Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 05:28
0,94 %
9.327,02
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 19.06
0,14 %
1.361,14
SI 19.06
1,08 %
883,36
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Borza  >  KD ID

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12
#5818  16.04.07 15:55  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Obracam se na forum in upam, da bom dobil tukaj vec informacij kot pri KDju.

Zanima me knjigovodska vrednost KD IDja, ki jo prikazujejo na LJ borzi. Kako jo izracunajo, ker so med top10 nalozbami stiri, ki ne kotirajo na borzi? Ali upravljalci za izracun vzamejo povprecno vrednost nakupa teh ne kotirajocih papirjev ali vzamejo knjigovodsko vrednost?

Predpostavljam, da upravljalci posredujejo KV vrednost IDja borzi.

LP

#5819 (odg: #5818 bibi)  16.04.07 15:58  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ja, izracun prihaja iz upravljalske druzbe. vendar ... ce si tam ze spraseval in nic dobil ... vse ostalo je iz druge roke. gre za to, da nisi nasel na spletnih straneh kd ali da si pisal kd investments in nisi dobil odgovora (zelenega / sploh) ?
#5820 (odg: #5819 crt)  16.04.07 16:01  _jermantodgovori / citiraj  |  shramba  

A drzi informacija, da KD ID letos ne bo izplačal dividend?
#5821 (odg: #5820 )  16.04.07 16:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

kako ce drzat ali ne drzat, ce se ni bilo skupscine. tam se bo o tem odlocalo. predlagano pa zaenkrat res ni.

#5822  16.04.07 16:50  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Crt mislim, da se oba strinjama, da je to tako banalno, simpl vprasanje, katerega odgovor, bi moral dobit pri najvec drugem poskusu. Ne pa da moram poklicat najmanj pet stevilk in vsaj tolikokrat so me tudi vezali in povrh vsega se ostanem brez odgovora. Klical vse od BPHja, do KD investmentsa, KD id ivesticiske druzbe, skratka vse ki se zdruzujejo v Kmecki druzbi..

Glej, imam se za borznega alpha-beta, amatera prve vrste in veckrat se vprasam, kaj sploh pocnem s svojim denarjem na borzi. Ampak Crt, proti tem ljudem sem TATA-MATA.:)Od danes naprej si zelim, da bi postal broker v obleki in kravati.

LP

#5823 (odg: #5822 bibi)  16.04.07 18:26  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

morda se spomnis od biologije, kdaj je glavni problem mnogocelicarjev: koordinacija. no, to velja tudi za kd (kot celoto). kdo je relevanten za neko informacijo, kdo jo "mora" dati, kdo bo to pozegnal ... pa naj mi kolegi v kd ne zamerijo, taka zgodba se res rada naredi in to je tudi "normalno" v smislu, da se v vsaki malo vecji firmi vedno bolj pojavlja. ti bom poskusal jaz pomagati pri izkopavanju tega podatka iz hise. :)

kar se tice namena postati broker, pa je odgovor splosen. biti broker ni neka izjemna znanost in odprto le izrednim posameznikom, temvec je zelo siroko odprta zadeva, ki se je lotevajo po vseh lastnostih zelo razlicni ljudje, ki so tudi takrat, ko to postanejo, se vedno po vseh lastnostih zelo razlicni. ce si kolickaj pri sebi, ti ni treba imeti nobenega strahospostovanja do tega poklica in se lahko mirno lotis, pa kd gor dol.

(spet je pa vprasanje, ali je to nekaj, kar bi si clovek res zelel. recimo jaz ne bi hotel nikdar vec. pa to ne pomeni nic slabega o tistih, ki to trenutno so.)

* zadnji popravek: 16.04.07 18:26
#5829 (odg: #5818 bibi)  17.04.07 08:30  TadejKodgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

Obracam se na forum in upam, da bom dobil tukaj vec informacij kot pri KDju.

Zanima me knjigovodska vrednost KD IDja, ki jo prikazujejo na LJ borzi. Kako jo izracunajo, ker so med top10 nalozbami stiri, ki ne kotirajo na borzi? Ali upravljalci za izracun vzamejo povprecno vrednost nakupa teh ne kotirajocih papirjev ali vzamejo knjigovodsko vrednost?

Predpostavljam, da upravljalci posredujejo KV vrednost IDja borzi.

LP
Tečaje, po katerih so knjižene netržne naložbe v portfelju KD ID, si lahko pogledaš v letnem poročilu

http://www.kd-investments.si/file/kdid_l...
na strani 36.

Netržne naložbe so in bodo skozi vse leto 2007 knjižene po enakih tečajih, razen v morebitnih primerih uvrstitve posamezne družbe na borzo (od takrat začne za vrednost delnice veljati njen dnevni enotni borzni tečaj), stock splita / reverse splita ali zaključenega stečajnega postopka.

LP, Tadej
#5830 (odg: #5829 TadejK)  17.04.07 08:37  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

tadej je lepo razlozil zadevo (hvala), ali se potrebujes brskanje po kd?
#5835  17.04.07 17:34  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Bo cist zadostovalo. Najlepsa hvala

LP
#21132 (odg: #5823 crt)  02.12.07 02:26  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

kar se tice namena postati broker, pa je odgovor splosen. biti broker ni neka izjemna znanost in odprto le izrednim posameznikom, temvec je zelo siroko odprta zadeva, ki se je lotevajo po vseh lastnostih zelo razlicni ljudje, ki so tudi takrat, ko to postanejo, se vedno po vseh lastnostih zelo razlicni. ce si kolickaj pri sebi, ti ni treba imeti nobenega strahospostovanja do tega poklica in se lahko mirno lotis, pa kd gor dol.

(spet je pa vprasanje, ali je to nekaj, kar bi si clovek res zelel. recimo jaz ne bi hotel nikdar vec. pa to ne pomeni nic slabega o tistih, ki to trenutno so.)
Tole temo sem sicer potegnil iz naftalina, kljub temu me pa zanima, zakaj ne bi hotel biti nikdar več broker?
#21133 (odg: #21132 KlemenK)  02.12.07 07:52  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

Tole temo sem sicer potegnil iz naftalina, kljub temu me pa zanima, zakaj ne bi hotel biti nikdar več broker?
ker me ne mika biti v situaciji, ko nosis breme popolnoma morskih pricakovanj vecine strank in me ne zanima delo z ljudmi. se virtualnega mi je pogosto prevec.
#21135  02.12.07 13:39  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Kakor jaz spremljam, so netržni paperji knjiženi še pod ceno na sivem trgu, kakor pri holdingih oz. na stanje, ko jih kupujejo! Morda se motim, bo TadejK povedu, vendar sam vneto držim id in čakam na nasledno privatizacijo in preoblikovanje, dotlej bom pa še mal na kupček dal :)

Pozdrav vsem, še posebno TadejK ;), Alain
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12

Seznam forumov  >  Borza  >  KD ID

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>