Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 20:28
6,57 %
7.203,37
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
3,20 %
1.083,43
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Skladi  >  PIA Real

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12
#5441  30.03.07 08:44  cinkodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj menite o tem skladu sedaj? Vem da je bilo v preteklosti že nekaj govora o njem, zanima pa me vaše mnenje o prihodnosti (recimo letos) real estatea v evropi? Glede na stanje v USA in morebitnemu prelivu tega tudi v evropo bodo po moje morali delati odlično, če se bodo želeli obdržati nad vodo?

P: imam kar nekaj pa me matra, da bi izstopil
#5443 (odg: #5441 cink)  30.03.07 08:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

na hitro iz rokava nekaj faktorjev...

- amerisko nepremicninsko potapljanje: to kot pravis tudi po moje lahko ima vpliv, kratkorocni vsekakor, koliko je to neka trajna opeka na glavi, tezko recem;

- velika zastopanost angleskih skladov v portfelju - nisem ravno navdusen, ker je po mojih sicer omejenih vtisih tam situacija znotraj evrope se najblizje ameriski;

- solidna gospodarska situacija v nemciji kljub visanju davkov

- evrske obrestne mere sicer niso visoke, so pa dosti visje, ko so bile in glede na stanje gospodarstva bodo verjetno se rasle; kljub temu je se precej dalec od taksne razlike, kot je med sedanjim stanjem dolarskih om in dnom pred njim

moj cisto osebni vtis je v tem trenutku ravno nekje vmes in sem naceloma v podobni dilemi kot ti, vendar ima zadeva majhno utez v portfelju, tako da dilema ne moti spanja in bo zadeva zaenkrat puscena, kot je.
#5450  30.03.07 11:11  _pkerkoodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi jaz sem v dilemi. Ali ima ob zgoraj napisnem smisel vložiti v BA-CA grantirani depozit, ki se bo gibal v odvisnosti od indeksov nepremičninskega trga? Ali ni bolje depozit pri banki?

Primož
#5452 (odg: #5450 )  30.03.07 11:20  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

glede na to, da imas garancijo, po enem letu ne bos vec kot za 3,x% na slabsem kot v primeru navadnega depozita. koliko si lahko na boljsem, pa si lahko za razlicne hipoteze gibanja izracunas iz predstavitve v tekstu: Alternativni viri energije - industrija prihodnjega desetletja.

seveda ti manjka kljucni podatek, koliko bo zares gibanje indeksa. ta bo pac vedno manjkal, tu ni pomoci. tako da ti morda bolj ostane tehtanje tistega dela, ki je jasen: kako zelo te boli, ce z nekim delom denarja na nivoju enega leta samo obdrzis nominalno vrednost; oziroma: koliko vec od tega ti pomeni 3,x% letno.
#5453 (odg: #5450 )  30.03.07 11:21  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[pkerko]

Tudi jaz sem v dilemi. Ali ima ob zgoraj napisnem smisel vložiti v BA-CA grantirani depozit, ki se bo gibal v odvisnosti od indeksov nepremičninskega trga? Ali ni bolje depozit pri banki?

Pri tej naložbi obstaja tveganje oportunitetne izgube- namreč, če primerjaš BA-CA depozit (in vse ostale t.i. strukturirane depozite), ki ne jamčijo vsaj neke minimalne obrestne mere, z klasičnimi vezavami pri bankah, tvegaš naslednje (bom kar vzel iz aktualne prakse): SKB ti trenutno ponuja za 1-letno vezavo 3,10% obrestno mero (+pribitek za višje zneske), kar pomeni, da imaš po tem letu zagotovljen donos v tej višini. Da bi pri BA-CA dosegel tak netvegan donos, mora nepremičninski sklad zrasti za 10%. Torej, če ne zraste za ta %, si realno gledano dosegel oportunitetno izgubo, vse kar je več čez ta threshold pa je pribitek oz. nagrada za tveganje.

Drugo vprašanje pa je, koliko je realno pričakovati 10% donos...
#5454 (odg: #5453 sejad)  30.03.07 15:30  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

prej sem omenil, da nisem tako navdusen nad velikim delezem britanije. kolega je poslal po mailu tale primer. :)

25-year mortgage for a man aged 102

By David Harrison, Sunday Telegraph

Last Updated: 12:00am GMT 25/03/2007

A 102-year-old has been granted a 25-year, £200,000 mortgage. It will

run until he is 127.

The pensioner, from East Sussex, is believed to be the oldest person in

the UK to be granted a mortgage. The revelation was greeted with alarm

by debt advisors.

He faces repayments of £958 a month on the interest-only loan and intends to pay them from rental income and make money from the property's increase in value over time.

#5472 (odg: #5454 crt)  02.04.07 08:15  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

tule pa nekaj o ohlajanju trga nepremicnin v franciji.

- French house prices have shot up by 210pc since 1995, compared with 190pc in the US

- French property construction plummeted 15.1pc in February and home prices have begun to slip in the first sign that America's housing woes are spreading to Europe

- "The market has turned in France, and this is the trailer for the movie we're are going to see across Europe this year," said Jean-Paul Six, chief Europe economist for Standard & Poor's

http://www.telegraph.co.uk/money/main.jh...
#6166 (odg: #5472 crt)  24.04.07 19:07  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

dva zelo zelo vroca trga znotraj eu sta bila doslej velika britanija in spanija. danes je tale storija glede spanije:

Spanish Property Stocks Slump on House-Price Slowdown

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=n...

Shares of Astroc Mediterraneo SA and other Spanish real estate companies tumbled, wiping out more than 2 billion euros ($2.7 billion) in market value, on concern an eight-year property boom may have ended.

Astroc's stock dropped 6.6 percent in Madrid, bringing the decline for the past week to 64 percent, while shares of Grupo Inmocaral SA shed as much as 19 percent and Montebalito SA fell as much as 26 percent.

pa se klasika o tem, kako je za nazaj naenkrat vse jasno:

"Everyone knows there is a bubble in the Spanish real estate market," said Christophe Ochsner, an equity salesman at Venture Finanzas SA in Madrid.

in se nekaj moznega razmisleka v smeri slovenske situacije:

Spanish home prices climbed at an average annual rate of 15 percent between 1999 and 2005, fueled by foreign buyers of vacation homes and an influx of immigrants. In the 12 months through March, the increase was 7.2 percent, the smallest since 1998, according to a government report last week.

Higher borrowing costs will probably restrict this year's increase in prices to between 3 percent and 5 percent, according to Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA. Transactions are taking longer to complete, suggesting that seven interest-rate increases since December 2005 may already be deterring some potential buyers.

Astroc se je sicer zacel komplicirati pred cirka tednom, ko so se pojavile novice, da bi ostrejsi predpisi glede dovoljenj za gradnjo lahko ogrozili projekte:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=n...

April 18 (Bloomberg) -- Shares of Astroc Mediterraneo SA, a Spanish real-estate developer, had their biggest-ever slump on concern planning laws may endanger some of its projects, wiping out 2.4 billion euros ($3.3 billion) in market value. Developments in Valencia may be put at risk by stricter urban planning rules which came into force last year, Valencia- based Astroc said in its annual report.

je pa to klasicen primer "mlade" delnice, ki pride na trg v casu, ko je ta zelo vroc, takoj naredi cel kazin in privabi vroc denar:

The shares fell 19.53 euros, or 43 percent, to close at 25.98 euros in Madrid, a record drop and valuing the company at about 3.15 billion euros. Before today, the stock had gained 578 percent since the company raised 194 million euros on May 23 through an initial public offering. No analysts cover the stock.

#6170  24.04.07 20:33  cinkodgovori / citiraj  |  shramba  

No sam sem iz sklada CA Real izstopil. Bomo videli če sem naredil prav...
#6171 (odg: #6170 cink)  24.04.07 20:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

tudi jaz pred par tedni.

(odlocitev mi je olajsal se naprej prijazni diskont pri pbgs. :)
#6172 (odg: #6171 crt)  24.04.07 21:25  cinkodgovori / citiraj  |  shramba  

Sam se pa malo kratkoročno igram na etrade... Še imam FCX, TCK (oboje sem že tudi prodal pa zopet kupil) pa DBK (to je sploh uspešna zgodba zaenkrat - me že ima da bi šel ven). Imel par dni pa prodal AMGN, ASPV, MUV2.

Aja PBGS mi je pa kar velik del portfelja, kupoval še v času ZM1N.

* zadnji popravek: 24.04.07 21:25
#6177 (odg: #5472 crt)  25.04.07 02:32  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da situacija v Evropi ni tako drastična, kakor v ZDA, gre pa vsekakor za enak fenomen. Obdobje nizkih obr. mer je minilo in krediti se dražijo. To pa bo radikalno ohladilo nepremičninske trge v Evropi...

Anglija je radikalen primer absurdne rasti cen zadnjih let in višanje obr. mer bo naredilo konec tem blaznostim. Euribor in libor, kar skačeta zadnja leta - s tem pa tudi anuitete kreditov.

Naložbe v angleški nepremičninski trg v tem trenutku so zelo tvegana poteza nepremičninskih skladov. Je pa seveda vprašanje kje ta angleška nepremičninska podjetja ustvarjajo svoje dobičke... Vzhodna evropa verjetno ostaja donosen nepremičninski trg.

* zadnji popravek: 25.04.07 02:32
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12

Seznam forumov  >  Skladi  >  PIA Real

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>