Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 22:00
-0,90 %
10.304,06
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 13.09
0,58 %
1.368,93
SI 13.09
0,52 %
856,02
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Kako naprej?

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 7
#115136  15.01.13 11:57  lanosodgovori / citiraj  |  shramba  

Živijo

Maj 2008 sem vložil nekaj denarja v vzajmene sklade

KD Balkan

- vloženo 750EUR

- delež 11,30%

- donosnost; minus 20%

KD Novi Trgi

- vloženo 500EUR

- delež 21,05%

- donosnost; minus 0,87%

KD Russia IAD

- vloženo 750 EUR

- delež 21,03%

- donodnodt; minus 9,01

KD Surovine in energija

- vloženo 500 EUR

- delež 18,16%

- donosnost; minus 4%

INFOD BRIC

- vloženo 750 EUR

- delež 28,46%

- donosnost; minus 3,09%

Glede na to, da sem povsod v minusu, in ker sem kar nekaj časa pustil ležati denar ( nisem več spremljal), me zanima ali so kakšne ideje.

Denarja ne potrebujem, sploh pa ne nujno, samo rad bi obrnil trend, če se da

Hvala za pomoč

#115146 (odg: #115136 lanos)  15.01.13 12:32  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Banke imajo odlicne obresti na depozite, lahko tudi 5 % dobis, pa se izgubo bos lahko uveljavljal za leto 2013, ce bos kje kaksen kapitalski dobicek naredil in pobotas, tako da ne bo slabe vesti,

mozen je obrat, zato mogoce tiste ki niso ne vem kako padli pustis na miru, jaz bi takole,

se vedno pa lahko z novimi vlozki vstopas, ob zanimivih priloznostih, ce bo kaj nihalo dol.

Pa tudi, ce je upravljalec vreden zaupanja in nima visokih stroskov ki jih sedaj vsi pridno obesajo na sklade, bi bilo dobro mogoce kaksen prenos naredit,

PS. so izjeme v slovenskem prostoru, le poiskati jih je treba, a nepricakovano, najvecji se niso najboljsi,
#115166 (odg: #115136 lanos)  15.01.13 12:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[lanos]

Maj 2008 sem vložil nekaj denarja v vzajmene sklade
uh. ze samo na podlagi tega podatka je vprasanje bolj, kako nazaj. ja, ni smesno, vem.

Glede na to, da sem povsod v minusu, in ker sem kar nekaj časa pustil ležati denar ( nisem več spremljal), me zanima ali so kakšne ideje.
ne vec tega pocet. mislim, tega, da vlozis in pustis in ne spremljas. ja, tudi to ni smesno. ampak je res.

Denarja ne potrebujem, sploh pa ne nujno, samo rad bi obrnil trend, če se da
sprasujes v casu, ko so tecaji delnic po svetu, pa tudi apetiti do delnic, bolj kot ne pokrili luknje petih let; vmes so tudi ze tvoji minusi bili dosti bolj brutalni, ampak te ni skrbelo, ker nisi videl.

no, slaba stran tega je to, da v casu, ko se pogovarjamo spet o novih vrhovih na borzah in pri prilivih v sklade, spet lahko razmisljamo o tem, kaksne globeli rade sledijo vrhovom.

s stalisca predvsem ohranjevanja vrednosti bi rekel, da je zelo lepo, da imas tako majhne minuse, ter da vzemi ven, parkiraj dolgocasno in lepo spi.

kaksni so pa dejansko tu bili tvoji cilji in a bi bilo treba v luci njih zato ravnati kaj drugace - tega pac ne vem.

#115181 (odg: #115136 lanos)  15.01.13 14:04  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Medtem ko tebe ni bilo poleg so tvoji skadi zapeljali zelo daleč navzdol, in prišli nazaj približno tja, kjer si začel.

Začel si s dobrimi tremi tisočaki, in po petih letih maš malo manj kot tri tisočake. Še dobro, da vmes nisi spremljal, ker bi verjetno prodal, ko je vse mislilo iti k vragu, in so vsi prodajali, kot da ne bo jutrijšnjega dne.

Ideje:

1. Dobro si poglej, kam vse so se tvoji skladi v tem času peljali. Za vsak sklad imaš zgodovino na naši spletni strani.

Potem poglej, kam so se ta čas peljali indeksi, iz katerih so ti skladi izbirali delnice. (kako se je gibal balkan, kako rusija, kako bric...)

Sedaj primerjaj. Ali so tvoji skladi šli podobno kot indeksi? So šli malo bolje? So šli celo slabše? Ne upoštevaj samo premikanja sklada, pač pa tudi vse stroške, ki si jih imel - vstopna, upravljalska in izstopna provizija.

1.1.: če se ti to ne da, raje pusti vse skupaj, prodaj sklade in varčuj denar v vezanih vlogah, ali ga porabi za svoje hobije.

2. Če se ti še vedno da - pa zdaj sam premisli. Od treh tisočakov ne boš nikdar živel, pa če se plemenitijo do smrti. Če imaš presežke, in bi vsak mesec dodal 10 - 15 odstotkov svojih dohodkov, potem se skozi čas lahko kaj nabere.

Pri čemer je zelo vprašljivo, ali se bo v mešanici drobnih skladov nabralo več, kot pa v vezani vlogi. Prav možno je, da se bo, prav možno je tudi, da se ne bo, in boš čez pet let ponovno ugotovil, da si se zapeljal navzdol za naslednjih 10 - 15 odstotkov.Malo bolje pa jo bodo odnesli tisti, ki bodo pobirali provizije za upravljanje tvojega denarja.

Dolgoročno varčevanje je vsekakor koristno - naprimer v kombinaciji 60% delnice 40% vezane vloge/obveznice. Bolj natančne odgovore boš dobil, ko boš točno povedal kaj imaš, kakšen si, in kam bi rad.

Če pa razmišljaš o tem, kako bi premetaval tri tisočake in kakšen trend bodo imeli - se ne splača. Stroški premetavanja so večji od sprememb trenda, bolje z njimi iti na jamajko :-)
#115186  15.01.13 14:27  lanosodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem občasno spremljal, kaj se dogaja in sem videl ko je bila vrednost močno pod 50% ( mislim da tam nekje začetek 2009), ampak ker je bil to res, res višek denarja in sem vmes že kdaj skoraj dejansko pozabil na ta denar ( ne se smejati - prosim), me ni skrbelo.

razmišljam o tem, da še nekaj časa - let, pustim tako kot je. Pa da vidimo, kam bo to peljalo

lp
#115191 (odg: #115186 lanos)  15.01.13 14:38  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

v kolikor je to vsota, ki te res ne sekira, potem seveda lahko turisticno spremljas, kaj se bo godilo v prihodnje in rezultate tega stejes kot izobrazevanje.

ki se lahko psiholosko prime (kar je ponavadi tezko - eno je z glavo razumeti, drugo z zepom dojeti), ker to sicer ni tak denar, da bi ti zraven umrl od groze, hkrati pa je dovolj vec kot nic, da vseeno malo cutis, ce gre totalno v franze.

casi so sicer taki, da vsem svetujem (ne ravno sele od zdajle), naj se bolj ukvarjajo s tem, kako sploh imeti prihodke in prihranke, kot pa s tem, kako potem prihranke res super naj plasirati.

#115206 (odg: #115186 lanos)  15.01.13 17:37  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
razmišljam o tem, da še nekaj časa - let, pustim tako kot je. Pa da vidimo, kam bo to peljalo

lp
Jaz si prihranke jemljem kot alternativa zapravljanju, ce bi si namesto da nalozim v sklad ali delnice, kupil avtomobil ki ga ne rabim in potem nalozba zaniha -50% kar se pri avtomobilu zgodi, vkljucujoc stroske, kje sele je bencin, me sploh ne gane taksen padec, sklad lahko gre gor, medtem ko avto pa samo minus, ce imas nesreco pa sploh lahko gres v minus dobesedno :)

tako da ja, kako bi se pocutil ti, ce si najdes nekaj taksnega da se potem ne vozis v terme in na savne da pozabis na skrbi, potem kar pusti noter, poglej vsaj kako uspesen je sklad ter koliko ti racuna, sklad slab na teh dveh podrocjih bo zelo zelo tezko kaj naredil, ze odlicnim skladom je tezko :)

* zadnji popravek: 15.01.13 17:37
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 7

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Kako naprej?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>