kristalno kroglo, ki jo mi nikoli nimamo :-)

Kakorkoli, softver ima vedno eno stvar: hrošče... Orodje ni slabo, mogoče bo treba podatke malo modificirat :-) Mislim pa da google dobi nekatere podatke tudi iz svoje baze (tako sem nekje, nedavno nekaj zasledil). Glede na podatke, ki jih ima lahko spremlja spremembo cen izdelkov skozi čas in prikazuje inflacijo - načeloma bolj točno kot to počnejo državne institucije, ki rade spravijo kaj pod preprogo, tako kot moj pes počne s presežkom kosti :-)
#95911  29.01.11 17:43  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Cerkveni bankrot, ki ga malodane ni
#95913  29.01.11 19:51  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  

S510 Food Safety Act Apprived

http://www.suite101.com/content/s510-foo...

Ta je pa že tak poseg v svobodo, da je že kar mal težko verjet, da je res.
#95915 (odg: #95913 waterdrop)  29.01.11 20:37  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

Ta je pa že tak poseg v svobodo, da je že kar mal težko verjet, da je res.
"The opposition believes that the controversial Bill will may make it illegal to grow, share or trade home-grown food."

Če bo šlo res v to smer, je res kar malo grozno.

Že pri nas pretiravamo s temi zadevami - npr. od sestrične sinček je enkrat v šolo nesel doma pečene piškote za rojstni dan in jih je prinesel nazaj, ker učiteljica ni dovolila, da bi jedli nekaj, kar nima nobenih certifikatov ipd.

Nedolgo za tem je drug otrok prinesel v šolo mančmelove, ki so jih seveda lahko jedli, malo zatem pa je Lidl te iste sladice umaknil iz prodaje, ker bi lahko vsebovali salmonelo.

#95917 (odg: #95913 waterdrop)  29.01.11 21:01  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Iz prve zgleda precej strašljivo, posebej če bereš razne librtarne bloge.

Tale je recimo dober, in kontrira zakonu:

http://thegormleyfiles.blogspot.com/2009...

Senat je glasoval tako:

http://www.govtrack.us/congress/vote.xpd...

Kdo je za, kdo je proti med raznimi ameriškimi oraganizacijami, in koliko je kateri od seratorjev pokasiral od njih. Vse lepo pregledno, če je seveda sploh res... ampak v vsakem primeru, politična kultura svetlobna leta naprej... kar pa vseeno nič ne pomaga k pameti:

http://www.opencongress.org/bill/111-s51...

Prebral sem nekaj blogov in novinarskih zapisov iz obeh smeri... mnenja deljena. Tale je zanimiv, in nekoliko bolj za zakon:

"The press release from Senator Boxer's Press Office report that small private farmers who sell at farmers' markets and restaurants that grow their own produce, like French Laundry and Pasquinis (just north of Yuba City), will not be affected by the new regulations, as the bill focuses on food processors and not growers."

dalje:

"Interestingly, the language of the bill itself is fairly readable and collaborative. It requires contingency planning, innovation, and system improvements, all of which should be a part of any decent business model anyway, and contrary to what many are reporting, farms and restaurants are expressly excluded. (Sec. 101.4). Nevertheless, OpenCongress.org reports a measly 14% public approval rating."

vir: http://www.examiner.com/comfort-food-in-...

Za to, da bi vedel, če je zadeva kul, ali ne, bi dejansko moral brati zakon, kar pa se mi fuckin ne da. Če res prepoveduje prodajo malih pridelovalcev na farmers market brez kakšnih zelo dragih analiz in papiroloških postopkov, potem je svinjarija.

Če pa zakon samo povečuje odgovornost, ker te lahko FDA zaštiha, če na nenapovedanem testu ugotovi, da prodajaš strupeno hrano, se mi pa z zakonom ne zdi nič narobe.
#95919 (odg: #95915 KlemenK)  29.01.11 21:11  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Seveda pa lahko na zakon gledamo negativno tudi iz naše politične filozofije; da torej nima smisla zapraviti miljarde dolarjev za še eno državno agencijo, ki bo terorizirala biznis z regulacijo in nenehnimi preiskavami.

Kdor bo prodajal salmonelasto hrano, in s tem komu škodoval, bo v pravni državi za to tožen in kaznovan, ni potrebe po preventivnem zapravljanju denarja.

Tak pogled je načeloma okej, vendar se lahko izkaže za nekoliko naivnega, ker malemu porabniku ni ravno lahko tožiti trgovske verige ali velikega proizvajalca hrane.
#95921 (odg: #95915 KlemenK)  29.01.11 21:21  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[KlemenK]

:: [waterdrop]

:: Ta je pa že tak poseg v svobodo, da je že kar mal težko verjet, da je res.

"The opposition believes that the controversial Bill will may make it illegal to grow, share or trade home-grown food."

Če bo šlo res v to smer, je res kar malo grozno.

Že pri nas pretiravamo s temi zadevami - npr. od sestrične sinček je enkrat v šolo nesel doma pečene piškote za rojstni dan in jih je prinesel nazaj, ker učiteljica ni dovolila, da bi jedli nekaj, kar nima nobenih certifikatov ipd.

Nedolgo za tem je drug otrok prinesel v šolo mančmelove, ki so jih seveda lahko jedli, malo zatem pa je Lidl te iste sladice umaknil iz prodaje, ker bi lahko vsebovali salmonelo.

To so zanimivi pojavi. jaz se sšpomnim, da smo v šolo nosili vse sorte domačih peciv.

A smo slovenci v primeru, da bi enega od frocov pobralo zaradi nečesa v piškotih, sposobni reči, da nihče ni kriv, da je to pač bil nesrečni primer?

Ali pa bi starši tožili šolo do nezavesti, učiteljica pa bi bila linčana? In bi v svoji tožbi celo uspeli, ker slovenija po novem postaja pravna država itd, in se bomo šli "prevzemanje odgovornosti"?

V trenutnem stanju družbe bi tudi jaz rekel, naj tiste piškote jejo pri njih doma.
#95923 (odg: #95921 Tujec)  29.01.11 21:47  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

V trenutnem stanju družbe bi tudi jaz rekel, naj tiste piškote jejo pri njih doma.
Mogoče res, ja, ampak meni se zdi totalno pretiravanje. V naših časih smo tudi vse živo nosili od doma, pa nisem za nobenega slišal, da bi umrl, oziroma se mi zdi, da smo imeli manj zdravstvenih težav kot jih imajo zdaj po raznih šolskih sladicah otroci. Predvsem pa hočem to povedat, da se mi zdi bolj verjetno da so tisti doma spečeni piškoti bolj zdravi kot pa velik del hrane v trgovinah, ki ima tisoče certifikatov in potrdil.

Oziroma se mi zdi, da se pogosto izkaže, da je tista hrana, ki v trgovini leži v enem kotu brez kakršnihkoli potrdil, dosti bolj zdrava, kot pa neke pakunge, na katerih so kričeče oznake za kaj je vse koristno. Ker nek lokalni kmet (pa nisem ravno idealist, ki misli, da vse kar je z vaške kmetije, je pa samo zdravje) si niti privoščit ne more ene resne drage analize, velike firme pa tudi v kupu nezdravega poca, v katerem je sam cukr tipa koruzni sirup najdejo eno mini sestavinico, ki je kao za nekaj zdrava in naročijo raziskave, da potem lahko gor nalepijo, kako je pa to fajn za vaše srce.
#95925 (odg: #95923 KlemenK)  30.01.11 00:00  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[KlemenK]

:: [Tujec]

:: V trenutnem stanju družbe bi tudi jaz rekel, naj tiste piškote jejo pri njih doma.

Mogoče res, ja, ampak meni se zdi totalno pretiravanje. V naših časih smo tudi vse živo nosili od doma, pa nisem za nobenega
Meni se tudi zdi, da se gre preveč po pravniško v današnjem svetu. To, da je učiteljica prepovedala doma narejeno pecivo je po eni strani razumljivo. Danes je ravno zaradi vsega tega pravniškega sranja izredno težko tudi za učitelje. Stari hodijo težit, če ima otrok hlače umazane od trave, ker so se igrali zunaj (slišal sem za tak primer, ker poznam kar ene 4, 5 učiteljic). Pa kako učitelj sploh nima več nobene moči nad učencem. Starši grozijo s tožbami, ker je njihov sin dobil slabo oceno in se zato ne bo mogel vpisat na boljšo srednjo šolo. Seveda so ti starši malo bolj premožni. Tisti navadni ljudje so navadno lepo tiho, ker ne znajo izrabljat teh pravniških gluposti. Malo sem zataval v drugo temo ampak point je, da se skuša vse formalizirat kar je bedarija, ker vsega se nikoli ne da do potankosti izvajat v praksi. Še en primer: Prometni znaki oz. prometni predpisi. Vsi vemo, da se jih moramo držat ampak verjetno vsak od nas naredi dnevno ali pa vsaj mesečno kak prekršek. Predpis mora postavljat okvir in dovoljevat manjša odstopanja. Sledenje predpisom do potankosti ne more funkcionirat, ker ne moreš preverjat 24ur/dnevno vsakega voznika in predvidet čisto vsake situacije na cesti.

Drugače pa če se vrnem na predlog zakona mi je najbolj "glup" ta del stavka - "illegal to grow, share home-grown food". Torej bo, v primeru, da Baraka podpiše papir in začnejo to izvajat, na vsakem vrtu rastla le še trava in cvetje.

* zadnji popravek: 30.01.11 00:00
#95927 (odg: #95925 waterdrop)  30.01.11 00:35  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

Drugače pa če se vrnem na predlog zakona mi je najbolj "glup" ta del stavka - "illegal to grow, share home-grown food". Torej bo, v primeru, da Baraka podpiše papir in začnejo to izvajat, na vsakem vrtu rastla le še trava in cvetje.
V primeru, da je to napisal en od forumašev, je treba vzeti z rezervo.

Če pa si šel brat zakon, in noter to piše, pa se mi zdi creepy, in ne verjamem, da bo zaživelo v praksi.

Bil bi zelo vesel navedbe odstavka v predlaganem zakonu, kjer to piše.
#95929 (odg: #95927 Tujec)  30.01.11 01:10  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

:: [waterdrop]

::

V primeru, da je to napisal en od forumašev, je treba vzeti z rezervo.

Če pa si šel brat zakon, in noter to piše, pa se mi zdi creepy, in ne verjamem, da bo zaživelo v praksi.

Bil bi zelo vesel navedbe odstavka v predlaganem zakonu, kjer to piše.
Da ne bo pomote, ne trdim, da je tako ali da je kdo na forumu to izjavil. To sem več al manj bral po raznih člankih. Sam ne mislim it brat zakona. Bom pa spremljal malo zadevo, da vidim kaj bo iz tega, ker meni se tudi zdi malce preveč absurdno in neverjetno, da bi lahko bilo uzakonjeno.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 13

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 28.01.11

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>