Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 16:39
-3,30 %
9.856,13
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 14:40
-0,15 %
1.380,13
SI 15:30
0,29 %
861,90
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Davki  >  dohodnina- seznam upravičencev

Davčne posledice različnih naložb, zakonodaja, prva pomoč (v mejah možnosti).

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 22
#5499  02.04.07 19:20  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

pozdravljeni,

ravnokar se ukvarjam s pregledom dohodninske napovedi, pri kateri mi še manjka izpolnitev podatka o prejemniku (upravičencu) do 0,5% dohodnine v obliki donacije.

Na spletni strani DURS-a sem namreč želel preveriti kje se nahaja ta seznam (v navodilih za dohodnino na isti strani je navedeno, da se lahko sredstva donirajo organizacijam, ki so na seznamu).

Na tejle strani: http://www.durs.gov.si/si/aktualno/dohod...
se sicer pojavlja "seznam upravičencev", ampak po kliku nanj se pojavi zgolj informacija o vladni uredbi s tem v zvezi, samega seznama pa ni nikjer.

Mogoče kdo ve, kje bi se tale reč dala dobiti?
#5501 (odg: #5499 sejad)  02.04.07 19:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

tekst pravi "je sprejela", se pravi - uradni list?

... pogledal... zadnje objavljene uredbe so od 26.3., vendar taksne ni med njimi, potem je pa ze 16.3. :(

* zadnji popravek: 02.04.07 19:56
#5503 (odg: #5501 crt)  02.04.07 21:15  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

ja, bogve če so to uredbo sploh sprejeli (idealno gojišče potencialnih manipulacij:((.

OK, če seznama dejansko ni, torej lahko razumemo, da se znesek lahko donira katerikoli organizaciji, ki prispeva za narodov blagor- ergo, po mojem skromnem mnenju spada FT med top 3 inštitucije, ki si zaslužijo status ambasadorja dobre volje. Torej, Črt, s podatki o firmi na plan:))

Sandi kar naj uredi mini referendum o tem, če bo več kot 99% uporabnikov za to (o tem pa sploh ne dvomim;) potem pričakuj finančno inekcijo z naše strani:)
#5504 (odg: #5499 sejad)  02.04.07 21:51  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[sejad]

pozdravljeni,

ravnokar se ukvarjam s pregledom dohodninske napovedi, pri kateri mi še manjka izpolnitev podatka o prejemniku (upravičencu) do 0,5% dohodnine v obliki donacije.

Na spletni strani DURS-a sem namreč želel preveriti kje se nahaja ta seznam (v navodilih za dohodnino na isti strani je navedeno, da se lahko sredstva donirajo organizacijam, ki so na seznamu).

Na tejle strani: http://www.durs.gov.si/si/aktualno/dohod...
se sicer pojavlja "seznam upravičencev", ampak po kliku nanj se pojavi zgolj informacija o vladni uredbi s tem v zvezi, samega seznama pa ni nikjer.

Mogoče kdo ve, kje bi se tale reč dala dobiti?
Seznam dejansko še ne obstaja. Na vprašanje kje ga lahko dobim, pa so mi odgovorili, da še ni bil sprejet in da bo "enkrat v bližnji prihodnosti" obavljen v Uradnem listu. Sicer pa lahko, kot sem jaz to razumel, organizacijo sporočiš tudi nakdnadno do konca leta 2007 ... bolj je vprašanje kako boš lahko to naredu, ker veš da jim je v interesu, da dobi RKC čim več :-))

LP, Matej

#5506 (odg: #5504 Perse1)  02.04.07 22:04  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[Perse1]

bolj je vprašanje kako boš lahko to naredu, ker veš da jim je v interesu, da dobi RKC čim več :-))

LP, Matej

se mi je zdelo, da bo tole v igri. Kaj se pa zgodi, če ne navedeš nikogar- komu gre potem ta del? Se to že zdaj ve (vsakemu uradnemu kleru glede na število pripadnikov?) ? Ali bo to spet "naknadno" (plus morebiti spet kakšen referendum na to temo)?

Nič, jaz bom kar na FT nakazal:)
#5511 (odg: #5506 sejad)  02.04.07 22:48  srconodgovori / citiraj  |  shramba  

A ta zadeva ni na prostovoljni bazi? 0,5% ti hočeš-nočeš trgajo? Če pa ne specificiraš kam, pa nakažejo nekam, kamor še ne vemo točno? A to prov štekam?
#5512 (odg: #5511 srcon)  02.04.07 22:58  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[srcon]

A ta zadeva ni na prostovoljni bazi? 0,5% ti hočeš-nočeš trgajo? Če pa ne specificiraš kam, pa nakažejo nekam, kamor še ne vemo točno? A to prov štekam?
Tako nekako jaz zadevo trenutno razumem...(da ni na prostovoljni bazi)

meni je v tej zgodbi zelo moteče to, da dacarji ne povejo vnaprej komu lahko doniraš sredstva, ampak se bodo to spomnili enkrat potem, ko bo večina pozabila na to možnost, in bodo sredstva nakazana...komu že?
#5517 (odg: #5506 sejad)  03.04.07 07:05  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[sejad]

Nič, jaz bom kar na FT nakazal:)
ft je v bistvu kd bpd, po moje bos dobil nazaj, ker ne bodo vedeli, kako poknjizit ;)
#5518 (odg: #5517 crt)  03.04.07 07:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

se dodatek... takole pravi dnevnik danes:

Namenitev dela dohodnine za donacije se bo prvič uporabila pri odmeri dohodnine za leto 2007, zavezanci pa lahko svojo zahtevo za donacijo navedemo že v dohodninski napovedi za leto 2006. To zahtevo lahko do konca leta spremenimo ali prekličemo.

http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

glede na urnik ni nemogoce, da je sprejeta uredba v smislu "vlada odreja, da bo delovno telo to in to do takrat pa takrat dejansko sestavilo ta seznam".
#5519 (odg: #5512 sejad)  03.04.07 08:35  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[sejad]

:: [srcon]

:: A ta zadeva ni na prostovoljni bazi? 0,5% ti hočeš-nočeš trgajo? Če pa ne specificiraš kam, pa nakažejo nekam, kamor še ne vemo točno? A to prov štekam?

Tako nekako jaz zadevo trenutno razumem...(da ni na prostovoljni bazi)

meni je v tej zgodbi zelo moteče to, da dacarji ne povejo vnaprej komu lahko doniraš sredstva, ampak se bodo to spomnili enkrat potem, ko bo večina pozabila na to možnost, in bodo sredstva nakazana...komu že?

S temi 0.5% je takole: Ti itak plačaš dohodnino, tako da se zate ne spremeni nič (torej ne plačaš 0.5% več dohodnine). Finta je v tem da bo šlo od tega kar boš ti plačal 0.5% dobrodelnim organizacijam in sicer po proporcionalnem ključu. To pomeni, da če boš navedel komu naj nakažejo, bodo tistemu tudi nakazali. V nasprotnem primeru (če pustiš prazno) pa se bo tvoj delež delil glede na to komu so ostali (tisti, ki so to polje izpolnili) dodelili sredstva. To pa pomeni - ker jih bo večina nakazala RKC-ju (cca 60-80%), da bo šlo tudi od 60% do 80% procentov tvojega deleža RKC-ju, ostalo pa ostalim organizacijam po istem proporcionalnem ključu.

Zato fantje in dekleta, hitro ošilite svinčnike in napišite v to vrstico karkoli drugega kot RKC :-)).

Aja pa saj tega še ne morete narediti, ker seznam še ne ostaja ;-)) in bo tako RKC vseeno pokasirala tisti svoj procent vašega dela, ker se vam pozneje ne bo dalo to početi ... mater so zviti ko preste teli farmoštri z el Bahukom na čelu :-))

LP, M

#5520 (odg: #5519 Perse1)  03.04.07 08:45  srconodgovori / citiraj  |  shramba  

OK, super, hvala...

To velja samo za plačilo dohodnine? Če ti jo vrnejo, pa zadeva odpade ali kako?
#5521 (odg: #5519 Perse1)  03.04.07 08:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Perse1]

S temi 0.5% je takole: Ti itak plačaš dohodnino, tako da se zate ne spremeni nič (torej ne plačaš 0.5% več dohodnine). Finta je v tem da bo šlo od tega kar boš ti plačal 0.5% dobrodelnim organizacijam in sicer po proporcionalnem ključu. To pomeni, da če boš navedel komu naj nakažejo, bodo tistemu tudi nakazali. V nasprotnem primeru (če pustiš prazno) pa se bo tvoj delež delil glede na to komu so ostali (tisti, ki so to polje izpolnili) dodelili sredstva.
hm, link?

#5522 (odg: #5521 crt)  03.04.07 08:56  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Perse1]

:: S temi 0.5% je takole: Ti itak plačaš dohodnino, tako da se zate ne spremeni nič (torej ne plačaš 0.5% več dohodnine). Finta je v tem da bo šlo od tega kar boš ti plačal 0.5% dobrodelnim organizacijam in sicer po proporcionalnem ključu. To pomeni, da če boš navedel komu naj nakažejo, bodo tistemu tudi nakazali. V nasprotnem primeru (če pustiš prazno) pa se bo tvoj delež delil glede na to komu so ostali (tisti, ki so to polje izpolnili) dodelili sredstva.

hm, link?

Sorry Črt, linka ti ne morem dat, sem pa to nekje prbral že pred časom in se ne spomnim kje (mogoče na Financah). Je ziher res tako kot sem napisal.
#5523 (odg: #5522 Perse1)  03.04.07 09:10  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ce si prebral v casopisu, to ni nujno garancija tocnosti (izkusnje so zelo raznolike), ravno zato bi rad cim bolj "surov" vir... se bom malo razgledal.

moje razumevanje zadeve je zaenkrat taksno, da imas pac moznost namenitve 0,5% na konkretno mesto in ce tega ne naredis, potem gre enako kot doslej v proracun kot generalno vreco. od koder pac gre kamor gre, na miljauznt koncev.

* zadnji popravek: 03.04.07 09:10
#5525 (odg: #5519 Perse1)  03.04.07 09:53  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Perse1]

:: [sejad]

:: :: [srcon]

:: :: A ta zadeva ni na prostovoljni bazi? 0,5% ti hočeš-nočeš trgajo? Če pa ne specificiraš kam, pa nakažejo nekam, kamor še ne vemo točno? A to prov štekam?

::

:: Tako nekako jaz zadevo trenutno razumem...(da ni na prostovoljni bazi)

:: meni je v tej zgodbi zelo moteče to, da dacarji ne povejo vnaprej komu lahko doniraš sredstva, ampak se bodo to spomnili enkrat potem, ko bo večina pozabila na to možnost, in bodo sredstva nakazana...komu že?

S temi 0.5% je takole: Ti itak plačaš dohodnino, tako da se zate ne spremeni nič (torej ne plačaš 0.5% več dohodnine). Finta je v tem da bo šlo od tega kar boš ti plačal 0.5% dobrodelnim organizacijam in sicer po proporcionalnem ključu. To pomeni, da če boš navedel komu naj nakažejo, bodo tistemu tudi nakazali. V nasprotnem primeru (če pustiš prazno) pa se bo tvoj delež delil glede na to komu so ostali (tisti, ki so to polje izpolnili) dodelili sredstva. To pa pomeni - ker jih bo večina nakazala RKC-ju (cca 60-80%), da bo šlo tudi od 60% do 80% procentov tvojega deleža RKC-ju, ostalo pa ostalim organizacijam po istem proporcionalnem ključu.

Zato fantje in dekleta, hitro ošilite svinčnike in napišite v to vrstico karkoli drugega kot RKC :-)).

Aja pa saj tega še ne morete narediti, ker seznam še ne ostaja ;-)) in bo tako RKC vseeno pokasirala tisti svoj procent vašega dela, ker se vam pozneje ne bo dalo to početi ... mater so zviti ko preste teli farmoštri z el Bahukom na čelu :-))

LP, M

Ok se popravljam. Očitno je bil to samo predlog pred sprejetjem zakona. Dejansko je tko, kot je rekel Črt, torej ali nakažeš nekomu ali pa gre v proračun http://www.sigov.si/mf/slov/dav_reforma/.... Seveda pa je ta varianta še slabša, ker pol bost denar pokurila Erjavec in El Bahuk osebno :-))

LP, M
#5526 (odg: #5525 Perse1)  03.04.07 10:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Perse1]

Seveda pa je ta varianta še slabša, ker pol bost denar pokurila Erjavec in El Bahuk osebno :-))
tako ja :) target je usmejanje 100% dohodnine ...
#5529 (odg: #5526 crt)  03.04.07 19:27  jk3bearodgovori / citiraj  |  shramba  

Seznam je tukaj:

http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.go...
#5531 (odg: #5529 jk3bear)  03.04.07 20:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

se pravi ravno danes objava v UL... hvala!

madona je enih gasilcev :))

* zadnji popravek: 03.04.07 20:01
#5539 (odg: #5531 crt)  04.04.07 08:41  _urosjodgovori / citiraj  |  shramba  

je mogoče zgolj slučaj, da so verske skupnosti na 1. mestu ??
#5542 (odg: #5539 )  04.04.07 08:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ce menis, da je to namenoma in kot sugestija, potem imajo (po vrsti) binkostna cerkev, budisti, evangelicani, muslimani in jehovci odlicne zveze.

(in dobis glede na abecedni vrstni red idejo za organizacijo aardvark - kult mravljincarjev)

* zadnji popravek: 04.04.07 08:56
#5543  04.04.07 10:34  _lukasebekodgovori / citiraj  |  shramba  

Vprašanje, ki se postavlja je - kako priti s svojo organizacijo na seznam - katere pogoje mora izpolnjevati. Recimo turističnih društev je v Sloveniji malo morje - pa jih je na seznamu le okoli 15?

Kdo ve zakaj so izključena športna društva?
#5544 (odg: #5543 )  04.04.07 10:38  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja, in kje so vsa kulturna društva?
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 22

Seznam forumov  >  Davki  >  dohodnina- seznam upravičencev

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>