Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 21:52
0,15 %
10.904,83
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
0,88 %
1.387,06
SI 15:30
-0,11 %
890,23
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  portfelj "buca"

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 15
#4118  21.02.07 14:46  _bucaodgovori / citiraj  |  shramba  

Ali je OK ? Ali je potrebna kakšna sprememba ?

trenutni vložek z donosom = 140 K

BETA delniški 10,61%

RCM Eurasien Aktien 14,43%

RCM Osteuropa Aktiven 12,74%

RCM EmergingMarkets 3,54%

SIF latino - R 4,25%

Infond Energy 5,31%

Infond BRIC 8,85%

SIF Evropa - R 2,48%

SIF Small Cap Evropa - R 2,48%

SIF BANCHE - RH 6,37%

SIF INDUSTRIA - RH 4,95%

HYPO SEEO 7,56%

SIF Kitajska - R 5,85%

PUBLUM BALKAN 5,43%

PIA EUROPA REAL 5,18%

l.p.
#4119 (odg: #4118 )  21.02.07 15:18  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

hvala, ker si dobro izbral forum -- komentar od mene kasneje, sem rahlo zasut.

tacas mogoce povej kaj vec o rocnosti in o svoji ne/ljubezni do tveganja...

* zadnji popravek: 21.02.07 15:18
#4129 (odg: #4118 )  21.02.07 18:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[buca]

bom naprej uredil po vrstah / razredih tveganja, okvirno.

a) kao razviti trgi ... skupaj 15%

BETA delniški 10,61%

SIF Evropa - R 2,48%

b) trgi v razvoju na znj nacinov ... skupaj... uf... zdaj bom sel ekstra zato odpirat kalkulator :) ... 50%

SIF latino - R 4,25%

SIF Kitajska - R 5,85%

Infond BRIC 8,85%
b1) balkan ... skupaj 13%

HYPO SEEO 7,56%

PUBLUM BALKAN 5,43%
c) panozne specializacije ... skupaj 17%

SIF BANCHE - RH 6,37%

SIF INDUSTRIA - RH 4,95%

Infond Energy 5,31%
d) nepremicnine imajo ponavadi nizko korelacijo na vse drugo in jih stejem loceno ... 5%

PIA EUROPA REAL 5,18%
misli ob tem -

- to je primerno za osebo, ki se izrazito kaskadersko pocuti ali pa ima izrazito dolg rok vlaganja; b) in b1) sta skupaj gromozanska, se zlasti pa, ce upostevas korelacijo energije

- kje imas denarno rezervo, po moje jo glede na zgoraj krvavo rabis

- v skupini b) je totalni kurnik, od tega bi lahko mirno vzel samo eurasien ali samo bric in bi bil ne prav dalec od tega, kar je zdaj ... ja, vem, da ima bric brazilijo, eurasien pa ne... vendar malo primerjaj dosedanje gibanje; ce pa te to zelo skrbi, potem pac bric

- v cem je point tako mocne vloge panozno specializiranih skladov (proti globalcu), po kaksnem razmisleku si prisel do tega?

- sif evropa 2,5%? kaj zelis doseci s tem? ok small caps recimo da so visokooktanska stvar, ampak tole s takim delezem?

- imeti v neki tocki recimo -25% ne bi smelo biti nobeno presenecenje

- ali si ta portfelj ze vozil lanski maj in junij in kaksne si imel obcutke ob tem ... to je cisto resno vprasanje

* zadnji popravek: 21.02.07 18:34
#4133 (odg: #4129 crt)  21.02.07 22:07  skopuhodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

- ali si ta portfelj ze vozil lanski maj in junij in kaksne si imel obcutke ob tem ... to je cisto resno vprasanje
Črt mene bi pa zanimalo, kako dolgi so taki padci, ki jih omenjaš?

Če gledamo tega lanskega, se je v dveh ali malo več mesecih že pobral na prejšnje vrednosti in še večinom šel močno gor. Kaj pa zgodovnina takih trgov za 50 let nazaj? Tako v % ali to pomeni, da se jih le 20% tako hitro pobere nazaj, ali 50% ali celo 80%?

Kaj pa drugače, ali večinoma zlezejo nazaj v enem letu ali večinoma v petih letih?

Mislim, da je za nekoga, ki srdenje ali dolgoročno vlaga in tvega na teh trgih predvsem pomemben čas-živci, ki ga misli nameniti čakanju. Meni lani ni bilo prijetno pri srcu, vendar ker se pravi čas nisem umaknil nisem niti pomislil bežati, ne vem pa če bi mirno gledal tako stanje tri leta:(
#4134 (odg: #4133 skopuh)  21.02.07 22:27  Mekiodgovori / citiraj  |  shramba  

Pomisli, da bi investiral malo pred letom 2000: http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EIXIC&...

Pomisli, da bi investiral malo pred letom 1990: http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EN225&...
#4137 (odg: #4133 skopuh)  22.02.07 07:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[skopuh]

Črt mene bi pa zanimalo, kako dolgi so taki padci, ki jih omenjaš?

Če gledamo tega lanskega, se je v dveh ali malo več mesecih že pobral na prejšnje vrednosti in še večinom šel močno gor. Kaj pa zgodovnina takih trgov za 50 let nazaj?
razlicna :)

par lepih primerov ti je meki povedal, konec koncev imas lep pogled ze tu: [ne najdem članka: 6636]

tudi ce bi imel razrez %, ti ne bi nic pomagalo glede tega, kaksna tocno bo prav tista luknja, v katero bos padel.

vse, kar se dogaja od zacetka 2003 dalje po svetu, je samo ali stalna rast ali pa zelo hitro zaprta luknja. to pa je zelo majhna podmnozica vsega, kar se dejansko lahko zgodi / se je ze dogajalo.

* zadnji popravek: 22.02.07 07:49
#4143 (odg: #4134 Meki)  22.02.07 09:32  skopuhodgovori / citiraj  |  shramba  
[Meki]

Pomisli, da bi investiral malo pred letom 2000: http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EIXIC&...

Pomisli, da bi investiral malo pred letom 1990: http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EN225&...
Hudi padci, vendar je pred padcem hudo raslo in če gledaš daljše obdobje, ne pade čisto na poden pač nekje na sredo.

Je časovno obdobje res dolgo in sem se malo zamislil, ker toliko let ne bom imel živcev čakati na popravek:(
#4144 (odg: #4143 skopuh)  22.02.07 09:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[skopuh]

Hudi padci, vendar je pred padcem hudo raslo in če gledaš daljše obdobje, ne pade čisto na poden pač nekje na sredo.
ves kako, enkrat vmes te zna zgrabiti izrek, da smo dolgorocno gledano vsi mrtvi :)

bom ponovil storijo iz tistega teksta: lej, danes je spet naslov "nasdaq na 6-letnem vrhu". se pravi - kdor je zacel pred 6 leti, je celo uspel doslej priti na nulo. ja bravo!

* zadnji popravek: 22.02.07 09:36
#4145 (odg: #4137 crt)  22.02.07 09:38  skopuhodgovori / citiraj  |  shramba  

Rešitev so lahko "neodvisni" trgi, kot recimo balkan, ki je bil podcenjen in se sedaj počasi približuje in podobno?

Kakšno mnenje imate na to temo o skladih kot npr KD Vitalnost in njegove naložbe?

Morda bo treba čez kakšno leto ali dve razmislit o prestopu v obvezniške sklade in morda bo zopet aktualna energija?
#4147 (odg: #4145 skopuh)  22.02.07 09:47  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

lej, kakorkoli obrnes, bos negotovost vedno imel in nikdar ne bos vedel, ali si ravno pred tem, da se ti odpre ena taka luknja, ki bo globoka in dolga.

resitev za to pa ni (jalovo) odkrivanje novih instrumentov za napovedovanje prihodnosti, temvec to, da imas portfelj taksen, da si dovolj dobro pripravljen na dovolj sirok set moznih prihodnosti. kaj je to "dovolj", je delno objektivno (pazi na korelacije in se hkrati zavedaj, da govorijo o preteklosti), precej pa tudi subjektivno.

* zadnji popravek: 22.02.07 09:47
#4150 (odg: #4118 )  22.02.07 11:33  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[buca]

trenutni vložek z donosom = 140 K

BETA delniški 10,61%

SIF latino - R 4,25%

Infond Energy 5,31%

Infond BRIC 8,85%

SIF Evropa - R 2,48%

SIF BANCHE - RH 6,37%

SIF INDUSTRIA - RH 4,95%

HYPO SEEO 7,56%

SIF Kitajska - R 5,85%

PUBLUM BALKAN 5,43%

PIA EUROPA REAL 5,18%

l.p.
Pozdravljeni!

Evo en nov Forumas, prebezel iz Vzajemcev! Tukaj je malo vec zivljenja!

Bravo Buco, koncno eden kateri ima malo vec skladov (15kos), kupi se 2 pa se bos izenacil s mojimi skladi! Prebral sem vse odgovore na to teme do sedaj in bi samo dodal, da je v redu da imas cim vec skladov, ceprav nekateri zagovarjajo manjse stevilo skladov! Kaj pravite ostali na stevilo skladov v portfelju!

* zadnji popravek: 22.02.07 11:33
#4151 (odg: #4150 oliver)  22.02.07 11:42  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

prav izrecne skode gotovo ni, vprasanje je samo, kaj pridobis. res je, da ce ne pricakujes velike razlike v eno smer (od velikega stevila), potem je tudi ne v drugo (ce bi ga krcil), tako da .... naceloma vse ok :)

razen ze omenjenega - da noben portfelj ni OK ali ne-OK sam po sebi, ampak vedno ZA nekoga. tale je na pogled hudo adrenalinski, ali je vlagatelj res taksen, pa ne vemo.
#4153 (odg: #4150 oliver)  22.02.07 12:08  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[oliver]

...koncno eden kateri ima malo vec skladov...
Evo mene, še en specijalec! Tudi sam imam malo morje enih skladov, čez čas se ti jih kar nabere.

Čeprav moram rečt, kar je preveč je pa preveč, zato sem začel zadevo malo konsolidirati. Ne smeš bit preveč požrešen, ker se ti lahko obrestuje. Sej ni problem iti v nakup bolj je problem, da v glavnem nimamo pojma kaj kupujemo in je ponavadi vzrok za nakup samo znižana provizija ali pa pretekli donos. Ko sem začel vlagati v vrednostne papirje sem zaprosil za drugo mnenje in me je Črt orng sQ. Če se prav spomnim sem pričakoval donos 25%. Pa sem si rekel pa kaj tip govori, če pa leti tudi čez 50 posto. Danes gledam drugače.

#4156 (odg: #4129 crt)  22.02.07 13:38  _bucaodgovori / citiraj  |  shramba  

Začel sem s skladi ALFA, GALILEO, RASTKO,..

Prvič sem veliko prodajo naredil leta 2002 in vnovčil donos, nato sem v letu 2005 vse prodal in vložil v nove, bolj rizične sklade.

Skladi od HYPO SEEO navzdol so bili kupljeni po juliju 2006. Ostali skladi so že bili, nekaj sem dokupil junija 2006.

Junija 2006 je npr. SIF LATINO dosegel -25% ( plan največ -30%). Ker je bila korekcija na vseh skladih, me to ni skrbelo.

Igram na dolgoročno igro, zato prodajam samo v primeru, če določen sklad na določenem področju/lokaciji ( ne vsi skladi ) ne doseže plan donosa.

Problem vidim tudi na drugi strani, če imajo skladi v določenem časovnem obdobju neprimerno visok donos. Tu me ne skrbi balkan, kitajska, latina,... ker bi se moral donos povečevati dolgoročno.

Če bo korekcija na vseh skladih, pač bo in dolgoročno se bo vse popravilo. Če bo korekcija npr. na PUBLIKUM BALKAN in ne na KD Balkan, MP Balkan,... potem je potrebno TAKOJ ukrepati.

Če npr. na določenem skladu dosežeš 50% 6-mesečni donos in sklad prodaš, plačaš dajatve, odšteješ provizijo, je donos večji kot pri vložku v sklad s letnim donosom 10%

Zavedati se moramo, da z donosi za nazaj pokrivamo izguba za naprej. Koliko je GALILEO narasel od ustanovitve ??? Če smo takrat vložili npr 50K E, imamo sedaj ???? Če smo donos medtem vložili v nepremičnine, npr. hišo, poslovni prostor,...

Moj povprečni letni donos mora biti nad 20%, če je od 10-20% analiziram sklad in sorodne sklade, če je donos manjši od 10% prodam.

Upam, da razmišljam pravilno !

#4157 (odg: #4156 )  22.02.07 13:47  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

nekaj misli...

- po moje se prevec zanasas na dolgorocnost ob tem, da resnici nimas nekega sirokega vecletnega vzorca, temvec imas posebnost slovenskega trga (galileo) + super ugoden veter od 2003 doslej. torej... zaenkrat je to akademska opomba... bognedaj, da bi postala tudi realno aktualna.

- vendar ce je zate dejansko znosno -25%, ker imas prag -30% in to tudi v zivo prezivis, super.

- vseeno bi pripomnil, da imas trenutno potencial za -25/-30% na dveh tretjinah portfelja (vsaj).

- v bistvu je to, kar si razlozil glede ukrepanja in pragov, neke sorte stop-loss strategija. naceloma je to ok, LAHKO pa privede do posebej visokih stroskov portfelja. ker zgodi se lahko recimo to, da nek sklad za nek cas zaostane proti kolegom, ti ga hitro skartiras, placas davek ... kasneje se to zgodi drugim, taprvi je pa spet lep ... now what.

- kar se tice "ali razmisljam pravilno" - ne obstaja en sam Pravilen Pristop. obstaja neka sirina moznih pristopov, ki se bodo vsi izpeljali pretezno fajn. VENDAR. v izrazito lepih casih (spet: 2003+) je ta sirina bistveno povecana. ali bolj slikovito in malo zlajnano, plima dvigne vse barke. tako da je po moje vseeno dobro ohranjati neko pazljivost in skepso do samega sebe. (to seveda velja za vse ljudi.)

* zadnji popravek: 22.02.07 13:47
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 15

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  portfelj "buca"

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>