Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 13:05
-0,05 %
9.235,22
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11:05
1,45 %
1.380,93
SI 12:50
0,47 %
887,51
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Seznam forumov  >  Davki  >  Capital Distribution

Davčne posledice različnih naložb, zakonodaja, prva pomoč (v mejah možnosti).

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 13
#118131  02.04.13 19:20  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanima me kako se pri nas v Sloveniji davcno obravnava prejem dohodka, ki je distribucija kapitala, v ameriki ni bilo source davka, sem brskal po zakonu o dohodnini, pa nisem nasel, po logiki naj to ne bi bilo obdavceno?

Hvala in lep pozdrav,
#118136 (odg: #118131 vilijem)  02.04.13 19:43  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

po kateri logiki ne bi bilo obdavceno?

durs pravi:

dohodek, ki ga zavezanec doseže na podlagi delitve čistega dobička vzajemnega sklada, razen prihodkov vzajemnega sklada, doseženega na podlagi delitve prihodkov vzajemnega sklada v obliki obresti, ki se obdavčujejo kot obresti.

(ne vem, ali je to usklajeno z zadnjim zdoh, na hitro sem pobrskal po sajtu dursa)

(ja, po moje kar je, glej zdoh-2 clene tam v rangu 81 - 86 http://www.uradni-list.si/1/content?id=1... )

kar je hkrati smiselno in neprakticno. neprakticno zato, ker kaj pa ves - oziroma s cim bos dursu dokazoval - kaksne sorte izplacilo je bilo. (dikcija zakona je sicer taka, da kar niso izrecno obrestna izplacila, se steje kot dividende.)

ter dodatno, ali ne bos s tem, ko sploh prijavis stvar, padel v tisto ze obicajno: najvecja budala je tisti, ki hoce imeti vse lepo urejeno. ker lahko rata iz tega ogromna izguba casa in zivcev. ne da bo ziher tako, ne bi pa ravno bil prvi primer.

* zadnji popravek: 02.04.13 19:43
#118141 (odg: #118131 vilijem)  02.04.13 19:45  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

A gre za Capital gains distributin, opisano tukaj?

http://www.investopedia.com/terms/c/capi...

Potem je obdavčeno kot capital gains.

#118146 (odg: #118136 crt)  02.04.13 19:54  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

po kateri logiki ne bi bilo obdavceno?

Po logiki, ker razumem delitev kapitala - kar sem vlozil, torej ni dobicek, sklad ima politiko mesecnih izplacil, nekaj je bilo dobicka, drugo pa je bil primoran deliti kapital da se drzi obljubljenih izplacil, tako si razlagam, :)

(ja, po moje kar je, glej zdoh-2 clene tam v rangu 81 - 86 http://www.uradni-list.si/1/content?id=1... )

kar je hkrati smiselno in neprakticno. neprakticno zato, ker kaj pa ves - oziroma s cim bos dursu dokazoval - kaksne sorte izplacilo je bilo. (dikcija zakona je sicer taka, da kar niso izrecno obrestna izplacila, se steje kot dividende.)

ter dodatno, ali ne bos s tem, ko sploh prijavis stvar, padel v tisto ze obicajno: najvecja budala je tisti, ki hoce imeti vse lepo urejeno. ker lahko rata iz tega ogromna izguba casa in zivcev. ne da bo ziher tako, ne bi pa ravno bil prvi primer.

Ne bi kompliciral a mi je borzni posrednik extra prikazal dividende in extra capital distribution, imam locena pdf-a (brokerjet)

zdaj pa vprasanje, zakaj bi prijavljal nekaj kar po vsej verjetnosti ni obdavcitve, v edavki najverjetneje ne bodo gledali ampak bodo obdavcili,

bom prebral tiste clene, hvala

:)

* zadnji popravek: 02.04.13 19:54
#118151 (odg: #118141 milwal)  02.04.13 19:56  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

A gre za Capital gains distributin, opisano tukaj?

http://www.investopedia.com/terms/c/capi...

Potem je obdavčeno kot capital gains.

ne ni to ampak Capital distribution, ce bi bilo Capital gains bi biloobdavceno kot dividenda,

v tujini se ve, za pri nas v Slo raziskujem :)

#118156 (odg: #118146 vilijem)  02.04.13 19:57  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

Po logiki, ker razumem delitev kapitala - kar sem vlozil, torej ni dobicek, sklad ima politiko mesecnih izplacil, nekaj je bilo dobicka, drugo pa je bil primoran deliti kapital da se drzi obljubljenih izplacil, tako si razlagam, :)
kva :)

#118161 (odg: #118156 crt)  02.04.13 20:19  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

evo mislim da bo ta del resil: ****IN DRUGI DOHODKI na podlagi lastniskega deleza,

.2. Dividende

90. člen

(dividende)

(1) Dividende po tem poglavju so dividende ****in drugi dohodki, doseženi na podlagi lastniškega deleža.

Bom se napisal kaj bo broker povedal zakaj je del obdavcen, del pa ni, mozno da je kaksna finta, da so razdelili da ni bilo treba vse obdavcit na izvoru (mogoce tud kaksni zakoni da so doloceni dobicki oprosceni davka v USA)......

* zadnji popravek: 02.04.13 20:19
#118166 (odg: #118161 vilijem)  02.04.13 20:47  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

81. Obresti po tem poglavju so obresti od posojil, obresti od dolžniških vrednostnih papirjev, obresti od denarnih depozitov pri bankah in hranilnicah ter drugih podobnih finančnih terjatev do dolžnikov, dohodek iz oddajanja v finančni najem, dohodek iz življenjskega zavarovanja ter dohodek, ki ga zavezanec doseže na podlagi delitve prihodkov vzajemnega sklada v obliki obresti.

90.

(4) Kot dividende se po tem poglavju obdavčuje tudi:

... 3. dohodek, ki ga zavezanec doseže na podlagi delitve čistega dobička vzajemnega sklada ali delitve prihodkov vzajemnega sklada, ki niso zajeti z 81. členom tega zakona.

#118176 (odg: #118136 crt)  02.04.13 21:04  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

žal je tako :(
#118181 (odg: #118166 crt)  02.04.13 21:17  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

81. Obresti po tem poglavju so obresti od posojil, obresti od dolžniških vrednostnih papirjev, obresti od denarnih depozitov pri bankah in hranilnicah ter drugih podobnih finančnih terjatev do dolžnikov, dohodek iz oddajanja v finančni najem, dohodek iz življenjskega zavarovanja ter dohodek, ki ga zavezanec doseže na podlagi delitve prihodkov vzajemnega sklada v obliki obresti.

90.

(4) Kot dividende se po tem poglavju obdavčuje tudi:

... 3. dohodek, ki ga zavezanec doseže na podlagi delitve čistega dobička vzajemnega sklada ali delitve prihodkov vzajemnega sklada, ki niso zajeti z 81. členom tega zakona.

Hvala, to me je zanimalo, da vem kje v zakonu vse to pise in da za v bodoce vem, mogoce se komu drugemu kdaj prav pride, ce bo nasel :)

za kar pa je mene zanimalo pa je tale zadeva, a to ocitno ZOPET Slovenija po svoje, obdavciti vse kar je ceprav ne bi smeli, nic novega:

http://en.wikipedia.org/wiki/Return_of_c...

sicer pa je ovdavcitev dividend tako skregano z logiko, v primeru da je dobicek delniske druzbe ze bil obdavcen..... eh ;)

* zadnji popravek: 02.04.13 21:17
#118186 (odg: #118181 vilijem)  02.04.13 21:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

sicer pa je ovdavcitev dividend tako skregano z logiko
z logiko je zal pogosto podobno kot s pravicnostjo in postenostjo, vsak ima neke svoje poglede na to, nakar se izkaze, da gre v vseh primerih za prevod "meni pase" :)

ej, a se midva pogovarjava o delnicah ali o skladih? ker jaz sem ti refleksno zacel (in nadaljeval) odgovarjat za sklade, ker pac tam rada nastopa capital gains distribution.
#118196 (odg: #118186 crt)  02.04.13 21:38  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [vilijem]

:: sicer pa je ovdavcitev dividend tako skregano z logiko

z logiko je zal pogosto podobno kot s pravicnostjo in postenostjo, vsak ima neke svoje poglede na to, nakar se izkaze, da gre v vseh primerih za prevod "meni pase" :)

ej, a se midva pogovarjava o delnicah ali o skladih? ker jaz sem ti refleksno zacel (in nadaljeval) odgovarjat za sklade, ker pac tam rada nastopa capital gains distribution.
Kar me je spravilo da sem povprasal je bilo za delnico REIT-a Chimera,

Ja zal je res vecinoma 'meni pase', sicer pa jaz sem redek primer, ki je za to *meni pase da je pravicno/enako za vse* ceprav je tezko primerjat ko enemu 1% je lahko nekomu toliko kar ne spravi za tri svoja zivljenja skup ;(

hvala se enkart, sem kar prej nasel s tvojo pomocjo, ceprav sem ze tolikrat po skropucalu od ZDOHa (sploh uradna online verzija me vedno zmede preden pridem do aktualne vsebine) hodil da bi ze lahko na pamet pocasi vedel kje je kaj :)

* zadnji popravek: 02.04.13 21:38
#118201 (odg: #118196 vilijem)  02.04.13 21:50  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ta link na zdoh-2, ki sem ti ga dal, je uradno precisceno besedilo, se pravi rezultanta sprejetega zakona in kasnejse flikarije. verjetno not se niso tisti cisto zadnji dodatki, ki pa se ne nanasajo na vrste dohodka od kapitala, temvec regulacijo spjev glede pavsalne obdavcitve.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 13

Seznam forumov  >  Davki  >  Capital Distribution

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>